Хочу відразу відкинути всю політику. Цей текст не про патріотизм, громадянську позицію та інше. Якщо дивитися на виклик у збірну через призму людських якостей - Селезньова там не має бути. Але у випадку суто футбольного стану речей, не виходячи за ці рамки, Селезньов на Євро-2016 може знадобитися. Товариський матч з Румунією показав, чому саме.
Розберемо декілька епізодів гри. Селезньов з'явився на полі в другому таймі матчу за рахунку 1:1. Євген замінив Зозулю - свого партнера і головного конкурента за місце в основі. Дві різні людини, два різних футболісти. Зозуля в матчі з Румунією забив, але Селезньов загалом зробив значно більше для результату команди.
Другий гол румунам
Селезньов виграв боротьбу на другому поверсі в опонента і скинув м'яч вперед, де Зінченко за рахунок вдалих дій вийшов на побачення з голкіпером і забив. Хоч асист вийшов номінальним, але без виграного єдиноборства Селезньовим голу б не сталося. Зіна і Сєля можуть розділити його 50 на 50.
Третій гол і відтягнутий захист
Завдяки репутації людини, яка може забити гол з «мертвого моменту», як у матчах за «Дніпро» з «Русенборгом», «Наполі» та ін., вмінням чіплятися за м'яч у єдиноборствах, Селезньов збирає навколо себе по кілька захисників суперника. У випадку із голом Коноплянки, Андрій Ярмоленко досить довго возив суперників на фланзі. Придивіться, скільки захисників «висить» на Селезньові, що прийшов на лінію воротарського майданчика - аж два.
Завдяки тому, що Євген зібрав біля себе двох оборонців румунів, Євген Коноплянка отримав більше простору.
Що каже статистика
Роман Зозуля за зіграний тайм матчу із румунією виконав 16 ТТД. Брак - 44%. Зозуля 4 рази вступав у боротьбу, не здійснив жодної обводки, але забив гол.
Євген Селезньов за тайм виконав 31 ТТД. Брак - 52%. Селезньов програв 85% єдиноборств, жодного разу не бив по воротах, жодної обводки.
В чому особливість Селезньова
Якщо говорити про Романа Зозулю, головною сильною стороною якого є швидкість, вміння лізти у боротьбу, «вигризати м'яч», виносливість - він майже напевно буде основним на Євро-2016. І дане рішення Фоменка буде правильним. Але нівелювати зусилля Зозулі можна щільним пресингом і низькою лінією захисту. Дуже добре, впевнений, це покажуть німці, враховуючи можливу відсутність травмованого захисника Хуммельса, який часто виходить вперед і звільняє зону. Можливо, навіть збірна Північної Ірландії, бо там вміють грати проти швидких і «малих» футболістів. Інша справа з габаритними форвардами. Селезньов точно знадобиться у якості джокера. Можливо, дана роль йому підходить навіть більше, ніж Артему Кравцю, який також славиться своїм вмінням боротися і акцентувати на собі увагу захисту.
Селезньов, на відміну від Зозулі, вміє створювати і використовувати вільні зони, відтягувати увагу захисту на себе, продавити захисника. І саме ці якості можуть стати в пригоді у матчах з Північною Ірландією і Польщею, де долю може вирішити такий потрібний гол «нізвідки», як у наведених вище в якості прикладів матчах «Дніпра» з «Русенборгом», «Наполі» та навіть «Лаціо». Тому в конкуренції форвардів зайвим виглядає Будківський, який в цілому схожий за манерою гри на Селезньова, є габаритним, але не має досвіду і повноцінного вміння використовувати моменти. Під великим питанням Артем Кравець.