Збірна України: капітанська пов'язка і 14 медикаментів

Збірна України 7 Липня, 13:59
«Збірну України підозрюють у вживанні допінгу!» - заголовки ЗМІ налякали фанатів «синьо-жовтої» команди.

Але, як виявилося, за ними ховається вельми курйозне розслідування порталу

correctiv.org

. Це некомерційний науково-дослідний центр Німеччини, який займається просвітницькою журналістикою.

Кумедним розслідування здається тому, що журналісти вирішили... порпатися в сміттєвих баках біля готелів, в яких базуються учасники Євро-2016.

Такий підхід видання пояснило тим, що метод успішно практикувався антидопінговим агентством під час престижної велогонки «Тур де Франс» кілька років тому. Тоді в сміттєвих відходах учасників знайшли заборонені медичні препарати.

Взявши на озброєння «рецепт», журналісти вирушили до готелів п'яти учасників Євро-2016 - Швейцарії, Ісландії, Німеччини, Італії та України.

У сміттєвих баках швейцарців і ісландців не знайшлося нічого цікавого, до італійського контейнеру журналістів не пустила служба безпеки готелю. А база збірної Німеччини і зовсім виявилася захована за високим парканом.

Розслідування не починали

І тільки в Екс-ан-Провансі, де жили підопічні Михайла Фоменка, дослідникам нарешті посміхнулася удача - вільний доступ до сміттєвих пакетів, які викинули українці після того, як не змогли подолати груповий етап Євро-2016.

У сміттєвому баку готелю лежав цілий набір медикаментів. В основному - знеболювальні та протизапальні засоби, препарати від алергії, засоби для детоксикації, глюкоза, кілька шприців. Всього 14 медикаментів, а крім них - капітанська пов'язка з написом NO TO RACISM. В цілому - нічого кримінального, жодного засобу зі списку заборонених. Так що в Європейському футбольному союзі вже заявили, що сміття збірної України не привернуло їхню увагу.

- Ніякої дисциплінарної справи в зв'язку з цим відкрито не було, а результати всіх допінг-тестів, проаналізованих до теперішнього часу, були негативними, - пояснили в УЄФА.

З ПЕРШИХ ВУСТ

Прес-аташе української національної команди Олександр Гливинський на прохання «КП» в Україні» прокоментував ситуацію.

- Немає підстав говорити про якісь підозри в застосуванні допінгу і скандали, оскільки не було виявлено ніяких заборонених препаратів, - сказав Олександр Гливинський. - У відходах, які залишила після себе українська делегація, дійсно були медикаменти. Але зрозуміло, що якщо у команди є медичний штаб, то є і ліки! Не голими ж руками, без ліків, лікарі лікують футболістів.



Всі препарати використовувалися абсолютно легально.



УЄФА в курсі цього розслідування і вже заявив, що всі допінг-проби, які були взяті в українських футболістів і до Євро-2016, і під час чемпіонату Європи, були негативними.