Що можна протиставити класу? Аналіз матчу «Динамо» - «Манчестер Сіті»

Динамо Київ 25 Лютого, 12:50
Фото: 1927.kiev.ua
Ліга чемпіонів. 1/8 фіналу. «Динамо» - «Манчестер Сіті» 1:3. Розмірковування після матчу.

Роман Сиволап

Природа вболівальників така, що вони практично завжди вірять у диво, яке може створити їх улюблена команда. Ось і перед матчем з «Манчестер Сіті» ми вірили в таке диво. При цьому, незважаючи на силу суперника та відсутність у киян ігрової практики, рівень передматчевого оптимізму в уболівальницькому середовищі був одним з найвищих за останні сімнадцять років. Такий стан речей був обумовлений наполегливою працею тренерського штабу Сергія Реброва: тандем Ребров – Ріанчо привчив нас, що динамівці здатні долати всі перешкоди. У першому матчі з «Манчестер Сіті» не вийшло. Давайте спробуємо розібратися, чому.

Склади та формації. Сергій Ребров застосував схему 4-1-4-1, в якій травмованого Сергія Сидорчука замінив Віталій Буяльський. На радість уболівальникам Андрій Ярмоленко вийшов на поле з перших хвилин. За думкою наставників «Динамо», Лукаш Теодорчик був краще готовий до поєдинку від Мораєса, який тільки-но відновився після травми.





Головний тренер «городян» Мануель Пеллегріні застосував звичну схему 4-2-3-1, але вніс зміни в розташування гравців порівняно з попереднім матчем чемпіонату Англії проти «Тоттенхема». Давід Сілва зайняв звичне для себе місце центрального атакуючого півзахисника, а Фернандіньо несподівано відправився на місце правого вінгера.



План на гру. Мегадосвідчений чилійський наставник «Сіті» вибрав найпростіший варіант ведення гри – «городяни» віддали м’яч динамівцям і очікували на їх помилки.

Динамівці намагалися застосувати на початку матчу гіперпресинг на половині поля «блакитних». При цьому до пропущеного голу в них були локальні успіхи в цих намаганнях.

Пресинг «Динамо»

Але помилок мільйонери з Манчестера дочекалися дуже швидко. На 13-й хвилині кияни тричі втрачали м’яч на власній половині поля: двічі Денис Гармаш та одного разу Лукаш Теодорчик. Ці втрати привели до кутових, другий з яких став для «Динамо» роковим у цьому протистоянні.

Гол Серхіо Агуеро.

Прикро, що рокової помилки припустився Андрій Ярмоленко, який дуже активно розпочав зустріч. На такому рівні убивчо залишати без опіки кращого форварда суперника біля власного воротарського майданчика.

Отримавши перевагу в рахунку, «городяни» остаточно заспокоїлися та стали діяти в улюбленому стилі, чекаючи помилок суперника та проводячи швидкі контратаки. Благо Денис Гармаш продовжив втрачати м’яч на початковій стадії атаки.

Необхідно зазначити, що гравці «Сіті» також не були ідеальними під час переходу з оборони в атаку. Кияни мають практично ідентичні показники по поверненню володіння м’ячем на чужій половині поля – 18 проти 19 у суперника.

Схема повернення володіння м’ячем «Манчестер Сіті»



Схема повернення володіння м’ячем «Динамо»



Але швидкість та якість дій при отриманні м’яча у гравців «Манчестер Сіті» була вищою.

Відео втрати Буяльського та моменту в Туре

Перехоплення Теодорчика

Проблема лютого. Киянам елементарно не вистачило порядку, щоб боротися проти індивідуального класу суперників. На мій погляд, причиною великої кількості грубих помилок, яких припустилися динамівці, є не проблеми з налаштуванням на матч, а саме відсутність ігрової практики протягом трьох місяців. Щось подібне було у першому матчі минулого року з «Генгамом». Але те, що скромний французький клуб вибачив «Динамо», віце-чемпіон Англії, який має в складі кілька зірок світового рівня, не пробачив.

Помилки Дениса Гармаша, невдалі дії Лукаша Теодорчика та Жуніора Мораєса, неоковирність у вирішальній стадії Мігеля Велозу, Євгена Макаренка та Андрія Ярмоленка, травма Даніло Сілви, неймовірна втома, що напали на киян в останню десятихвилинку матчу - все це є наслідком відсутності ігрового тонусу.

Думаю, що з часом Сергій Ребров знайде рецепт, як забезпечити високий рівень готовності на етапі весняних єврокубків. Головне, щоб у «Динамо» була команда, здатна пробитися у весну та намагатися сперечатися з кращими командами світу.

Буяльський, що дивує. Одним з небагатьох, хто провів матч на високому рівні, був Віталій Буяльський. За думкою експертів з www.whoscored.com таких гравців всього двоє – Сергій Рибалка та Буяльський, які отримали від сайту високі оцінки в 7,2 бали.

Схема дій Віталія Буяльського від www.fourfourtwo.com



При цьому не можна сказати, що 29 номер киян був ідеальним протягом всього матчу. Метаморфоза з Буяльським відбулася в другому таймі. До цього його дії викликали масу нарікань. На початку зустрічі Віталій вирішив продемонструвати свою акторську майстерність, демонструючи «жахливий» біль після несильного дотику Фернандо. В той час як Буяльський знаходився на газоні, суперники провели досить гостру атаку.

Взагалі поведінка центрального півзахисника «Динамо» була занадто ніжна та м’яка. Як підтвердження - відео боротьби Буяльського з Фернандіньо.

Але вже через кілька хвилин Віталій викликав захват уболівальників киян, коли після його зухвалого удару м’яч затріпотів у сітці.

Після голу у вихованця академії «Динамо» наче виросли крила. Через 20 хвилин Буяльський взагалі мав нагоду внести своє ім’я в Зал футбольної слави України, але Джо Харту вдалося врятувати «блакитну частину» Манчестера від зайвих нервів.

Віталій повільно, але безупинно крокує сходами футбольної майстерності. Якщо молодому півзахиснику найближчим часом вдасться додати в жорсткості у боротьбі на полі, то він по праву отримає своє місце в заявці на Євро-2016.

Різниця в якості. Головним чинником, що визначили перевагу «Манчестер Сіті», стала якість індивідуальних дій футболістів. Особливо в цьому плані відзначилися Яя Туре та Серхіо Агуеро, які спільними зусиллями створили три голи в ворота Олександра Шовковського.

Для того, щоб зрозуміти, яка різниця в класі виконавців між суперниками, наведу схеми дій від www.fourfourtwo.com Серхіо Агуеро та нападників «Динамо» Лукаша Теодорчика та Жуніора Мораєса.

Схема дій Серхіо Агуеро від www.fourfourtwo.com



Схема дій Лукаша Теодорчика від www.fourfourtwo.com



Схема дій Жуніора Мораєса від www.fourfourtwo.com



Одного погляду достатньо, щоб зрозуміти ефективність дій футболістів.

Лідер півзахисту «Сіті» Яя Туре також провів матч дуже потужно. Він не тільки забив гол та відав результативну передачу, але вів гру команди та практично не помилявся при передачах.

Схема дій Яя Туре від www.fourfourtwo.com



Кияни височенному рівню майстерності суперників протиставити якісний колективний футбол не змогли.

Андрій Ярмоленко. Вінгер «Динамо», який тільки-но відновився від травми, провів непоганий матч, але все ж сперечатися в ефективності з лідерами «Манчестер Сіті» він не зумів.

Справа не тільки в результативній помилці, коли Андрій загубив Агуеро під час стандарту. Загалом активному Ярмоленку не вистачило точності в завершальній стадії.

Схема дій Андрія Ярмоленко від www.fourfourtwo.com



Все-таки довга відсутність через травму лідера «Динамо» далася взнаки. Хоча епізодами Ярмоленко виглядав дуже впевнено.

Будемо сподіватися, що вже у матчі-відповіді ми побачимо більше ефективних дій від правого вінгера киян.

Висновки. Всі, хто відносить себе до київського клубу, зараз відчувають велике розчарування. Дива не сталося, динамівцям не вдалося компенсувати різницю в майстерності організованими командними діями. Швидкий пропущений м’яч вибив з психологічної рівноваги киян та додав додаткових сил супернику. Пропущений наприкінці зустрічі м’яч практично не залишає динамівцям надій на позитивний підсумок двоматчевого протистояння.

«Манчестер Сіті» продемонстрував, що має в складі висококласних гравців та переважає за цими параметрами не тільки «Динамо», але і більшість учасників плей-офф цьогорічної Ліги чемпіонів.

Неможливість конкурувати клубів з невеликими бюджетами з командами, в яких є такі власники, як шейх Мансур, є проблемою не тільки для «Динамо». Це загальна проблема клубів, в яких немає таких спонсорів.

У той же час, матч продемонстрував, що прірви між тренерськими методиками Мануеля Пеллегріні та Сергія Реброва немає. «Динамо» грає в той же футбол, що і один із лідерів англійської Прем’єр-ліги. Звісно, тренерському штабу киян є багато над чим працювати, необхідно навчитися вирішувати проблему, як готуватися до зимових матчів єврокубків. Впевнений, що досвід виступів у цьогорічній Лізі чемпіонів буде сприяти подальшому професійному зростанню тренерів «Динамо».

У динамівців залишився ще один матч у цьогорічному лігочемпіоновському сезоні. Дуже хочеться, щоб кияни провели його більш сконцентровано та досягли якихось локальних успіхів у зустрічі. Для прогресу окремих виконавців та команди в цілому візит на стадіон «Етіхад» буде мати дуже велике значення. Те ж стосується самого Сергія Станіславовича Реброва.