Ще за часів Олексія Михайличенка, який замінив на посаді головного тренера Валерія Лобановського, столичний ФК вигравав чемпіонат України двічі поспіль.
1927.kiev.ua пропонує вам згадати той склад та те, як склалась їх ігрова кар’єра після «Динамо».
Олександр Шовковський
Жива Легенда київського клубу. Гравець, який провів найбільшу кількість ігор у футболці київського «Динамо» - .
Грає за столичний клуб з 1993 року.
Віталій Рева
Прийшовши з ЦСКА, як дублер Шовковського, Рева зміг себе непогано проявити за 6 років у «Динамо». Так, 50 матчів – скромне досягнення, проте, коли №1 - Шовковський – це доволі непоганий результат. До того ж, у період з 2001 по 2004 рік Рева грав не менше 10 поєдинків у чемпіонаті України.
У 2007 покинув «Динамо». Грав за київський «Арсенал», «Кривбас» та «Оболонь». Завершив кар’єру у 2013 році у складі «канонірів».
Сергій Федоров
Вихованець київського «Динамо». У сезоні 2003/2004 пара центральних захисників Федоров – Гавранчич вважалась однією з найкращих в Україні. Це й не дивно, адже кияни пропустили 20 голів у 30 матчах. Менше лише донецький «Шахтар» - 19.
По завершенню контракту з «Динамо» у 2007 році взяв паузу задля відновлення після травми. У 2009 підписав контракт з одеським «Чорноморцем». Проте, вже через 15 хвилин свого перебування на полі порвав ахілл.
Завершив кар’єру у тому ж році.
Наразі, помічник Сергія Реброва у «Динамо».
Горан Сабліч
У 2002 році «Динамо» підписало молодого і перспективного хорвата за 2,5 мільйони євро. Хоча Сабліч і не став стабільним гравцем основного складу, проте вже у свій перший сезон виходив на поле 14 разів. У сезоні 2003/2004 з’являвся 9 разів на полі програючи конкуренцію Юрію Дмитруліну та Сергію Федорову.
У 2010 році покинув київський клуб у ранзі вільного агенту. Ще одна травма у «Хайдуку», у тому ж році, змусила повісити бутси на цвях.
Наразі, головний тренер «Спліту».
Олександр Головко
Капітан київського «Динамо» у сезоні 2003/2004 не часто з’являвся на полі, всього лише 2 рази. Причиною стали травми, які заважали захиснику демонструвати свій високий рівень. У квітні 2004 року Головко відправився в оренду, у Китай. Грав за клуб «Ціндао Бейлейт», де був капітаном.
Завершив кар’єру у 2006 році, граючи до цього за рідну «Таврію».
Наразі, головний тренер молодіжної збірної України.
Андрій Несмачний
Усю свою кар’єру уродженець Брянська провів в одному клубі – «Динамо» Київ. Саме у сезоні 2003/2004 почалась його конкуренція з Бадром Ель-Каддурі на лівому фланзі оборони. Як наслідок, Несмачни програв конкуренцію марокканцю, зігравши всього 15 поєдинків.
У 2011 році, після 14 років виступів за «Динамо», завершив кар’єру гравця.
Наразі, експерт на українському ТВ.
Юрій Дмитрулін
Сезон 2003/2004 видався останнім вдалим сезоном у футболці «Динамо» для Дмитруліна. Універсальний захисник, який міг зіграти і на позиції опорного півзахисника, провів за киян 14 матчів у чемпіонаті України. Але вже у наступному сезоні відіграв лише осінню частину, перейшовши на правах оренди у сімферопольську «Таврію».
Після кримського клубу виступав за ярославський «Шиннік». Завершив кар’єру у 2008 році у друголіговій «Єдності» з Плисок.
Наразі, тренує дітей в Академії «Динамо» Київ.
Горан Гавранчич
Найкращий захисник чемпіонату України сезону 2002/2003, за версією газети «Команда», підтвердив свій клас та статус і у наступному розіграші. Зігравши 28 матчів у внутрішній першості, Гавранчич поступився за цим показником лише Діого Рінкону.
Окрім своїх великих габаритів, серб відзначався і непоганою результативністю. У 136 матчах за «Динамо» забив 22 голи. Найбільш пам’ятний – гол італійській «Ромі» на «Стадіо Д’Олімпіко».
У 2008 році перейшов в ПАОК в оренду. Завершив кар’єру гравця у 2010 році в китайському «Хенань Констракшн» через постійні травми.
Олександр Яценко
80% своїх матчів (8 за першу команду «Динамо»), український захисник провів саме у сезоні 2003/2004. Весною 2004 року став гравцем основного складу київського клубу. Проте, закріпитись надовго не вдалось.
У 2005 році, по завершенню контракту з «Динамо», перейшов до ФК «Харків» де став гравцем основного складу. Олег Блохін брав Яценка з собою у Німеччину, проте жодного матчу на Чемпіонаті Світу він так і не зіграв.
Завершив кар’єру гравця у харківському «Геліосі» у 2013 році.
Бадр Ель-Каддурі
Проблеми на лівому фланзі оборони «Динамо» Валерій Лобановський хотів вирішити завдяки марокканському захиснику Бадру Ель-Каддурі. Проте, Метр пішов від нас ще до того, як Бадр прилетів до Києва. Дебютував вже під керівництвом Олексія Михайличенка 17 серпня 2002 року. Проте, програючи конкуренцію Несмачному, переважно виступав за другу команду киян.
У сезоні 2003/2004 зміг нав’язати конкуренцію українцю та зіграв 19 матчів у рамках чемпіонату України. Протягом наступних восьми сезонів суперництво з Несмачним лише зростало, але лише на футбольному полі.
У 2011 пішов в оренду до «Селтіка», а у 2013 отримав статус вільного агента.
Алессандро
Трансфер бразильця сприймався як посилення захисних редутів команди Михайличенка. Проте, вихованець «Фламенго» не зміг закріпитись у складі киян. У сезоні 2003/2004, який став його першим в Україні, провів всього лише 4 матчі і забив 1 гол.
У 2007 році, у статусі вільного агента, покинув «Динамо» та перебрався на батьківщину, до «Сантосу». А завершив кар’єру у «Корінтіансі» у 2013 році в статусі капітана команди.
Олег Гусєв
Віце-капітан нинішнього «Динамо», улюбленець вболівальників та ще одна жива Легенда «Динамо».
У 2003 році перейшов до «Динамо» з київського «Арсеналу» і одразу ж закріпився у стартовому складі. 27 поєдинків та 7 голів. З тих пір незамінний гравець для київського клубу та Лідер команди.
Контракт Олега Анатолійовича з «Динамо» завершується влітку, так само як і у Шовковського. Але таких гравців відпускати неможна. Цілком можливо, у наступному сезоні ми побачимо двох Легенд нинішнього «Динамо» у стартовому складі київського клубу.
Йерко Леко
Один з найкращих півзахисників «Динамо» початку 2000-х був куплений у 2002 році у загребського «Динамо» за 4 мільйони євро. У сезоні 2003/2004 виходив на поле 22 рази у футболці київського «Динамо» та забив 3 голи.
У 2006 році перейшов до французького «Монако». Наразі, гравець хорватського клубу «Локомотива».
Періца Огненовіч
Екс-гравець мадридського «Реалу» та збірної Югославії Періца Огненовіч сприймався як потенційний гравець основного складу. Не так часто у складах наших команд грають переможці Ліги чемпіонів у складі «королівського клубу». Проте, як і в «Реалі», Огненовіч не зміг закріпитись в старті «Динамо». Вийшовши на поле всього лише 2 рази, по завершенню сезону покинув столичний клуб.
Подальша кар'єра серба видалась скромною. Французький «Анже», сінгапурський «Селангор»... Завершив кар'єру у 2011 році у сербській «Ягодині».
Олександр Алієв
У сезоні 2003/2004 Алієв провів всього лише 2 поєдинки у складі першої команди «Динамо». Стати гравцем основної когорти гравців, на яку розраховував би тренер, він не міг до 2005 року.
У сезоні 2010/2011 виступав за московський «Локомотив», проте повернувся до Києва разом з Юрієм Сьоміним. Через 2 роки залишив «Динамо» остаточно.
Після сімейного скандалу, невідомо де продовжить свою кар’єру, проте заявлений на чемпіонат київської області за команду «Катандзаро».
Тіберіо Гіоане
Перейшовши до «Динамо» у 2001 році, румунський опорний півзахисник моментально став ключовим гравцем команди. Його вмінню грати не лише на своїй «рідній» позиції, але й на всій площині півзахисту, правого захисника та, навіть, ліберо, могли позаздрити багато людей.
27 поєдинків та 4 голи у сезоні 2003/2004 – зайвий доказ цьому.
Хтозна, як би склалась його кар’єра, якби у 2005 році йому не діагностували церебральний тромбоз, через який він дивно себе поводив. Але румун виявився сильнішим за хворобу. Вже у 2007 році Тібі, як називали його в команді, повернувся і довів – він ще може бути корисним клубу.
У 2011 році покинув київський клуб у статусі вільного агента.
Едгарас Чеснаускис
Молодий литовець сприймався як майбутня зірка. Це й не дивно, адже за три роки своїх виступів за «Екранас» він провів 80 матчів та забив 4 голи. Але у «Динамо» забуксував. Лише 5 матчів за 3 сезони в основній команді, 15 матчів за «Динамо-2» — явно не той результат на який сподівався тренерський штаб та сам гравець.
Після «Динамо» Едгарас виступав виключно в чемпіонаті Росії. Все почалось з «Сатурну» у 2006 році.
У минулому році покинув «Ростов» в статусі вільного агента.
Далі буде...
Олександр Ушаков