- Відмову ми отримали в п'ятницю ввечері. Вкрай непорядно вчинили динамівські менеджери. Напередодні вихідних. Увечері. Напередодні важливого матчу за Суперкубок України, коли багато високопоставлених функціонерів не могли ознайомитися з цим документом і якимось чином на нього відреагувати.
Ситуація розвивалася так: коли «Зоря» отримала право грати в груповому етапі Ліги Європи, УЄФА потрібно було представити стадіон, на якому ми будемо грати. Бажання клубу, президента, міської влади і, думаю, запорізьких уболівальників, збігалися - всі хотіли грати в Запоріжжі. Сюди була запрошена комісія УЄФА, яка виявила один істотний недолік - відсутність турнікетів.
Спільно з міською владою і керівництвом стадіону клуб почав шукати шляхи, як вирішити це питання. Ми знайшли можливість і спосіб, яким чином оплатити ці роботи. Знайшли тих, хто виготовить турнікети. Вирішили, яким чином міська влада компенсує ці витрати, адже вона є власником стадіону. Але тимчасовий цикл досить тривалий. Та фірма, яка була готова виконати роботи, не встигала до початку першої гри.
Ми звернулися в УЄФА з питанням: чи можливий такий варіант, при якому ми першу гру зіграємо на іншому стадіоні, а всі решта - в Запоріжжі на «Славутич-Арені». Від УЄФА було отримано відмову.
Тоді було прийнято рішення шукати іншу спортивну арену. В Україні є три стадіони, де можуть бути проведені матчі групового етапу Ліги чемпіонів і Ліги Європи. Це НСК «Олімпійський» в Києві, стадіон «Чорноморець» в Одесі та «Арена Львів» у Львові.
Порадившись з президентом, тренерським штабом, маючи досвід гри в Києві, певний контингент уболівальників, ми прийняли рішення грати в столиці.
Процедура була така: спочатку ми звернулися до клубу, який приймає оренду «Олімпійського» - це «Динамо». Наш президент Євген Геллер переговорив з президентом киян Ігорем Суркісом, і той в телефонному режимі дав добро.
Але тільки в тому випадку, якщо УЄФА розведе міжнародні ігри «Динамо» і «Зорі». Потім ми звернулися в УЄФА з питанням: чи можливо це? Нам сказали, що це можливо.
Потім ми звернулися з листом безпосередньо до стадіону з питанням: чи може «Олімпійський» приймати відразу два матчі групових європейських змагань + домашні матчі київського «Динамо». Я зустрічався з директором стадіону і отримав позитивну відповідь. Було завірено, що буде забезпечена повна готовність і збереження поля при наявності вищевказаних ігор.
Але є договір між стадіоном, до речі, державною установою, і футбольним клубом «Динамо». За цим договором у «Динамо» є ексклюзивні права з використання цього стадіону. Ми звернулися з листом в «Динамо» і в п'ятницю ввечері отримали відмову.
Потім ми звернулися з відкритим листом до керівників держави, ЗМІ і вболівальників. Чому до керівників держави? Тому що «Олімпійський» - державний стадіон. До цього дня ніхто з відповідальних осіб не відреагував на цей лист, крім уболівальників у своїх коментарях.
Ми розіслали цей лист по всіх канцеляріях. Чекаємо понеділка і реакції, яка буде завтра. 19 числа УЄФА буде з інспекцією в Києві. Якщо нас не пустять на «Олімпійський», будемо думати, що робити далі. Це імідж не тільки «Зорі», а й імідж держави, українського футболу. Стадіон, ще раз зазначу, державний і футбольному клубу «Динамо» не належить.
- У ЗМІ з'явилася інформація, що якщо «Зоря» не зіграє на «Олімпійському», то не буде грати в Лізі Європи...
- Це не правда. Ті, хто це написали... З одного боку, я завжди говорю, що потрібно нормально задавати питання, а якщо щось незрозуміло - перепитувати. Питання стояло таким чином: «Що буде далі»? Я відповів, що далі все може бути. Що УЄФА може не дати «Зорі» дозвіл грати на інших стадіонах, і, відповідно, не допустити нас. А те, що клуб, який за участь в груповому етапі Ліги Європи отримає 2,5 мільйони євро і відмовиться від цих грошей - несусвітня дурість, - сказав Рафаїлов в інтерв'ю офіційному сайт «Зорі».