Наші за кордоном. Єврокубки. АнтиЗозуля

Футбол України 8 Липня, 12:16
Українці активно загрожували воротам суперника. І активно рятували власні.

Провідний форвард збірної України Роман Зозуля відомий своїм низьким рівнем загрози воротам суперника. Натомість, українці в Єврокубках сезону 2016/17 демонструють надзвичайну активність у цій галузі. Одинадцять з 13-ти ударів «Дачії» по воротах «Кяпазу» завдали українці, лише Артем Старгородський завдав дев'ять по воротах «Рунавіка», Сергій Рудика холоднокровно реалізував гольову нагоду. Дмитро Безотосний теж блискуче виконував прямі обов'язки, врятувавши «Габалу» від розгрому.

Ліга Чемпіонів

«Алашкерт» (Вірменія) - «Санта Колома» (Андорра) 3-0 (Перший матч - 0-0). Наступний суперник - «Динамо» (Тбілісі, Грузія)

Можливо, саме зухвалі та презирливі заяви головного тренера вірменської команди перед матчем як на адресу своїх гравців («вони аматори? це ми аматори») та на адресу суперників («ми розчавимо їх») призвели до грубого матчу з 32-ома фолами, вісьмома жовтими та чотирма червоними картками. По закінченні матчу головний тренер андорців звинуватив суперників в принизливому ставленні до його команди та поскаржився на знущання казахстанських арбітрів, прямо натякаючи на змову. Перша жовта картка була зароблена за фол проти Антона Савіна під час контратаки. Українець грав на лівому фланзі атаки і відзначився двома ударами по воротах - потужним з лінії штрафного та з кута воротарського (чудовий шанс) після рейду лівим флангом. Обидва були неточними. Замінений на 86-ій хвилині.

Дмитро Ховбоша травмувався на тренуванні, тому цей матч пропускав.

Ліга Європи

«Самтредія» (Грузія) - «Габала» (Азербайджан) 2-1 (1-5). Наступний суперник «Габали» - угорський «МТК»

Минулого сезону у Лізі Європи «Габала» відзначалася вкрай невпевненою грою в гостях, натомість, солідною, потужною - вдома. Новий єврокубковий сезон почався таким же чином. Роман Григорчук застерігав підопічних від надмірної розслабленості. Однак «Габала» знову грала в гостях надто повільно, лише іноді контратакуючи, не форсуючи події, і, здавалося, просто чекала на закінчення матчу. В той час, як «Самтредія» шалено атакувала.

Власне, головним героєм зустрічі став воротар азербайджанської команди Дмитро Безотосний. Якби не його впевнена гра та дев'ять сейвів (два з них - в дуже складних ситуаціях) - невідомо, як би закінчився матч. Пропустив він лише з пенальті та удару головою зблизька. В першому епізоді Віталій Вернидуб (жовта картка) був обіграний на боковій лінії штрафного, і його партнер був змушений збивати опонента вже у штрафному. В другому український захисник не брав участь, адже залишив поле в перерві.

«Матч проходив відповідно до наших очікувань. Добре, що все так закінчилося. Ми будемо працювати над помилками. Загалом ми сильніші за «Самтредію»», - так підсумував матч Григорчук.

Георгій Гамкрелідзе (63 хвилини) чотири рази загрожував воротам Безотосного, двічі Дмитру доводилося вступати в гру, один з ударів був непростим. Взяв він й удар Г'юлі Манджгаладзе, який вийшов на заміну на початку другого тайму, інший удар останнього був неточним.

«Кайрат» (Алмати, Казахстан) - «Теута» (Албанія) 5-0 (1-0). Наступний суперник - тель-авівський «Маккабі».

Різниця в класі між командами була помітною ще у першому матчі. Тож підсумковий результат не дивує. Анатолій Тимощук не мав жодних проблем в обороні, адже гості завдали лише два удари у площину воріт. Майже не наближався до штрафного суперників. Запам'ятався ударом в кут з району лінії штрафного - воротар взяв.

«Дачія» (Кишинів, Молдова) - «Кяпаз» (Азербайджан) 0-1 (0-0)

Колишній президент, нині менеджер, а насправді й головний тренер кишинівського клубу одіозний Адлан Шишханов навіть перевершив Хашманяна, неймовірно зухвало та презирливо висловлюючись про суперника. В першому матчі він мало не влаштував бійку, а після того ще й викликав на «дуель» тренера «Кяпазу». Крім цього, він надто гостро реагував на питання азербайджанських журналістів про його фактичне тренування команди. «Дачії» така атмосфера не допомогла.

Українці завдали в цьому матчі 11 ударів по воротах з 13-ти командних. Втім, це не допомогло віце-чемпіону Молдови бодай одного разу вразити ворота «Кяпазу», який повернувся до Єврокубків після 16-річної перерви. Гості здебільшого захищалися, і їх контратаки були гострішими та винахідливішими, ніж атаки господарів. Максим Гавриленко загрожував воротам здалеку (5 ударів, всі неточні), Максим Фещук активно рухався назад та на лівий фланг, намагаючись асистувати партнерам, Денис Кожанов (77 хвилин) теж з'являвся на обох флангах та в центрі. Андрій Слінкін активно підключався до атак і діяв доволі надійно на лівому флангі захисту.

В першому таймі слід відзначити технічний, але надто слабкий удар Фещука з-за меж штрафного (воротар), його ж м'який закид під час виконання штрафного удару (партнер завдав неточного удару головою), простріл Слінкіна та удар Кожанова у захисника, від якого м'яч мало не зрикошетив у ворота. В другому удар Дениса здалеку воротар перевів на кутовий, ще один з чудової позиції в центрі штрафного був надто неточним. А той же Кожанов та Гавриленко не зупинили прорив суперника, який забив єдиний гол (хоча мова перш за все про жахливу помилку воротаря).

Рінар Валєєв відіграв 23 хвилини.

«Спартакс» (Латвія) - «Динамо» (Мінськ, Білорусь) 0-2 (1-2). Наступний суперник - Сент-Патрікс (Ірландія)

Олександр Нойок знову грав у центрі оборони, а Юрій Габовда - на правому фланзі. «Спартакс» атакував доволі жваво, і воротарю мінчан довелося попрацювати. Однак загалом Олександр грав надійно. Завдав удару з сорокаметрової відстані, воротар легко взяв. Габовда не дозволяв організовувати атаки його флангом, хоча й сам був непомітним в атаці. За удар ліктем українця суперник отримав жовту картку. Загалом виконав три фоли, на ньому виконали чотири.

«Шахтьор» (Солігорськ, Білорусь) - «Рунавік» (Фарерські О-ви) 5-0 (2-1). Наступний суперник - «Домжале» (Словенія)

Українці були одними з найактивніших на полі. Капітан Артем Старгородський не мав жодних проблем у центрі поля і завдав аж дев'ять (!) ударів по воротах суперника, всі здалеку. В першому таймі на його рахунку два дуже неточних удари здалеку, один заблокований та небезпечний штрафний удар (воротар у стрибку відбив на кутовий). А в другому бив значно прицільніше, як з штрафних, так і з гри. Воротар фарерців щоразу рятував команду. На 86-ій хвилині Елезаренко чітко головою замкнув м'який довгий закид Артема.

Сергій Рудика грав в атаці і почав матч непоганим проходом і заблокованим ударом, продовжив скидкою головою, пасом п'ятою під удари партнеру (неточно) та прострілом під удар іншому (стійка), а на 42-ій хвилині отримав класний довгий пас низом врозріз, вийшов сам-на-сам і переграв воротаря. В другому таймі завдав неточного удару.

«Єлгава» (Латвія) - «Брейдаблік» (Ісландія) 2-2 (3-2). Наступний суперник - «Слован» (Словаччина)

Кирило Сіліч залишився в запасі.

Леон Вургафт