Бельгія
Досьє
Головний тренер: Марк Вільмотс
Капітан: Еден Азар
Головний гвардієць: Ян Кулеманс (96)
Найкращий бомбардир: Поль Ван Хімст, Бернар Ворхоф, Марк Вільмотс (30)
Рейтинг ФІФА (квітень 2016): 2
Кількість участей на ЧЄ: 5
Найкращий виступ: 1980 - друге місце
Досягнення: немає
Зірка: Азар
Молодий талант: Денайєр
Кирило Круторогов, коментатор і експерт каналів «Футбол 1»/«Футбол 2»:
«Від бельгійців чекають грандіозного результату - мінімум фіналу. Зазвичай в таких випадках команда або досягає очікуваного, або не менше грандіозно провалюється. З огляду на суперників по групі - Італія, Ірландія і Швеція - трапитися може, що завгодно - аж до невиходу з групи. Якщо груповий раунд подолати вдасться - то чи вистачить сил після такої конкуренції ще й на плей-оф? Цікаво буде подивитися».
Відбір
Зі своєї групи на ЄВРО бельгійці вийшли з першого місця. Більш того, за різницею забитих м'ячів команда Марка Вільмотса знаходиться на третьому місці всіх команд-учасниць Відбору (після англійців та іспанців).
Бельгійці набрали 23 очки, що дозволило їм на два пункти випередити найближчих переслідувачів - Уельс. Тільки тричі команда втрачала очки: в Боснії (1: 1) і з Уельсом (0: 0, 0: 1). Загалом, Відбір пройшов для бельгійців цілком рівно - вони виявилися найкращими в забігу на довгій дистанції, хоч так і не змогли обіграти головного конкурента.
Останній склад:
Сімон Міньйоле ( «Ліверпуль»), Ян Вертонген ( «Тоттенгем»), Ніколас Ломбартс ( «Зеніт»), Тобі Алдервейрелд ( «Тоттенгем»), Луїс Каванда ( «Лаціо»), Алекс Вітсель ( «Зеніт»), Раджа Наїнгголан ( «Рома»), Еден Азар ( «Челсі»), Кевін Де Брюйне ( «Ман Сіті»), Яннік Феррейра Карраско ( «Атлетіко»), Ромелу Лукаку ( «Челсі»), Михайла Батшуайі ( «Марсель»), Кевін Міральяс ( «Евертон»), Крістіан Бентеке ( «Ліверпуль»), Гійом Жилле ( «Нант»), Лоран Депуатр ( «Гент»), Мусса Дембеле ( «Тоттенгем»), Матс Селсо ( «Гент»), Стівен Дефур ( «Андерлехт»), Свен Кумс ( «Гент»), Томас Вермален ( «Арсенал»), Джейсон Денайер ( «Галатасарай»), Томас Меньє ( «Брюгге»).
В обороні у бельгійців зібралися кадри з «Тоттенгема» - Тобі Алдервейрелд та Ян Вертонген, капітан «Ман Сіті» і його найкращий захисник - Венсан Компані, а також Ніколас Ломбартс з «Зеніту». У півзахисті рекомендуємо звернемо увагу не тільки на його партнера Алекса Вітселя, але і на Раджа Наїнгголана, який своєю прекрасною грою за «Рому» вже привернув увагу не одного європейського клубу. Цей багатофункціональний хавбек поєднує в собі не тільки бійцівські якості, вміння чудово грати у відборі і стелитися в підкатах, а й уміння організовувати і задавати напрямок атакам, сміливість і здатність прицільно вдарити по воротах.
Попереду у Вільмотса є Кевін Де Брюйне, який, слава Богу, одужав після травми, набирає потрібні кондиції і знову забиває важливі голи за «Ман Сіті»; а також Дріс Мертес, який своє вміння загострювати гру і тероризувати оборону суперника ніколи під сумнів не ставив. До слова, що стосується Мертенса, то хтось із вас міг би задатися питанням, чому цей талановитий і технічний хлопець, який може вибухнути на фланзі і створити справжній шедевр, до сих пір не став основним в «Наполі» ... Наша думка - хлопцеві не завжди вистачає усвідомленостіі майстерності при рішеннях в завершальній стадії - наприклад, при передачах - а також вміння на одному рівні проводити весь час, відведений на полі, а не виблискувати відрізками. По-простому - стабільності і рівної гри. Саме тому він програє конкуренцію Лоренцо Інсіньє.
По кому є сумніви - так це по Едену Азару. Лідер збірної Бельгії проводить не найкращий сезон в «Челсі», як і вся його команда, тому буде дуже цікаво подивитися на нього у Франції. Чи зможе він зібратися і показати класну гру, повести команду вперед? .. Адже ми так звикли, що він «makes a difference»!
Ну а на вістрі атаки зіграє зірочка «Евертона», по якій вже плаче «Челсі», Ромелу Лукаку. Форвард показує прекрасну результативність в цьому сезоні і з кожним роком прогресує - жодному захиснику на полях Франції не буде легко в протистоянні з цим гравцем.
Що стосується командної гри, то у бельгійців є одна особливість, яка часто стає то козирем, то слабкістю. В атаці у «червоних» дуже багато різних і талановитих футболістів, які своїми переміщеннями, перепасовками і нестандартними рішеннями кружать голову суперника. Однак, на жаль, вони іноді плутають і самі себе, і незрозуміло, кому куди бігти, кому робити завершальний пас, а кому бити... Ось і подивимося у Франції, чи стане ця особливість і «зірковість» атаки для команди Марка Вільмотса запорукою успіху, або, навпаки, зашкодить їм.
Перспективи
Як вже вище висловився наш коментатор Кирило Круторогов, групка підібралася у бельгійців нелегка. Проте, ми віримо, що ця команда повинна виходити зі свого квартету якщо не з першого, так з другого місця, і опинятися у плей-оф. З таким-то складом! ..
У будь-якому випадку, далі у бельгійців сітка порівняно легка. Команді Марка Вільмотса можуть попастися в суперники, наприклад, португальці, австрійці або хорвати. Звичайно, в теорії бельгійці можуть і вилетіти від будь-якої з цих команд, але, за логікою, повинні йти далі. А ось в чвертьфіналі Бельгія наткнеться на Англію або Німеччину, і тоді їх переможна хода може й завершитися…
Прогноз footballua.tv: виліт у чвертьфіналі.