MatchDay розповідає про найгучніші переходи останнього тижня.
Алекс Тейшейра (з «Шахтаря» в «Цзянсу Сунін»)
Про цей трансфер, який став найдорожчим в історії українського, китайського та східноєвропейського футболу, сказано вже чимало. Причини, що спонукали бразильського хавбека з одного ризикованого відрядження відправитися в інше, теж детально розібрані. Засуджувати гравця, якому за роботу, за влучним висловом ведучого каналів «Футбол» Віктора Вацко, «запропонували КамАЗ грошей», навряд чи хтось візьметься. Тому просто порадіємо за «Шахтар», який заробив на цьому переході більше 40 мільйонів євро, і віддамо належне талановитому футболістові, що радував нас своєю грою протягом шести років.
Олександр Яковенко, Валерій Федорчук (вільні агенти - в «Динамо»)
А ось чинний чемпіон України, прилаштувавши в оренду в клуби Бундесліги Артема Кравця («Штутгарт») і Юнеса Беланда («Шальке»), а також підписавши білоруського опорного півзахисника Микиту Корзуна, як і в літнє міжсезоння, воліє робити ставку на вільних агентів. Якщо влітку «Динамо» платило тільки за Гонсалеса, то взимку грошей поки не витрачало. Складно сказати, наскільки будуть під масть в Києві футбольні пілігрими Яковенко і Федорчук, однак і підписуючи з ними піврічні контракти, кияни нічим не ризикували. Як вже було сказано вище, обидва футболісти дісталися «біло-синіми» безкоштовно, а по-друге, як гравці ротації навіть на перших порах обидва хавбеки цілком гідні. А там, хто знає: можливо, Федорчуку, який доходив з «Дніпром» до фіналу Ліги Європи, і Яковенку, котрий пограв у Серії А і Примері, вдасться довести свою профпридатність Сергію Реброву. До того ж, не варто забувати, що обидва півзахисники, що вже викликалися до національної збірної країни, хочуть зіграти і на Євро-2016 у Франції. А це додаткова мотивація для виступів в столичному клубі.
Флорентин Матей (з «Волині» - у «Рієку»)
Його начебто звали в «Дніпро» і «Еспаньол», пропонували контракт в Китаї, але в підсумку 22-річний румунський півзахисник, який віддав «Волині» два з половиною роки кар'єри (60 матчів, 12 голів і сім «асистів»), опинився в хорватській «Рієці», підписавши трирічний контракт. Свій вибір сам футболіст пояснив просто: «Буду боротися за титул. У мене з'явився шанс зіграти в Лізі чемпіонів або Лізі Європи. Були пропозиції з «Астани», з Італії, вели переговори з «Бетісом» і «Еспаньолом». Іспанські команди розглядали варіант з підписанням контракту влітку в якості вільного агента. Але я не хотів залишатися в Україні до літа. Були пропозиції зі Сходу, але я відмовився відразу. Мені не потрібні мішки грошей в 22 роки».
Відзначимо, що румунський хавбек, якого в Луцьку повернули до «футбольного життя», вчинив благородно. По-перше, за словами самого гравця, він пробачив чотири невиплачених зарплати клубу, який терпить лихо. По-друге, «Волинь», яка і так насилу зводить кінці з кінцями, ще й заробила на трансфері румунського півзахисника: підписавши Матея у вересні 2013 року як вільного агента, зараз лучани отримали від «Рієки», за даними авторитетного спеціалізованого порталу Тransfermarkt.de, 500 тисяч євро.
Артем Путівцев (з «Металіста» в «Термаліку»)
Ще одним українським легіонером в Польщі взагалі та в «Термаліці», в якій виступає Володимир Коваль, стало більше. 27-річний захисник Артем Путівцев, в активі якого 124 матчі в елітному дивізіоні вітчизняного футболу (14 - в першій частині нинішнього сезону за «Металіст»), відтепер захищатиме кольори польського клубу з Нечеча. Що вдіяти, якщо з харківського клубу зараз біжать всі, у кого є більш-менш серйозна пропозиція? Не вірите? Тоді для вас - наступний трансфер.
В'ячеслав Чурко (з «Металіста» в «Академію Пушкаша»)
Формально контракт півзахисника належить «Шахтарю» (сам футболіст зізнавався, що перед від'їздом до Угорщини продовжив угоду з «гірниками» на півроку), проте першу частину сезону Чурко провів у «Металісті». Саме він і розповів журналістам схему обману в харківському клубі: «Я дзвонив Бойцану, коли сказали, що гроші є. Він сказав: «Набери через 20 хвилин». Я набрав. Але до сих пір, коли дзвониш йому, чутно тільки, що цей номер не обслуговується. Агент теж дізнавався, що до чого - ніхто не йде на контакт». І ще, за словами самого В'ячеслава, умови в угорському клубі, куди зовсім недавно перебрався ще один український гравець, який виступав в нинішньому сезоні в «Металісті» - Дмитро Льопа, нітрохи не гірше, ніж запропоновані в Харкові, ось тільки в порядності керівників «Академії Пушкаша» він не сумнівається.
Артем Касьянов (з «Ордабаси» в «Металіст»)
Ну а поки в Україні вже ніхто не вірить обіцянкам керівників харківського клубу, на пропозицію «Металіста» погодився досвідчений півзахисник Артем Касьянов. 32-річний півзахисник, який останні шість років відіграв в Казахстані (92 матчі, 12 голів і 18 «ассистів» за «Ордабаси»), підписав контракт з харків'янами. Причини все ті ж - бренд і ім'я клубу, славна історія команди. Залишилося подивитися, що буде говорити футболіст, якщо протягом півроку, не дай бог, буде без зарплати? Прикладів, на жаль, вистачає.
Сергій Дрига