- Закон України і зараз прямо не забороняє правоохоронним органам перебувати на території стадіону.
У Законі України про забезпечення порядку під час проведення футбольних матчів і прийнятій на його підставі Постанові Кабінету міністрів України є такі норми. Міліція здійснює охорону громадського порядку на території, прилеглій до стадіону, у випадку з НСК «Олімпійський» - до турнікетів на Троїцькій площі та вулиці Еспланадній.
Далі текст говорить »...якщо іншого не передбачає характер змагання або перебіг подій під час його проведення». Простіше кажучи - у виняткових випадках, коли існує небезпека життю та здоров'ю учасників матчу або глядачів, за зверненням служби безпеки стадіону або клубу, поліція повинна знаходитися на території арени.
Управління Національної поліції міста Києва забезпечує громадський порядок на території міста, і НСК «Олімпійський» також є територією Києва. Якщо на території стадіону під час матчу буде здійснено будь-який злочин, поліція не може посилатися на те, що не має права там знаходитися. Поліція не тільки має право втрутитися, але і зобов'язана це зробити.
Протягом декількох місяців Служба безпеки клубу плідно працює з поліцією. Не буду вдаватися в подробиці всіх домовленостей, але ми зацікавлені у співпраці поліції та служб безпеки стадіону і клубу. Участь правоохоронних органів буде нести, по більшій мірі, дисциплінуючим, превентивну функцію, щоб запобігти навіть дрібне побутове хуліганство.
Сил служби безпеки не завжди вистачає, щоб контролювати 70-тисячну аудиторію. А правоохоронні органи мають всі необхідні спецзасоби для упокорення правопорушників.
- Відтепер правоохоронні органи будуть перебувати на території стадіону під час кожного матчу?
- Як я згадував раніше, перш за все, в сферу обов'язків поліції входить забезпечення безпеки на території, прилеглій до стадіону, але в особливих випадках вона може бути притягнута до роботи на території стадіону, в тому числі в його чаші.
Однак варто зазначити, що поліція не позбавлена цього права не тільки в надзвичайних випадках, але і в будь-який час. У Постанові Кабінету Міністрів, що регулює застосування даного Закону, визначено таке поняття, як матчі підвищеного ризику. Це може бути матч, на якому планується присутність понад 15 тисяч глядачів, що саме по собі вважається великим скупченням народу. Також під це визначення потрапляють міжнародні матчі, а також зустрічі футбольних клубів, між уболівальниками яких існують напружені відносини. Поліція сама повинна визначати, чи потрібна її присутність на стадіоні під час конкретного матчу. Природно, жоден стюард або інший співробітник Служби безпеки стадіону не може відмовити представникам правоохоронних органів в доступі на арену.
Закон прописаний на папері, але важливо, щоб на ділі правоохоронні органи не уникали відповідальності і сумлінно виконували свої обов'язки. На щастя, як показує практика, поліція намагається виконувати свої обов'язки належним чином. Під час підготовки до матчу «Динамо» - «Манчестер Сіті» ми відчуваємо абсолютно повне взаєморозуміння, йдемо одне одному назустріч у багатьох питаннях і сподіваюся, продовжимо співпрацю в подальшому.