Чому за Україну на Євро гратимуть футболісти з Росії

Збірна України 9 Березня, 09:37
На жаль, до цього слід готуватися вже сьогодні - збірна України змушена буде залучати футболістів, які поїхали в Росію під час війни.

Ми бачимо протиріччя моральності, коли звертаємо свою увагу на Схід, де в окопах сидять українські воїни і захищають нас з вами від російських найманців, а десь там в Росії грають у футбол гравці збірної України. І добре, якби вони поїхали туди раніше, ще до війни, як Девіч, наприклад. Але більшість українських футболістів вирушили заробляти гроші в Росію під час бойових дій на Донбасі, після анексії Криму Росією.

Дане питання не вкладається у голові і меседж «футбол поза політикою» тут, швидше за все, відмазка, аніж істина. Ми бачимо справжню кризу суспільної думки, коли одна частина людей засуджує такі кроки, а інша, в тому числі і в керівництві ФФУ, задає питання: «А що ж тут такого?».

15 українських футболістів поїхали в Росію під час війни. З них п'ятеро - потенційні кандидати або гравці національної збірної України: Селезньов («Кубань»), Бутко («Амкар»), Зінченко («Уфа»), Кулаков («Урал»), Пилявський («Рубін»).

Збірна могла б обійтися без опорника Пилявського, який не був основним, молодого плеймейкера Зінченка та навіть форварда Селезньова. На позиціях цих людей здорова конкуренція. В атаці є непогана плеяда форвардів: Зозуля, Кравець, Будківський, Гладкий. В опорній зоні - Малишев, Степаненко, Рибалка, Сидорчук. На позиції атакувального півзахисника можна використати Ротаня, Гармаша, Малиновського.

Біда тільки з фланговими захисниками. Тут слід надати слово журналісту та тренеру-методисту «Ворскли» Євгену Гресю.

«З 24-х флангових захисників, які вийшли в основних складах своїх клубів у минулому турі УПЛ, досвід виступів в збірній України мають ... два. Кожен четвертий з них - легіонер, причому в провідних клубах країни свої крайні захисники на поле не виходили, а в «Зорі» і «Ворсклі» на лівій бровці грали правоногі футболісти. До початку чемпіонату Європи залишилося менше, ніж 100 днів ...

Не будемо забувати, що В'ячеслав Шевчук відіграв на Кубок 90 хвилин проти «Ворскли» - і відіграв непогано, виконавши 114 ТТД, маючи брак 17%. Знаючи професійне ставлення Слави до справи (всі б так за собою стежили!), можна не сумніватися, що фізично він буде готовий. Головне, щоб в клубі йому давали відчувати ігровий ритм.

Другий основний фланговий захисник збірної почав рік не так переконливо. Навіть в матчі зі «Сталлю» було помітно, що в діях Артема Федецького досить, як для такої гри, браку - 26%. Однак в поєдинку з «Динамо» помилок було ще більше.

За 81 хвилину у Федецького набралася 61 дія, а брак - 33%. Гру в обороні можна охарактеризувати статистикою відборів - один вдалий з п'яти. Захисник «Дніпра» взяв участь лише в двох швидких атаках, а в штрафний майданчик віддав нуль точних передач. У підсумку в ситуації, коли потрібно було забивати, в «Дніпрі» на поле вийшов захисник», - констатує Гресь.

Погляд в Росію

Через брак якісних флангових захисників у внутрішній першості тренерам збірної доведеться шукати підсилення в зарубіжних. Федецького та Шевчука, звичайно, ніхто не списує. Вони поїдуть на Євро. Але вже на найближчий березневий збір і матчі проти Кіпру (24 березня) і Уельсу (28 березня), швидше за все, будуть запрошені футболісти з Росії.

Говорити будемо виключно про захисників. Найбільш вірогідною є кандидатура Богдана Бутка, який грає на позиції правого захисника. Свого часу він викликався до збірних України різних вікових категорій. Виступав і за національну.

У 17 матчах чемпіонату Росії за «Амкар» в нинішньому сезоні Бутко відзначився 2 асистами. Його загальний рівень браку становить 29%. В останньому матчі проти «Анжі» він виграв 6 єдиноборств, здійснив 5 перехоплень.

Бутко поїхав в Росію у лютому 2015-го з «Іллічівця». Сам хлопець народився в Донецьку.

І тут тренерському штабу не позаздриш. Їм потрібно обрати з двох варіантів: ризикувати і здійснити правильний з точки зору суспільства крок, не викликавши якісних футболістів, які грають в Росії, або покликати їх і наразити себе на шквал критики.

Щоправда, як вже говорилося вище, велика кількість журналістів та людей у керівництві ФФУ не вбачають у цьому нічого поганого. Росія так Росія. Війна - не футбол.

У будь-якому випадку, ФФУ та тренерському штабу доведеться пояснювати суспільству, чому в країні, де йде війна, у збірну запрошують футболістів, які поїхали заробляти гроші до країни-агресора.