У четвер, 16 червня, «синьо-жовті» «відкриють» для себе друге місто на чемпіонаті Європи у Франції. Цього дня наша національна збірна у Ліоні зустрінеться з командою Північної Ірландії. Ткацька столиця Франції – пам’ятне місто для українського футболу. 30 років тому київське «Динамо», щоправда, на іншій арені Ліону – легендарному «Жерлані» – вписало в свою історію одну з найславетніших сторінок, удруге вигравши Кубок володарів кубків. Віримо, що надсучасний «Стад-де-Ліон» стане фартовим і для української збірної. Тим паче, що «синьо-жовті» ще жодного разу не поступалися команді Північної Ірландії.
1996-1997. Відбір ЧС-1998
Північна Ірландія – Україна – 0:1
Україна – Північна Ірландія – 2:1
Уперше шляхи двох збірних перетнулися у кваліфікації чемпіонату світу 1998 року. У це сьогодні, можливо, важко повірити, але тоді українська команда, яка робила лише перші кроки на міжнародній арені, не вважалася фаворитом ані групи відбору, ані протистояння з Північною Ірландією. Тим приємнішим був результат першого матчу. Грамотно побудувавши гру, «синьо-жовті» здобули у Белфасті перемогу, хоча за ходом зустрічі вболівальникам довелося понервувати.
Достатньо сказати, що господарі хоча й атакували не так гостро як українці, але ще до свистка на перерву мали кілька непоганих нагод відкрити рахунок. А у другому таймі кількість небезпечних моментів поблизу воріт «синьо-жовтих» ставала загрозливою. Але українці вистояли. А під завісу зустрічі на 80-й хвилині Сергій Ребров після передачі Віктора Скрипника забив, як виявилося трохи згодом, переможний м’яч, подарувавши нашій збірній першу перемогу у відбірковому турнірі.
Домашній матч з північними ірландцями «синьо-жовті» розпочинали уже в статусі фаворита, чому, власне, посприяли три перемоги у чотирьох матчах відбору. Як і годиться фавориту, українці стартували дуже потужно, й вже на п’ятій хвилині зустрічі Віталій Косовський змусив капітулювати кіпера гостей.
Втім, незважаючи на такий початок, українцям не вдалося не лише збільшити перевагу, а й зберегти її. Вже на 15-й хвилині Доуї реалізував пенальті, призначений за гру рукою, й рахунок став 1:1. До перерви нагоди змінити цифри на табло мали обидві команди, але наступного й останнього голу у зустрічі 85 тисяч глядачів на «Олімпійському» дочекалися лише в середині другого тайму. Це Андрій Шевченко втілив у забитий м’яч відмінну передачу Юрія Калітвінцева.
2002-2003. Відбір ЧЄ-2004
Північна Ірландія – Україна – 0:0
Україна – Північна Ірландія – 0:0
Наступне побачення українців з представниками Північної Ірландії відбулося за п’ять років у рамках відбору Євро-2004. Цікаво, що у цій дуелі вболівальники не дочекалися не лише перемоги будь-якої з команд, а й забитих м’ячів.
У першому поєдинку, який восени 2002-го пройшов у Белфасті, перевагою володіли українці, котрі створили кілька непоганих моментів поблизу воріт господарів, але ані Калініченко, ані Воробей не змогли їх реалізувати.
Другий матч, що за рік відбувся у Донецьку, пройшов за тим самим сценарієм: домінування «синьо-жовтих», по кілька моментів у господарів у кожному з таймів та фатальне невезіння чи вдалі дії воротаря гостей. Під завісу матчу північні ірландці майже не залишали меж свого штрафного майданчика, аби зберегти таку бажану для себе нічию. Зрештою, це їм і вдалося.
Впевнений у перемозі збірної України? Реєструйся ТУТ та отримуй бонус 50$/500UAH/2500RUB