Ліга Європи
«МТК» (Угорщина) - «Габала» (Азербайджан) 1-2
«Габала» все ще шукає гравця атаки. І, можливо, захисника. У ЗМІ промайнули чутки щодо кандидатури добре відомого українським вболівальникам сенегальця Папи Гуйє. Хоча головний тренер Роман Григорчук спростував їх, заявивши, що захисна ланка його команди вкомплектована. Добра новина для Віталія Вернидуба. В будь-якому разі більш молода та менш статусна команда сезону 2016/17 виглядає значно мобільніше, привабливіше, ніж повільна (хай і потужніша) команда сезону 2015/16.
В першому матчі азербайджанської команди проти угорської в історії Єврокубків «Габала» здобула свою першу гостьову перемогу в історії виступів у ЛЄ. І гру, продемонстровану в цьому матчі, цілком можна вважати однією з найкращих у єврокубковій історії «радарів» взагалі. Підопічні Григорчука встановлювали темп гри, атакуючи чи обороняючись, граючи швидко чи повільно за власним бажанням. В той час як «МТК» атакував за допомогою доволі примітивних лонгболлів та навісів (з якими Вернидуб легко впорався), «Габала» комбінувала і виходила у швидкі контратаки. Щоправда, здебільшого темп гри був низьким, як і кількість небезпечних моментів.
Гості почали матч добре, однак отримали пенальті у власні ворота. Проте Дмитро Безотосний відбив поганий удар по центру. Перший гол був забитий прямим ударом з штрафного з флангу низом, другий - в другому таймі, після чудової комбінації з пасом п'ятою та технічним ударом з-за меж штрафного. До речі, обидва забили новачки - Ніка Квеквесквірі та Філіпп Озобіч. «Габала» впевнено втримала переможний результат, пропустивши лише з кутового. Безотосному після пенальті лише одного разу довелося справді попрацювати (відбив у стрибку потужний удар з лінії штрафного). Центр захисту грубо помилився лише одного разу, коли кволий пас на Вернидуба був перехоплений. Та й цей епізод не закінчився небезпекою. Схоже на перемогу на класі.
Григорчук по закінченні матчу повідомив, що серйозно підготувався до суперника, який не здивував його, поставши фізично міцною та жорсткою командою. І відмовився вважати свою команду фаворитом попри вдалий результат. Він очікує на складну гру у матчі-відповіді.
«Кайрат» (Алмати, Казахстан) - «Маккабі» (Тель-Авів, Ізраїль) 1-1
Дербі між двома грузинськими тренерами - Кахабером Цхададзе проти Шота Арвеладзе. Матч екс-працівника донецького «Шахтаря» та «Кайрата» Патріка Ван Ліувена проти однієї з колишніх команд. Андрій Аршавін проти Йоссі Бенаюна. Обидва забили, нагадавши про шедевральні 4-4 у матчі АПЛ «Ліверпуль» - «Арсенал» у 2009-ому з чотирма голами росіянина та двома - ізраїльтянина.
Гол Гоу після пасу врозріз Анатолія Тимощука (який того ж 2009-го тільки-но приєднався до «Баварії») був слушно відмінений через офсайд. Крім цього, українець в атаці не запам'ятався нічим. Загалом він грав на позиції останнього опорника, в першій стадії матчу зміщуючись на одну лінію з центральними захисниками і навіть глибше і починаючи атаки. Що дозволяло його команді володіти ініціативою. Допомагав й на правому фланзі.
Однак під час позиційних атак ізраїльтян просувався надто далеко вперед, і після довгих закидів повз нього нігерійський атакувальний півзахисник Іґьєбор мав кілька чудових нагод відзначитися. З середини першого тайму Тимощук грав одразу поперед захисників і в обороні, і в атаці (особисто слідкуючи за Іґьєбором), і «Кайрат» захищався значно краще. Проте втратив ініціативу аж до кінця матчу і діяв лише на контратаках.
«Динамо» (Мінськ, Білорусь) - «Сент-Патрікс» (Ірландія) 1-1
Олександр Нойок (жовта картка) вже звично грав у центрі, а Юрій Габовда - на правому фланзі оборони. Загалом захист господарів не мав проблем, адже гості завдали лише одного удару у площину воріт Ігнатовича. Хоча саме він виявився результативним. Габовда, перериваючи довгий пас на фланзі, головою вибив м'яч на Бермінгема, той просунувся вперед, віддав у центр, і Фейган ударом з-за меж штрафного зрівняв рахунок. В атаці Юрій не був активним, відзначившись лише вкрай невдалою спробою удару та одним непоганим навісом на Олександра, але удар головою того був заблокований. А ось Нойок ще й завдав два удари з 35-40 метрової відстані. Один був неточним, другий легко взяв воротар. І віддавав доволі непогані довгі передачі вперед.
«Дебрецен» (Угорщина) - «Торпедо» (Жодіно, Білорусь) 1-2
Ще одна сенсація в матчі за участю білоруської команди. В першому таймі господарі повинні були забивати три-чотири м'ячі, центр поля на чолі з Сергієм Шаповалом (жовта картка) відверто програвав боротьбу. Однак на 23-ій хвилині Сергій головою повернув м'яч до штрафного, а захисник «Дебрецена» вибив на ногу новачку жодінців та ще одному вихідцю з молдовської ліги Сергію Загинайлову (екс-«Дачія»), який ударом з 18-ти метрів зльоту з відскоком від газону поклав м'яч у ворота. Перший гол Загинайлова у Єврокубках в кар'єрі.
В другому таймі «Торпедо» вже виглядав краще, хоча все одно віддавав ініціативу, добре діючи на контратаках. Загинайлов замінений на 69-ій хвилині.
«Шахтьор» (Солігорськ, Білорусь) - «Домжале» (Словенія) 1-1
А ось третій матч білорусів закінчився з буденним (і невдалим для солігорців) результатом. В першому таймі центр поля «Шахтьора» під керівництвом Артема Старгородського діяв впевнено. А ось у атаці обидві команди не створили нічого. Крім голу господарів. А другий тайм був жвавішим з обох боків. На рахунку Артема два штрафних удари (неточно та воротар у стрибку) та дві спроби удару після подачі кутового. Перший був заблокований, а ось другий - дуже небезпечний, але трохи неточний. Сергій Рудика відіграв 75 хвилин і не запам'ятався нічим.
«КСМС» (Румунія) - «Хайдук» (Спліт, Хорватія) 2-2
В середині червня з'явилися повідомлення про те, що Максим Білий братиме участь у тренувальному зборі київського «Динамо». Однак цього не сталося. Білий не брав участі й у контрольних матчах «Хайдука». А ось Артем Радченко отримував чимало ігрових хвилин на тренувальних зборах команди.
Обидва внесені до заявки на Лігу Європи. Однак жоден з них не потрапив до заявки на матч, в якому хорвати були змушені відіграватися з 0-2.
«Слован» (Словаччина) - «Єлгава» (Латвія) 0-0
Кирило Сіліч залишився в запасі.
Ліга Чемпіонів
«Лудогорец» (Разград, Болгарія) - «Младость» (Чорногорія) 2-0
Першим літнім придбанням незмінного чемпіона Болгарії став Ігор Пластун. Центральний захисник уклав трирічну угоду, за його трансфер львівським «Карпатам» було сплачено півмільйона євро. Сам Пластун повідомив, що бажав грати та жити у європейській країні та спробувати себе у Єврокубках, тому задоволений трансфером. Виконавчий директор клубу теж не приховував задоволення, повідомивши, що разградці довго слідкували за гравцем, і оцінивши його як «доброго гравця та бійця».
Він брав активну участь у контрольних матчах, зокрема й проти київського «Динамо». В основі провів й 90 хвилин матчу проти «Младості». Не мав жодних проблем, адже аутсайдер завдав лише одного удару по воротах протягом матчу. Удар головою українця після подачі кутового був трохи неточним.
«Динамо» (Тбілісі, Грузія) - «Алашкерт» (Вірменія) 2-0
Господарі грали значно краще. Антон Савін протягом 64-ти хвилин на полі не запам'ятався абсолютно нічим. На 55-ій хвилині суперник прибрав його та його партнера фінтом, і з-під ніг українця ударом з-за меж штрафного відкрив рахунок. Травмований Дмитро Ховбоша поза заявкою.
«Вардар» (Скоп'є, Македонія) - «Динамо» (Загреб, Хорватія) 1-2
Євген Новак навесні скористався відсутністю чорногорця Неманьї Міюшковіча і взяв активну участь у завоюванні «Вардаром» чемпіонського титулу. Чорногорець повернувся - і українець знову сів на лаву запасних, де й провів звітний матч. Можливо, автогол Міюшковіча вже на четвертій хвилині призведе до виходу Новака у матчі-відповіді.