Склад збірної України на фінальний матч проти збірної Англії:
Ігор Левченко, Дмитро Кушніров, Темур Парцванія, Сергій Кривцов, Дмитро Коркішко, Кирило Петров, Денис Гармаш, Євген Шахов, Сергій Рибалка, Віталій Каверін, Ігор Чайковський.
Ігор Левченко
Основним воротарем тієї команди був вихованець донбаського футболу - а точніше, «Олімпіка» - Ігор Левченко. Саме в донецькому клубі Ігор значився з 2007 по 2014 роки, звідки здавався в оренду то в запорізький «Металург», то в «Зорю», де, до речі, виступає останні 2 роки. На жаль, основним в жодній своїй команді Ігор так і не став. Наприклад, в цьому сезоні в рамці воріт «Зорі» Ігор в УПЛ з'являвся лише три рази. І якщо ігри з «Дніпром» та «Олександрією» (перемога 3:0 і нічия 1:1) можна занести хлопцеві в актив, то матч з «Шахтарем», який завершився з рахунком 7:1, явно не залишить Ігорю приємних спогадів...
Дмитро Кушніров
Дмитро - уродженець Черкаської області, проте є вихованцем київського футболу. До 2007-го року виступав в столичному «РВУФК», а потім перейшов в «Динамо». В системі київського клубу Кушніров пробув 6 років, однак за першу команду так і не заграв.
У червні 2013 року футболіст за прикладом Сергія Рибалки і Ко прийняв рішення відправитися в оренду в Чехію - в місцеву «Сігму» - але потім передумав і залишився в «Динамо». Причина - травма: Кушніров зробив операцію в Києві і вирішив проходити реабілітацію на батьківщині.
Рік Дмитро провів поза великим футболом, підтримував форму разом з аматорськими командами, а потім, у 2014-му, перейшов до складу бронзового призера чемпіонату Латвії - «Даугави», яку тоді тренував наш Геннадій Орбу. Там Дмитро майже не пограв і навесні 2015-го прийняв несподіване рішення зав'язати з футболом і стати... поліцейським.
Сам футболіст називав причинами зміни футбольної форми на поліцейську травми і небажання виступати на невисокому рівні. І дитячу мрію стати поліцейським... Зараз Дмитро працює в патрульній службі міста Херсона, радіє життю і хоче стати генералом. Зрештою, футбол футболом, але ж мрії повинні збуватися?
Темур Парцванія
Колись Темура називали одним з найперспективніших українських захисників і бачили в ньому гравця основи київського «Динамо» (Парцванія - вихованець «біло-синіх»). На жаль, таких сміливих авансів Парцванія не виправдав.
До 2012 року футболіст виступав за «Динамо» -2, їздив на збори разом з першою командою часів Юрія Сьоміна і Валерія Газзаєва, але в основу так і не пробився. Сам футболіст говорив - шкодує про те, що тоді не перейшов в «Оболонь» до Юрія Максимова...
У 2012-му Темур вирішив нарешті спробувати себе десь за межами Києва. Футболіст з'їздив в оренду в запорізький «Металург», а потім, влітку 2013-го, його контракт з «Динамо» завершився. Опинившись «на волі», Парцванія перейшов у «Волинь», де затримався на два роки і, в принципі, регулярно з'являвся на полі, а з цього сезону захищає кольори «Олімпіка».
Сам Парцванія свого часу розповідав, що був на перегляді в німецькому «Саункт-Паулі» та французькому «Евіані», але з певних причин залишився в Україні. Хотів спершу зарекомендувати себе в УПЛ...
Сергій Кривцов
Кривцов - вихованець відомої запорізької школи футболу. До 2010-го року Сергій виступав у місцевому «Металурзі», звідки його забрав «Шахтар». Пам'ятайте ще ту команду Польового, Кривцова, Коваля, Аржанова, Степаненка? .. Талановитий зібрався тоді склад, на двох футболістів якого і звернули увагу «гірники» - Степаненка і Кривцова.
Пробитися до основного складу з-за спин Кучера і Ракицького будь-якому гравцеві було б надзвичайно складно - не вдалося це і Сергію. Однак варто зазначити, що Мірча Луческу завжди тримав цього футболіста при собі і ніколи не віддавав його в оренду. Зараз Сергій однозначно є гравцем основної обойми «гірників» і цілком комфортно почуває себе в стані українського гранда, з яким 4 рази ставав чемпіоном і тричі - Кубка України. Мабуть, такий футбольній долі можна позаздрити.
Сергій Рибалка
Історія Сергія Рибалки - це історія про віру в себе, потужну силу духу і важку роботу на тернистому шляху до мрії.
Сергій починав свою кар'єру в молодіжних командах харківського «Арсеналу» і донецького «Шахтаря». У 2006-му році дебютував за «Арсенал» у Другій лізі і наступні два роки провів надзвичайно продуктивно - зіграв 48 матчів, забив 20 м'ячів.
«Непогано!» - подумали в київському «Динамо» і запросили Сергія до себе. З 2008-го і протягом наступних п'яти сезонів Рибалка намагався заслужити довіру тренерів київського клубу, проте в першу команду, як це часто буває з талановитими динамівцями, пробитися не зміг - аж надто висока в клубі конкуренція.
У 2013-му сталася доленосна для Рибалки подія: в пошуках кращого життя він відправився в чеський «Слован» разом з іншими динамівцями, де прекрасно себе зарекомендував і набрався єврокубкового досвіду в Лізі Європи.
У 2014-му році Сергій повернувся назад в «Динамо» - успіхи хавбека в Чехії не могли не залишитися без уваги «біло-синіх» і нового наставника першої команди Сергія Реброва. Тезка нашого героя відразу розгледів в гравцеві той потенціал, який не бачили інші київські наставники, і відразу поставив Рибалку в основу...
Зізнатися, зараз навіть незрозуміло, як «Динамо» грало без Сергія. Цей футболіст практично відразу став системоутворюючим футболістом столичної команди і її незамінним футболістом, двічі став разом з київським колективом чемпіоном України, пробився в плей-оф Ліги чемпіонів і в чвертьфінал Ліги Європи. Загалом, явно вдало зайшов!
... Історія Сергія Рибалки ще триває, тому про її щасливий кінець говорити поки рано. Але сподіватися на успішне продовження - в самий раз. Наприклад, чому б не стати основним гравцем збірної України або хоча б поїхати на ЄВРО? Загадувати не будемо, але, знаючи характер Сергія, можемо впевнено говорити: новий виклик для нього - тільки в радість. Чекаємо Рибалку у Франції!
Денис Гармаш
Мабуть, про цього футболіста «Динамо» писати найпростіше - він у всіх на виду, виступає в «Динамо» і в збірній України. У нього в кар'єрі не було якихось неймовірних поворотів і жахливих провалів - фактично він просто цілеспрямовано піднімався по «кар'єрних сходах» в «Динамо» і йшов до того, щоб стати футболістом основної обойми.
Мало хто пам'ятає цей факт, але Гармаш - вихованець луганського футболу. З 2007-го року почав виступи в третій команді «Динамо» і збірній U-17, потім грав за «Динамо-2» і молодіжну команду киян, збірні України U-19 і U-21 ... Зараз - гравець першої команди «Динамо» і збірної України.
Звернув увагу на Дениса, звичайно ж, Валерій Газзаєв, який влітку 2009-го перевів півзахисника в основу «біло-синіх». Зараз ми констатуємо, що це тренер, якому повинен бути вдячний не тільки Гармаш, але й Хачеріді, і Ярмоленко, адже саме Валерій Георгійович повірив в молодих динамівців і почав довіряти їм місце в складі. Ризикував. Отримував купу критики і навіть знущань. І тільки час показав, наскільки ж він мав рацію!..
Згодом Гармаш став основним футболістом киян, і хто його знає, на який рівень він вийшов би, якби не важка травма, яка надовго вибила Дениса з колії. Звичайно, гравець давно на полі і знову виступає в футболці «біло-синіх», але йому все ще не вистачає стабільності. Втім, з огляду на впертість і цілеспрямованість Дениса, можна стверджувати, що він зробить все, щоб повернути собі колишній рівень і навіть переплюнути самого себе.
Дмитро Коркішко
Дмитро запам'ятався всім, хто дивився той чемпіонат, як один з найкращих гравців і найперспективніших футболістів. Коркішко зіграв всі п'ять матчів на турнірі в основі і забив один з двох голів англійцям в фіналі... Тому для багатьох навіть стало сюрпризом, що в якийсь момент він просто загубився.
До початку 2014-го року Дмитро значився в рідному клубі, виступав за «Динамо-2» (оренду в «Арсенал» і три матчі за «канонірів» залишаємо в дужках), а в березні вирушив в «Мінськ». У Білорусі українець регулярно виходив на поле - якщо не в основі, так на заміну, але не відзначився жодним голом і влітку покинув клуб. Офіційна версія - за обопільною згодою.
Потім Коркішко перебував на перегляді в «Олімпіку» Романа Санжара, проте в підсумку опинився в «Полтаві». За сезон Дмитро зіграв 14 матчів - знову-таки, без особливих успіхів (крім пари голів в Кубку: з пенальті - донецькому «Металургу» і з гри - «Шахтарю»).
У вересні 2015-го Коркішко нарешті отримав шанс спробувати свої сили в УПЛ: саме тоді він почав свої виступи в «Чорноморці», де майже одразу став основним футболістом. На жаль, зараз важко передбачити майбутнє одеського клубу, як, власне, і самого Коркішка. Однак ми щиро бажаємо Дмитру успіху, адже такий талант не має права не розкритися на повну.
Кирило Петров
Кирило Петров був не просто основним футболістом того чемпіонського складу збірної України, але ще і капітаном тієї команди. Також за версією Європейського футбольного союзу Кирило увійшов в десятку кращих гравців турніру (разом з Денисом Гармашем).
Вихованець київського футболу провів півсотні матчів за «Динамо-2», але, знову-таки, до рівня першої команди так і не доріс. Київський клуб здавав його в оренду в «Кривбас», де він досить непогано виступав протягом трьох сезонів, а потім - в «Говерлу». У 2013-му році став футболістом київського «Арсеналу», проте незабаром Петрову довелося шукати нові варіанти продовження кар'єри через передчасну загибель клубу. Футболіст сам заявляв, що хоче пограти в Європі, тому перейшов до польської «Корони», де виступав протягом сезону, а в 2015-му році, після закінчення контракту з поляками, вибрав казахський «Ордабаси». Загалом, поколесив Кирило країнами знатно!
Взимку цього року футболіст проходив перегляд у «Дніпрі», але в підсумку опинився в «Олімпіку», де зараз і виступає під керівництвом Романа Санжара. Хочеться вірити, що Кирило знову зможе закріпитися в УПЛ і принести самобутній донецькій команді чимало користі.
Євген Шахов
Євген народився в Дніпропетровську, однак кар'єру свою починав в Києві - у «Відрадному» і «Зміна-Оболонь». У «Дніпро» Женя потрапив в 15-річному віці і з тих пір там і залишався - ну, якщо не брати до уваги орендних угод з «Арсеналом», куди Шахов вирушав двічі.
Взимку 2013-ого Євген повернувся з другого свого вояжу до Києва і отримав від Хуанде Рамоса шанс закріпитися в першій команді. По-справжньому ж важливим для «Дніпра» футболістом Шахов став за Мирона Маркевича в сезоні 2014/2015 - з тих пір ігровий час Женя отримує регулярно. У тому успішному єврокубковому сезоні клубу гравець запам'ятався як джокер Мирона Богдановича, варто тільки згадати його виходи на заміну і важливі м'ячі у ворота «Хайдука» (2:1) і особливо «Брюгге» (1:0).
Зараз Шахов - основний футболіст «Дніпра», а також автор кількох важливих м'ячів у весняній частині чемпіонату. Так, Євген відзначився у воротах «Зорі» (2:1), «Шахтаря» (4:1) і в принциповому дербі проти «Металіста» (5:0). Нам залишається тільки сподіватися, що гра, яку демонструє Женя - не межа його можливостей, і він зможе продемонструвати ще більш високий рівень і пробитися нарешті в збірну України.
Віталій Каверін
Віталій - вихованець «Дніпра». 6 років футболіст провів в системі дніпропетровського клубу, а в 2012-му році його вирішило запросити до себе київське «Динамо», яке підписало з футболістом п'ятирічний контракт.
На жаль, в столиці у Каверіна поки не склалося. Віталій виступав за «Динамо-2», здавався в оренду запорізькому «Металургу», а зараз за прикладом багатьох динамівців набирається досвіду в «Говерлі». Втім, блискучих результатів Віталій там поки не показує...
Що чекає Каверіна далі - загадувати важко. У нього ще рік контракту з «Динамо», а там будемо дивитися, як алі піде кар'єра талановитого футболіста...
Ігор Чайковський
Ігор починав свою футбольну кар'єру в «Буковині», але у 14-річному віці перейшов в «Шахтар». З тих пір Чайковський перебував у системі донецького клубу, звідки постійно відправлявся за ігровою практикою то в «Іллічівець», то в «Зорю». У 2013-му Чайковський став футболістом луганського клубу на постійній основі і підписав трирічний контракт.
Зараз Ігор є гравцем основної обойми «Зорі» і зовсім недавно відсвяткував своєрідний ювілей: 100-матч у футболці луганського клубу, з чим ми його і вітаємо!