Отже, повторюється історія 10-річної давності. Україна стартувала з поразки від гранда. На ЧС-2006 було – 0:4 з Іспанією, на Євро-2016 – 0:2 з Німеччиною. І знову, щоб виходити в 1/8 напевно, треба вигравати два наступні матчі з не такими міцними горішками – Північною Ірландією і Польщею. Як попереджають експерти, зробити це буде набагато складніше, ніж в 2006-му.
БЕЗ ІЛЮЗІЙ. «Результат матчу з Німеччиною негативний, але зіграла наша збірна на максимумі. Якщо так само будемо заряджені в наступних матчах, то вийдемо з групи, – упевнений екс-коуч «Таврії» Олег Федорчук. – Ніхто ілюзій не мав. Німці – чемпіони світу. Наша доля на Євро – топ-вісімка. Подивіться, їх відсоток браку – 8%. Наш – 21%. Ми могли взяти самовіддачею, пробігли на 1,5 км більше. Або везінням, але щастило нам з німцями однаково. У підсумку перемогла їх майстерність».
КОГО ЗАБРАКЛО. «Не вистачило такого гравця, як Воронін або Ребров, який допоміг би висунутому нападнику, – каже Федорчук. – І головне – проблема самого центрфорварда. Він не є лідером нападу. Зараз у нас одна з найсильніших збірних України за всю історію. Потужні фланги, класні воротар, опорник Степаненко. Ще б дует Шевченко – Ребров попереду, і це була б збірна всіх часів. Моменти-то для центрфорварда з німцями були, прострілів вистачало. Хороший нападник м'яча два з них б вичавив».
ВИДОХЛИСЯ? «Саме це і сталося з нами після перерви, – продовжує експерт. – Але був і інший момент. Німці злякалися останніх хвилин першого тайму у виконанні України, змінили своє ставлення до гри. І нам одразу стало важче. Може, варто було заколисати Німеччину і перенести штурм на другий тайм. Але це жарт. Вся справа в тому, що такі класні команди, як Бундестім, швидко роблять висновки».
ПОЛЬЩА. «У другому турі вона здатна навіть виграти у Німеччині, – вважає Федорчук. – Тоді нам, в кращому випадку, світить вихід в 1/8 з третього місця в групі. Поляки вразили мене найбільше в перші три дні Євро – поряд з німцями, французами, англійцями, хорватами. Вони показали темп, а також те, що можуть грати по-різному. І головне – Левандовскі ж себе не проявив. Це говорить про те, який у них потенціал! Згоден, гра Північної Ірландії – поки найслабша на Євро. Але не забувайте, хто змусив її поникнути. Але ж у цієї команди була найдовша безпрограшна серія серед учасників ЧЄ – 12 матчів.
Але потрібно побоюватися стандартів Північної Ірландії, за допомогою яких вона забила багато голів у відборі. Тим більше від німців ми пропустили зі стандартного положення. До речі, в тій ситуації не вішав би всіх собак на Сидорчука. Так, він упустив Мустафі. Але м'яч летів по такій траєкторії, що його повинен був зустрічати Степаненко. І Тарас зробив би це, якби не спіткнувся об Хеведес. Якщо винести перший пропущений гол за дужки, Сидорчук – кращий гравець матчу з німцями. Після того голи він літав по полю. Нам би ще одного гравця, який підтримав би так атаку, і ми б домінували».
РОКІРОВКА. «Припускаю, що в четвер вже не буде в основі Коваленка. Замість нього вийде Гармаш або Ротань. І з перших хвилин зіграє Селезньов, а не Зозуля, – прогнозує Федорчук. – Роман – для контратакуючої моделі, а нам належить грати першим номером. Коваленко – відмінний футболіст, але ще не звик бути першою скрипкою. А тут потрібен гравець, який міг би взяти на себе ініціативу – і віддати, і забити».
ПРЕЦЕДЕНТ. Історія показує, що команді, яка програла в першому турі Євро німцям, може світити дуже навіть непогана перспектива. Наприклад, на старті ЧЄ-1996 Бундестім здолав Чехію з тим же рахунком, що і нас, – 2:0. Що не завадило чехам дійти до фіналу, де лише в додчас вони поступилися все тієї ж Німеччини.
ФЕМІДА. Судити Україну і Північну Ірландію в четвер призначений фартовий для нас чеський інженер Павел Краловець. При його арбітражі раніше ми обіграли румун (3:2), болгар (3:0) і поляків (3:1). Нагадаємо, до рефері гри з Німеччиною англійцю Аткінсону у українських уболівальників залишилися претензії за те, що в кінці зустрічі не призначив пенальті у ворота німців. «Ні-ні, Нойер був ближче до м'яча, ніж Селезньов, – сказав екс-арбітр ФІФА Олег Орєхов. – Кіпер поставив корпус. Але це не 11-метровий, як би нам не хотілося, а чоловіча боротьба».