Ліга Парі-Матч. Підсумки 23-го туру

Футбол України 26 Квітня, 09:07
Чергові матчі відповіли на головне питання сезону, визначивши володарів «золота» та «срібла», а також наблизили «Дніпро» до «бронзи».

Господарі-гості. Половина з чергових поєдинків (3) не виявила кращого, рідні стіни допомогли виграти 2-м командам, у гостях 3 очки дістались лише «Дніпру». Поточне становище у неофіційній суперечці з боку господарів набуло такого вигляду: +62 =43 -49.

Великі перемоги. По разу на своєму та чужому полях команди мали різницю над суперником у 3 м’ячі або більше. «Карпати» у Львові довели перевагу над «Говерлою» (3:0), а «Дніпро» в Олександрії здолав однойменний клуб (4:0). Всього у турнірі зафіксовано вже 38 «великих» перемог (22-16).

Вольові перемоги. Зі становища наздоганяючих ніхто не зумів врешті-решт заробити 3 очки. Таким чином, з початку сезону таких матчів-подвигів виявилось лише 8.

Голи. Не надто щедрими виявились футболісти на взяття воріт, яких нараховано 12 (по 6 від господарів та гостей). У змаганнях проведено 410 м’ячів (219-191). Середня результативність ігрового дня – рівно 2, загальна – 2,66.

Перший тайм – другий тайм. Рівно вдвічі частіше забивали гравці у других 45-хвилинках – 8 (по 4 рази це зробили господарі та гості). До перерви судді вказували на центр 4 рази (2-2). Наводимо актуальне співвідношення результативності таймів: 164 (83-81) – 246 (136-110).

Автоголи. Ніхто з гравців не засмутив одноклубників м’ячем у власні ворота. Кількість автоголів лишилась на тому ж рівні – 11.

Дублі та хет-трики. Жоден з голеадорів цього разу не відзначився більше одного разу. Нагадаємо, що за 23 тури відбулось 32 гольових «дублі», 2 хет-трики та один «каре».

Попередження. Значно частіше дисциплінарні санкції виписувались гостям, яким дісталось 18 з 29-ти жовтих карток (ще 11 у пасиві господарів). Число «гірчичників» зросло до 721-го (339-382). Середня кількість попереджень туру – 4,83, загальний показник знову залишився на колишньому рівні – 4,68.

Вилучення. Червоні картки частіше діставались представникам тих команд, які виступали вдома. Олег Данченко («Чорноморець») не дограв зустріч з «Шахтарем», Андрій Новак («Олександрія») залишив партнерів у меншості проти «Дніпра». А от у поєдинку «Зоря» - «Волинь» у господарів достроково пішов відпочивати за рішенням рефері Михайло Сіваков, у гостей – Міха Горопевшек. Всього у турнірі вилучення застосовувалось у 48-ми випадках (19-29).

Пенальті. Тільки Джаба Ліпартія, чия «Зоря» виступала вдома, підійшов до 11-метрової позначки, але програв дуель Віталію Недільку («Волинь»). Сумарна кількість призначених «ударів без захисту» - 52 (31-21), досягли мети 40 (23-17). Ефективніть таких ударів складає 76,9%.

Глядачі. Чергові матчі викликали інтерес стосовно походу на стадіон у 41 631-го любителя футболу. Найбільше з них (20 621) стали свідками, як «Динамо» на НСК «Олімпійський» завойовував черговий титул. Всього на вже зіграних поєдинках побувало 793 477 глядачів. Середня відвідуваність звітного туру – 6 939, Ліги Парі-Матч – 5 152.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Динамо» виграє 12 разів поспіль і не пропускає 512 хвилин.

− «Шахтар» у гостях три останні зустрічі не виграє, а пропускає від господарів вже у 6-й грі до ряду.

− «Дніпро» обходиться без втрат очок 5 турів поспіль.

− Безвиграшна серія «Зорі» триває лише 3 зустрічі. Однак востаннє таке траплялось на межі сезонів 2013/2014 та 2014/2015 рр.

− Перервалась 4-матчева безпрограшна серія «Ворскли».

− До приїзду дніпропетровців «Олександрія» у цьому сезоні не пропускала 4-х м’ячів. Востаннє в еліті з командою Володимира Шарана таке траплялось ще 14 квітня 2012 р., причому у поєдинку з тим же супротивником («Олександрія» - «Дніпро» - 1:5).

− «Карпати» поклали край 7-матчевій безвиграшній серії.

− «Сталь» тричі поспіль грає внічию.

− «Металіст» припинив 4-матчеву програшну серію, однак не виграють харків’яни 5 останніх поєдинків.

− «Волинь» не може обіграти супротивника у 5-му поспіль турі.

− «Чорноморець» відібрав очки у «Шахтаря» після 8-ми поразок від донеччан.

– «Говерла» 10 матчів грає без нічиїх, 5 останніх програє, а не забиває супротивникам протягом 506-ти хвилин. При цьому ужгородці вперше у сезоні у гостях пропустили 3 м’ячі за гру.

Ювілеї:

− «Дніпро» за час виступів у чемпіонатах України провів 450-й гостьовий гол. Ним стало 3-є взяття воріт «Олександрії». Авторство цього удару належить Джону Руїсу.

− «Волинь» за той же час забила 450 м’ячів, але в усіх матчах на цьому рівні. До ювілею лучан привів влучний «постріл» Анатолія Діденка.