​Євро-2016: безхребетні...

Збірна України 17 Червня, 17:45
Журналіст газети «Команда» Євгеній Гресь — про гру української збірної на чемпіонаті Європи.

«Вся марність гри збірної України у матчі з Північною Ірландією поміститься в одній таблиці, але в даному випадку її варто передати словами. Почнемо з організації самої гри.



1. Наша команда виконала на 368 ТТД більше за британців, але при цьому біля чужих воріт суперники зробили однакову кількість дій - по 130. Виходить, що наша ефективність склала 13%, а їхня - 20%. Всього в України виявилося 1008 ТТД.



2. Така ж картина і у відношенні володіння м'ячем. За цим показником ми виявилися на рівні кращих команд світу, але якщо розібратися детальніше, виходить, що на своїй половині поля ми контролювали м'яч 62% часу, а Північна Ірландія - 53%. Біля чужих воріт - 16% і 28% відповідно. Дев'ять разів українські футболісти володіли м'ячем понад 45 секунд - за цей час суперник міг випити пива, покурити і кілька разів перебудуватися. Цікаво, що у німців в матчі з нами було 10 таких тривалих володінь, але німці грали набагато вище. А ще вони вигравали, тому могли собі дозволити подібне тримання.



3. У нашої команди виявилося в два рази більше передач, але їх характер теж дає привід для критики. У нас було 36% підготовчих передач, у британців - 12%. Вперед ми віддали 35% пасів, а вони - 39%. Ми зробили сім гострих передач, а суперник - п'ять. При цьому три таких ключових паси в нашій команді припадають на частку захисників.



4. Тепер плавно переходимо до тактики і загального рівня індивідуальної майстерності. Всі ми були впевнені, що технічна оснащеність у наших футболістів набагато вища, але... Точність довгих передач українців склала 50%. Кожен другий перевід м'яча - чужому! Точність довгих передач британців - 73%. Відсоток вдалого виконання стандартів у нас взагалі склав 33%, а у супротивника - 75%.



5. Всі ми чекали ефективної гри на флангах, але до такої тактики виявилася готова команда Північної Ірландії. Через фланги Україна провела 76 атак, через центр - всього 29. Але парадокс в тому, що ударами по воротах завершилися лише п'ять флангових атак. Зате по центру ми завдали вісім ударів. Ось вам і реалізація тактики... Всього у нас було 20 прострілів (Польща у грі з цим же суперником зробила в півтора рази більше подач), точність - 30%.



6. Статистика ударів по воротах частково теж свідчить про нашу майстерність, хоча, можливо, багато з них були просто не підготовлені. Футболісти збірної України завдали 15 ударів, точність - 27%, з меж штрафної площі - 33%. У британців і тут явна перевага, хоча по воротах Польщі вони пробили в п'ять з половиною разів менше. Сумно.



7. Ось так ми організовані, причому одкровенням це ні для кого не стало. Так було два роки тому, з такою убогою грою ми провели весь відбірковий цикл. Нічого не намагалися змінювати в спарингах. Самі себе обманювали...



Наостанок пропоную порівняти статистику і усереднені позиції гравців збірної Німеччини в матчі проти України, і аналогічні показники в нашій грі проти Північної Ірландії, - написав Гресь на своїй сторінці у Facebook.