- Які актуальні тенденції українського трансферного ринку на сьогоднішній день?
- Чемпіонат України не зростає, футболісти так чи інакше шукають варіанти продовження кар'єри за кордоном, тому тенденція відтоку провідних виконавців стане основною. Упевнений, що найближчим часом межі України залишить велика кількість гравців. Клуби почнуть робити ставку на молодих хлопців і, як мені здається, це далеко не найгірший варіант: таланти у нас з'являються кожен сезон і будуть з'являтися далі.
- Чого ви очікуєте від літнього міжсезоння? Хто з вітчизняних виконавців заслуговує і має шанси отримати хороший контракт за кордоном?
- В українському футболі достатня кількість виконавців, які можуть переїхати в топ-чемпіонати. Тому я очікую цілого ряду гучних переходів. Упевнений, що Ярмоленко, Ракицький, Хачеріді, Степаненко, Рибалка, Пятов, провідні гравці «Зорі» і «Дніпра» не загубляться в хороших європейських клубах. У нас хороше покоління молодих гравців, яким пора заявити про себе не лише в збірній, але і в найсильніших чемпіонатах Старого світу.
- Яку з ваших останніх угод ви вважаєте найскладнішою, а яку - найвдалішою?
- Я не люблю оцінювати свою роботу. У процесі організації кожного трансферу пріоритетним для мене є бажання футболіста. Якщо такого бажання у нього не виникає, я не буду наполягати і тиснути: «Ось, відмінний варіант - давай, поїхали...».
- Кого зі своїх клієнтів, які виступають поза зоною широкого інформаційного поля тренерів нашої збірної, ви б могли порекомендувати Михайлу Фоменку?
- У березні у тренерів збірної виникли проблеми з центральними захисниками, і, чесно кажучи, для мене стало великою несподіванкою те, що вони не звернули увагу на Максима Білого. Скажімо, ще один непоганий футболіст, який виступає в серії А, Василь Прийма. Хочеться сподіватися, тільки поки він не має достатньої ігрової практики, але Білий стабільно грає в команді, яка бореться за медалі свого чемпіонату! Якщо ви думаєте, що першість Хорватії чимось поступається нашій, подивіться, скільки місцевих футболістів їде в топ-чемпіонати Європи. Ось вам свіжий приклад: 18-річний одноклубник нашого Максима, півзахисник Андрій Балич, перейшов за хороші гроші (близько 4 мільйонів євро) в «Удінезе»...
Крім Білого, хочу відзначити прекрасну гру за «Амкар» Богдана Бутка і, звичайно, Малиновського, який дуже здорово виглядає в «Генку». Чесно кажучи, Руслан трохи засмутився, що він не був викликаний на матчі проти Кіпру та Уельсу і тепер працює з потрійною енергією, щоб довести тренерам збірної свою спроможність. Нарешті, я майже впевнений, що незабаром зверне на себе увагу і ще один представник бельгійського чемпіонату Сергій Болбат.
- Чому українські гравці, як і раніше, не дуже затребувані в найсильніших чемпіонатах Західної Європи, і що потрібно зробити, щоб зламати існуючі на цей рахунок стереотипи?
- Цей стереотип вже поступово ламається, за рахунок того, що все більша кількість наших хлопців грає в Європі. Як говориться у відомому прислів'ї: не було б щастя, та нещастя допомогло. Раніше в клубах Прем'єр-ліги були дуже гідні фінансові умови, і гравці з українськими паспортами не хотіли їхати на Захід, тому що в Європі платили не так добре, як у нас. Зараз все змінилося, і трансферний вектор розвернувся в інший бік, - цитує Шаблія «Спорт Експрес» в Україні».