«Шахтар» - «Динамо». У кого який буде номер?

Динамо Київ 7 Вересня, 18:59
Осінню частину чемпіонату України відкриває поєдинок за участю лідерів, які проводили в цьому сезоні всі свої матчі практично під копірку - з тотальним контролем м'яча, якому можуть позаздрити навіть у «Барселоні».

Втім, в особистій зустрічі на перше місце напевно вийде бажання спрацювати як раз в швидкій атаці, і це стане хорошою тактичною перевіркою для «Шахтаря» і, особливо, «Динамо» напередодні відповідальних єврокубкових матчів. Там по 70% ігрового часу з м'ячем не повозитися...

Загалом, реалії такі, що в нашій першості ми можемо оцінювати лише атакуючий потенціал українських грандів, а у гірників ефективність такої гри вище майже за всіма ключовими показниками. Донеччани роблять менше помилок, швидше працюють з м'ячем, краще реалізовують свої індивідуальні можливості і точніше б'ють по воротах.

Цікаво виглядає розшифровка володіння м'ячем, де видно, що у футболістів «Динамо» м'яч довше затримується в перехідній фазі гри - гірники частіше доходять з ним до тієї зони, з якої можна атакувати ворота суперників. Відсоток підготовчих передач теж про це свідчить - у киян кожен третій пас носить якийсь проміжний характер. У минулому чемпіонаті таких дій було на 3% менше, при цьому «Шахтар» з приходом Паулу Фонсеки, навпаки, знизив всю цю підготовчу «тягомотину» на 2%.

Втім, як би не закривалися суперники наших грандів, періодично у «оранжево-чорних» і «біло-синіх» все-таки з'являються можливості для швидких атак. І тут криється головний сюрприз для всіх динамівських уболівальників. Сюрприз - неприємний. Справа в тому, що в цій першості лише 3% своїх швидкісних випадів підопічні Сергія Реброва завершували ударами по воротах. У минулому чемпіонаті даний показник дорівнював 16%.

У «Шахтаря» більш ефективно працюють фланги, хоча за кількістю і точністю прострілів кияни виглядають краще. Ось тільки ударів після флангових передач у них мало, а голів - ще менше. У гірників сім забитих м'ячів після атак через фланги, у динамівців - два.

В оборонних діях у донеччан немає ніякої переваги, хоча існує нюанс, який багато чого пояснює. Справа в тому, що «оранжево-чорні» набагато частіше вступають в активний відбір м'яча на чужій половині поля, а «біло-сині» не так вміло накривають суперників на їх території. Втім, хто і де буде зустрічати атаки супротивників у майбутній зустрічі, сказати складно. Тактичний малюнок цього поєдинку може бути непередбачуваним.

Євген Гресь, газета «Команда»