– Ініціаторами та ідеологами були мої друзі з ГО «Друзі Динамо», вони вже давно носилися з цим задумом. Але він, звичайно, виник не на порожньому місці. Мені здається, що ідея патріотичної ігрової форми була «в повітрі», на неї був і є суспільний вболівальницький запит, тому так багато позитивних коментарів новина про цю форму отримує на різних ресурсах, футбольних і не тільки.
Можна сказати, що надихнув патріотизм. Щодо прикладів самого по собі одягу із візерунком вишивки хрестиком, то ми їх навколо бачимо безліч, правда, далеко не всі вони вдалі. Тут тільки було питання: «як саме?». Спортивна форма із візерунком вишивки теж не новина, але я досі не зустрічала такого, щоб форма імітувала класичну вишивану сорочку. Це просте рішення зовсім не одразу спало на думку. До речі, ескізи ми зробили у 2014 році, у «Черкаського Дніпра» тоді цього візерунку на формі ще не було.
Ескіз форми «Динамо». Варіант 1
Ну для початку складно було переконати мене взятися за цю справу – я дуже боялася, що може вийти шароварщина і намагалася «відмазатись». Врешті-решт, коли настав 2014-й рік і патріотична форма стала актуальною як ніколи, друзі поставили ультиматум: ну все, або ти зробиш ескізи, або їх зробить хтось інший! В якийсь момент я побачила вихід: вдалі на мій погляд трактування вишиванок фактично всі мають класичну логіку оздоблення одягу вишивкою: на комірці, манжетах, по отвору на грудях... Тобто це не випадкові місця, а пов'язані з самою конструкцією одягу. Тоді вона одразу виникла перед очима: повністю біла футболка, делікатно оздоблена навколо комірця і манжетів блакитним візерунком. Знаєте, як, наприклад, на народних картинках про козака Мамая, він там переважно у вишиваній сорочці, але вишивки небагато — такий не парадний, більш стриманий варіант.
– Який шлях довелось пройти, аби втілити ідею в життя?
– Власне про втілення мені сказати особливо нічого, бо, як бачите, наші варіанти і остаточний досить сильно відрізняються. Втіленням займався Adidas, а наша участь тоді на ескізах і закінчилася.
Хлопці з «Друзів Динамо» показали скетчі Олексію Михайловичу Семененку (віце-президент «Динамо»), якому вони, наскільки я знаю, дуже сподобалися, і тоді їх презентували особисто президенту.
Ескіз форми «Динамо». Варіант 2 (дизайн комірця і орнамент виконані в дещо іншому стилі)
Фінальний варіант я побачила, як і всі, кілька днів тому. Першою реакцією було гостре розчарування, але тепер бачу, що форма все-таки досить симпатична вийшла, перебору вишивки немає, і сам орнамент гарний розробили. Але мені дуже не вистачає вузеньких смужок візерунку навколо шиї і манжетів.
Все-таки у класичному оздобленні не може бути так, що на грудях орнамент є, а там немає. Ну і те, що на грудях в української чоловічої вишиванки орнамент має бути по центру двома смугами впритул одна до одної, а вийшов прямокутник, який на підході до комірця трохи «розчиняється» у білому тлі.
Фінальний варіант від Adidas
Два роки тому ми найбільше переживали, що у нас на грудях здоровенний, ще й червоний, знак спонсора, а такого щастя, як позбутися адідасівських смужок на плечах, взагалі ніхто не сподівався, тому вони світло-сірі на ескізах. А от в тому, що ескізи цілком можливо втілити з технічної точки зору, сумнівів не було. В реальності ж усе вийшло навпаки.