Про рішення УЄФА провести матч із глядачами
«Ми постійно моніторили інформацію. УЄФА кілька разів переносив дату винесення остаточного рішення. Також перебували в постійному контакті з клубом «Динамо». Ми готували одночасно два варіанти – робота без глядачів та з глядачами. І були готові на сто відсотків. Звісно, всі сподівалися на позитивне рішення, оскільки без глядачів втрачається атмосфера матчу. Хоча стадіону матч без глядачів проводити простіше, тому що в такому випадку докладається набагато менше заходів та зусиль з точки зору безпеки. Ми з великою радістю сприйняли рішення УЄФА, хоча чітко усвідомлюємо, що це карт-бланш, це дуже великий кредит довіри до клубу, до стадіону, до всієї України. Якщо ми не виправдаємо цю довіру, це буде сильний удар по всьому українському футболу.
По-перше, УЄФА з нами контактував у процесі розслідування того злощасного інциденту. Всю необхідну інформацію ми надавали в повному обсязі та з усіма поясненнями. Крім того, УЄФА постійно моніторить стадіон на предмет стану футбольного поля. Щотижня ми відправляємо звіти, підкріплені фото- та відеоматеріалами, про стан газону. Будь-який стадіон, задіяний у матчах УЄФА або який навіть розглядається як альтернативний майданчик для проведення ігор, у період проведення Ліги чемпіонів та Ліги Європи перебуває під постійним контролем. Наш стадіон за рішенням УЄФА може бути визначений нейтральним майданчиком для проведення матчу будь-яких команд», -
цитує Анісімова офіційний сайт ФК «Динамо» Київ.
Про роботу стюардів
«У цьому році ми трохи скорегували віковий ценз по набору стюардів. У нас зараз оголошено новий набір, і найближчим часом почнеться навчання нового додаткового складу стюардів. Є певний кістяк стюардів, які працюють із нами ще з 2012 року та працювали ще під час Євро-2012, але є об'єктивні обставини для зміни певного складу. Дуже великий контингент стюардів – це студенти старших курсів. Серед них є й іногородні студенти, звичайно, хтось залишає місто, хтось змінює роботу. Крім того, ми свого часу контактували зі службою зайнятості, відбирали людей, які отримували разову роботу стюардом. Звісно, коли потім людина знаходить роботу, у неї може вже не бути можливості працювати стюардом.
Перш за все, основна мета стюардів – вирішення будь-якого конфлікту мирним шляхом. Тому в нас жорсткий відбір серед бажаючих працювати на стадіоні. Всі вони проходять спеціальні психологічні тести, тому що не кожен зможе працювати з неадекватними людьми».
Про залучення поліції до охорони порядку
«З точки зору стадіону, ми зацікавлені в можливості участі правоохоронних органів у забезпеченні безпеки в чаші стадіону. Як показує практика, саме присутність поліції більшість людей уже як мінімум дисциплінує. Однак у ЗМІ вже пройшла інформація, що поліція не буде працювати в чаші стадіону, а тільки за його межами.
Думаю, що ситуація пов'язана з тим, що в нашій країні триває реформа системи правоохоронних органів, міліція ще не перетворилася на поліцію, у зв'язку з чим виникає певний дуалізм. На сьогоднішній день існує кілька варіацій можливої взаємодії з правоохоронними органами. Найближчим часом відбудеться нарада з питань безпеки на стадіоні, на якій будуть присутні представники УЄФА, Київської міської державної адміністрації, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки стадіону, Служби безпеки «Динамо». Будуть відпрацьовані механізми взаємодії всіх служб, проведені необхідні навчання та тренінги.
Згідно з чинним законодавством, правоохоронні органи не мають права за своїм рішенням заходити до чаші стадіону. Але їх можуть залучати до забезпечення безпеки під час проведення футбольних матчів. Свого часу Міністерством внутрішніх справ було ініційовано питання про внесення змін до законодавства, що регулює організацію футбольних матчів. Спільно з Федерацією футболу було розроблено проект законів. Також його допрацювало Міністерство молоді та спорту. Готові законопроекти пішли до Верховної Ради, але на сьогоднішній день жодних рішень із цього питання не було прийнято».