«Шахтар» - «Севілья». Що показали гравці збірної?

Динамо Київ 30 Квітня, 16:17
Оглядач газети «Команда» Євген Гресь проаналізував гру потенційних українських збірників на ЄВРО-2016 в матчі «Шахтар» - «Севілья».

У матчі Шахтар - Севілья взяли участь одразу сім футболістів, які у складі збірної України можуть поїхати на Євро-2016. Рівень півфіналу Ліги Європи цілком порівнянний з рівнем континентальної першості, тому гра наших збірників дала багато «їжі для роздумів», - відзначає Гресь на своїй сторінці в Facebook.



Андрій П'ятов. Пропустив необов'язковий гол, але в загальному і цілому нижче свого стабільного рівня не опустився. Пресинг іспанців (високий та якісний) у дебюті гри не застав зненацька голкіпера. Загальна точність передач - 91%. Точність довгих передач - 83%. Впевнено відпрацював при стандартах. Всього в семи матчах ЛЄ 25 разів діяв на виходах - 24 з них вдало.



Ярослав Ракицький. Унікальний захисник з точки зору розвитку атаки. Гольовий пас на Марлоса - справжній шедевр. Проте всі ці досягнення в нападі не повинні закривати очі на очевидні проблеми в обороні. Прочитати, перехопити - тут проблем немає (16 підбирань і перехоплень в матчі з «Севільєю»), але захисник повинен вступати в єдиноборство, відбирати м'яч, а Ракицький зіграв майже без відбору. У загальній складності в цій Лізі Європи він лише 14 разів виконував цей ігровий компонент. Брак - 36%. Можливо, далися взнаки наслідки травми. На весь матч його не вистачило. У першому таймі, коли грали з м'ячем, виконав 47 ТТД, а у другому, коли треба було відбиватися, - на 17 менше...



Олександр Кучер. Останнім часом часто отримував картки, інколи заробляв пенальті, але у грі з іспанцями спрацював, як в старі добрі часи. Загальний брак - 11%. Вийшов переможцем у 10 єдиноборствах з 11. Один з небагатьох виконавців «Шахтаря», кому вдалося рівномірно розподілити сили з точки зору набору ТТД. У другому таймі навіть набрав на три дії більше.



Тарас Степаненко. Можливо, найкращий український футболіст цього поєдинку. У боротьбу вступив 25 разів, 9 з єдиноборств провів на другому поверсі. Здійснив 10 відборів (5 - на чужій половині), 7 перехоплень і 6 відборів. Наприкінці теж трохи підсів, але головний недолік - як і раніше, гра в пас. Гравцям групи атаки віддав менше передач, ніж гравцям групи оборони. Ледь не забув - Тарас ще гол забив)))



Максим Малишев. У цього півзахисника з загостренням справи йшли ще гірше: 11 передач - на атаку, 27 - на оборону. Можливо, іншого від нього і не вимагають, а те, що вимагають, він виконує. Найголовніше, що Максим рівномірно розподілив сили: у першому та другому таймах виконав по 37 дій.



Віктор Коваленко. Напевно, від нього ми чекали більшого, але на виході отримали найменшу кількість ТТД у матчах ЛЄ та найбільший брак (63, 37%). Втім, підкуповує його психологічна стійкість. У дебюті поєдинку гра у нього точно не пішла, але він зовсім не засмутився. Рухався, відкривався, заробив кілька штрафних, хоча виграв за матч лише 36% боротьби. Найголовніший мінус - відсутність ударів по воротах. У семи матчах ЛЄ завдав всього 9 ударів - це дуже мало. Можливо, не вистачило свіжості, адже за два місяці цього року він провів на полі більше хвилин, ніж за всю осінню частину сезону. Зрозуміло, що в провідних європейських чемпіонатах його однолітки в такому режимі грають постійно, але давайте не забувати, що поєдинків з суперниками калібру «Севільї» в кар'єрі Коваленка, мабуть, ще не було.



Євген Коноплянка. У віці Віктора Коваленка один з лідерів збірної України про виступи в єврокубках міг тільки мріяти, а в УПЛ провів всього два десятки матчів. Це до слова... В четвер Коноплянка провів не найкращий матч. Здійснив три обведення, виконав три флангові передачі, але жодного разу не пробив по воротах. З усіх гравців основи «Севільї» у Жені виявився найвищий брак - 34%. Виграв лише 25% єдиноборств.



В'ячеслав Шевчук. Не виходив на поле, але, напевно, це зробить у Франції. В цьому році зіграв лише 270 хвилин, в ЛЄ лише двічі потрапив в заявку...



Втім це теж, до речі. Адже, думаючи про те, як пройти «Севілью» (а її можна пройти), ми пам'ятаємо: головна подія року - участь збірної України у чемпіонаті Європи.