Екс-наставник «Динамо» Олег Блохін заявив, що для досягнення успішних результатів з київським клубом, яким він керував півтора року, йому не вистачило часу. Мatchday вирішив розібратися, як змінилися «біло-сині» під керівництвом нинішнього керманича киян Сергія Реброва, який змінив Блохіна на посту головного тренера столичної команди.
РЕЗУЛЬТАТИ
Під керівництвом Блохіна «Динамо» провело 61 матч. Результати — більш ніж скромні: всього 36 перемог, 10 нічиїх і 15 поразок. Блохін провів 16 поєдинків у єврокубках (шість перемог, п'ять нічиїх і п'ять поразок). У Лізі чемпіонів показники екс-наставника киян наступні: чотири матчі, перемога, дві нічиї і поразка. «Біло-сині» під керівництвом Блохіна переграли своїх загребських одноклубників, поступилися «ПСЖ» і зіграли внічию з тим же загребським «Динамо» і «Порту». У середньому, в кожному матчі «Динамо» набирало 1,25 бала. У Лізі Європи в активі Блохіна 12 матчів, в яких кияни здобули п'ять перемог при трьох нічиїх і чотирьох поразках. «Динамо» Блохіна по два рази обіграло «Актобе» і «Тун», раз перемогло «Рапід». Серед невдалих матчів — дві поразки від «Генка», програші «Бордо» і «Валенсії». Мирові «біло-сині» розписували з «Валенсією», «Рапідом» і «Бордо». Як результат — 1,5 бали за матч.
Сергій Ребров біля керма столичного клубу провів 80 матчів, в яких «Динамо» здобуло 59 перемог, 12 нічиїх і дев'ять поразок. У Лізі чемпіонів показники у нинішнього наставника «біло-синіх» наступні: шість матчів, три перемоги (над «Порту» і дві — над «Маккабі»), дві нічиїх («Порту» і «Челсі»), поразка («Челсі»). В середньому в кожному матчі «Динамо» набирало 1,83 бала. У Лізі Європи під керівництвом Реброва кияни провели 12 матчів, так як і при Блохіні. У підсумку «Динамо» здобуло сім перемог (по дві — над «Ріу Аве» і «Стяуа», по одній — над «Ольборгом», «Генгамом» і «Евертоном»), чотири поразки («Ольборг», «Генгам», «Евертон», «Фіорентина») і одну нічию («Фіорентина»). Як результат — 1,83 бала за матч.
СКЛАД
У сезоні-2013/2014 - останньому, коли командою керував Олег Блохін, сумарна вартість складу столичного клубу становила 164,1 млн євро. Середній вік команди — 24,4 року. У заявці було 17 легіонерів, а найдорожчим футболістом вважався Андрій Ярмоленко — 17 мільйонів євро.
За останні 19 місяців «Динамо» стало старшим майже на два роки (зараз середній вік команди 26,4 роки), що, в принципі, логічно, «дешевше» — пішли дорогі, але примхливі гравці (Беланда, Ленс, Ідейє, Мбокані, Тремулінас), а також ті, які нечасто потрапляли в склад. Скоротилася і кількість легіонерів (зараз їх в «Динамо» 11), а трансферна вартість Ярмоленка, який досі залишається найдорожчим футболістом «біло-синіх», зросла до 25 мільйонів євро.
ГРОШІ
Олег Блохін, будучи головним тренером «Динамо», провів три трансферні кампанії, витративши на придбання нових гравців в загальній складності близько 50 мільйонів євро. Саме за Блохіна у «Динамо» з'явилися Віда, Селін, Безус, Мбокані, Ленс, Беланда, Тремулінас, Драгович. У той же час в період Олега Блохіна на продажу футболістів «біло-сині» заробили трохи більше 6 мільйонів євро, левову частку з яких — 5 мільйонів — склали гроші від трансферу Раффаеля в гладбахську «Боруссію».
Якщо говорити про Реброва, який також «закривав» три трансферні вікна, то при ньому «Динамо» витратило на нових футболістів трохи більше 20 мільйонів євро (Теодорчик, Антунеш, Гонсалес і Корзун), заробивши на продажах футболістів близько 29 мільйонів євро (Ідейє, Мехмеді, Дуду, Тремулінас, Ленс, Рубен).
Якщо говорити про футболістів, які за останні два роки під керівництвом Реброва додали в ціні (за основу взяті оцінки спеціалізованого порталу Transfermarkt.de), то окрім Ярмоленка, варто відзначити прогрес Драговича, чия вартість зросла на 6 мільйонів (з семи до 13-ти). На 3,5 млн євро «подорожчав» Кравець (з 500 тисяч до 4 млн), на 3,3 — Сидорчук (800 тисяч — 4 млн). На три мільйони дорожче став коштувати Хачеріді (5,5 млн — 8,5 млн), на два з половиною — Віда (5,5 млн — 7,5 млн), на мільйон — Даніло Сілва (4,5 млн — 5,5 млн). На 700 тисяч зросла ціна Калітвінцева (300 тисяч — мільйон), на півмільйона — Макаренка (700 тис. — 1,2 млн).
У той же час, два з половиною мільйони втратив в ціні Велозу (10 млн — 7,5 млн). Півтора — Гармаш (6,5 млн — 5 млн). Два з половиною — Аруна (4 млн — 1,5 млн), 200 тисяч — Шовковський (500 тис. — 300 тис.). А найбільше впала трансферна вартість Олега Гусєва — з семи мільйонів євро до двох мільйонів в тій же валюті.
СКЛАД
Звичайно, поточний чемпіонат ще не закінчений і статистичні показники футболістів можуть змінитися (а ми брали за основу кількість потраплянь гравців в стартовий склад «Динамо» в матчах чемпіонату), але поки оптимальні склади «Динамо» Блохіна і «Динамо» сергія Реброва виглядають наступним чином:
«Динамо» Блохіна: Коваль — Драгович, Хачеріді, Сілва, Макаренко — Велозу, Ярмоленко, Ленс, Гусєв, Беланда — Мбокані.
«Динамо» Сергія Реброва: Шовковський — Антунеш, Драгович, Віда, Сілва,- Рибалка, Гармаш, Велозу, Ярмоленко, Гусєв — Мораєс.
ДОСЯГНЕННЯ
З Олегом Блохіним київське «Динамо» виграло бронзовий комплект нагород, не вийшло з групи Ліги чемпіонів і двічі добиралося до першого раунду плей-офф Ліги Європи. Кажучи відверто, і четверте місце, на якому «Динамо» фінішувало у сезоні-2013/2014, більшою мірою «заслуга» Блохіна, ніж Реброва, який біля керма «біло-синіх» під завісу чемпіонату провів лише п'ять матчів (три перемоги, нічия і поразка).
Якщо відкинути той злощасний для Києва чемпіонат, то за Реброва «Динамо» виграло два Кубки країни, «золото» національної першості, вийшло до чвертьфіналу Ліги Європи і вийшло з групи Ліги чемпіонів.