В Україні за перемогу – вимпел і 50 медалей, у німців – 7,5 млн євро
Сьогодні матчами 1/16 фіналу стартує основна частина Кубка України з футболу. На цій стадії до боротьби за трофей вступлять шість найгірших, станом на старт сезону, клубів Прем'єр-ліги. Найтитулованіший з учасників цього етапу – одеський «Чорноморець», дворазовий володар Кубка (1992, 1994). Південну Пальміру представляє і абсолютний дебютант турніру «Перлина» (з третього дивізіону), яка лише цього літа отримала професійний статус. Вона прийме «Карпати» на стадіоні «Спартак», який вчора, разом з усією Одесою, ґрунтовно підтопило.
Нагадаємо, що фіналісти минулого Кубка – «Шахтар» і «Зоря» – раніше виступили з критикою на адресу ФФУ. Основний посил – має бути введена зрозуміла система розподілу доходів для того, щоб всі клуби, які грали в Кубку України, могли отримувати бонуси за участь в турнірі. Як відомо, жодних грошових призів в регламенті КУ не передбачено: крім власне трофея, переможець отримує лише вимпел і комплект медалей (не більше 50 штук на команду). Тоді як в інших футбольних чемпіонатах тріумфатору «світять» чималі призові. Скажімо, «Баварія» за перемогу в попередньому Кубку Німеччини отримала € 7,5 млн, «Ювентус», вкотре завоювавши національну «чашку», поповнив свій бюджет на € 2,5 млн, а успіх МЮ в Англії був оцінений в 1,8 млн фунтів. Нещодавно призовий фонд Кубка з'явився і у наших сусідів-поляків. Причому його особливість – підтримка маленьких клубів. За регламентом переможці першого (регіонального) етапу отримують по $ 7,8 тис. – значно більше, ніж на трьох наступних стадіях, де вже «рубаються» і професійні клуби. Але у нас поки що нічого не змінюватиметься. Як пояснюють чиновники ФФУ, клубам передані всі комерційні права (продаж ТВ-трансляцій, квитків, зовнішньої реклами) до півфінальної стадії включно. А фінал Кубка бере під своє крило Федерація, отримуючи від нього всі доходи. «Переговори про можливі зміни велися, але поки що залишили все, як є», – кажуть чиновники з ФФУ.
ВСЕ В ПЕРСПЕКТИВІ. Другий рік поспіль у Кубку України беруть участь всього 45 команд, і за цим показником ми набагато поступаємося не тільки провідним футбольним державам Європи і «хворим футболом» країнам типу Туреччини або Шотландії, але навіть маленькій Естонії. Обійшли нас за цим показником і майже всі сусіди, включно з Білоруссю, де населення в чотири з гаком рази менше. Там цей трофей розігрують 47 клубів. «У нас є чітке розуміння, що варто розширювати і географію, і представництво учасників Кубка за рахунок аматорських команд. У нас є такі плани, ми їх обговорювали і з ПФЛ, і з ФФУ. Але як швидко це може бути зроблено, я сказати поки не готовий», – розповів «Сегодня» президент Прем'єр-ліги Володимир Генінсон.