Одне набране очко в двох останніх турах УПЛ – не найкраща характеристика поточної форми команди Сергія Реброва перед стартом у Лізі чемпіонів, та ще і проти такого грізного опонента. Але все ж достроково віддавати три очки італійському клубу не хочеться, більше того – «Наполі» зовсім не безгрішна команда, і якщо проти неї зіграти розумно і акуратно, можна не тільки втримати нічию, але і спробувати перемогти. Але для цього потрібно виконати ряд умов. Ми склали власний список того, що мають забезпечити Ребров і його підопічні.
Закрити Гамшика. Саме словацький півзахисник зараз – головна рушійна сила «Наполі» і «серце команди». Незважаючи на те, що він формально знаходиться дещо глибше по схемі, ніж має бути найгостріший виконавець, під час гри його можна побачити скрізь – і в атакуючих діях, і при відборі м’яча. Тому життєво важливо максимально опікати Гамшика і не давати йому підняти очі. І в цьому плані Реброву треба максимально чітко окреслити завдання для своїх центральних півзахисників, кому б не довірив в цій зоні тренер. Потрібно чітко розуміти, що Гамшик – найнебезпечніший гравець суперника, і до нього завжди повинна бути прикута увага хоча б одного з центрхавів. Завжди!
Правильно розподілити сили. Гра проти «Шахтаря» в останньому турі УПЛ для «динамівців» поділилася на дві частини: в першому таймі кияни виглядали чудово, а от в другому зовсім розкисли і мали пропускати більше, ніж один гол у відповідь. Проти «Наполі» такого контрасту в таймах бути не повинно. Особливо це важливо враховуючи те, як італійський клуб додає в других 45-хвилинках. Дивимося: у першому турі Серії А неаполітанці забили всі два голи «Пескарі» після перерви (2:2), потім забили 2 з 4-х голів «Мілану» у другій половині матчу (4:2), і нарешті третій тур і знову всі голи «Наполі» забиває після перерви, розриваючи захист «Палермо» (3:0). Можна звісно зробити висновок, що «Динамо» має розпочати матч максимально активно, поки суперник вкочується в гру, але головне, щоб потім підопічні Реброва не «вмерли» у другому таймі, ледь пересуваючи ноги по полю. Потрібен баланс у «фізиці». І в цьому, до речі, киянам має допомогти зайва доба на відновлення, яку мала команда у порівнянні з «Наполі», що грав в суботу, та ще і мав переліт після цього.
Максимально хитро зіграти у завершальній стадії. Навряд чи у «Динамо» буде контроль над м’ячем у грі з «Наполі», та він і не потрібен команді Реброва, враховуючи те, як невпевнено в подібній ситуації почуває себе київська команда. Краще віддати м’яча супернику і «жалити» його гострими контратаками і нестандартними ходами в завершальній стадії. Захист неаполітанців – точно не найнадійніший в світі, і якщо «Пескара» змогла забити команда Мауріціо Саррі двічі, то чим «Динамо» гірше? Головне усвідомлювати, що стандартними навісами і прострілами «Наполі» не візьмеш. Подивіться, як «Пескара» змушувала суперника «Динамо» пропускати – спершу майстерною розрізною передачею, що «зламала» захисну лінію «Наполі», а потім – чудовою контратакою, де був і ідеальний простріл, і ідеальне забігання, і ефектне пропускання м’яча під п’ятою. Ось це і називається нестандартна, небанальна гра. Так треба грати і «Динамо».
Мотивувати Ярмоленка. Про лідера киян Андрія Ярмоленка зараз багато розмов, але Сергій Ребров, при всій негативній реакції на трансферні чутки та домисли, має використати ситуацію на власну користь. Як? Треба викликати у футболіста здорову спортивну злість. Так, можливо грати в УПЛ для Ярмоленка – вже не так цікаво, як раніше, але Ліга чемпіонів – це, як казав один метр тренерського цеху України, «зовсім інший турнір», і саме в цьому турнірі Андрій має довести всій Європі, що за нього можна платити великі гроші Ігорю Суркісу, а не пробувати підписати за декілька годин до закриття трансферного вікна, сподіваючись на збіг обставин.
Як би брутально це не звучало, але Ярмоленко має продавати себе в таких матчах, як сьогодні. І на цьому мають зіграти Ребров і його помічники, правильно використавши бажання Андрія задовольнити власне его футболіста.