Для лідерів української Прем'єр-ліги 14-й тур вийшов дуже важким - «Зоря» не змогла переграти «Чорноморець» і втратила друге місце, але гра в Одесі вийшла дуже навіть непоганою і три футболісти з цього матчу представлені в символічній збірній туру. «Шахтар» мінімально переграв «Олександрію» в напруженому протистоянні, зберіг відрив від «Динамо», і також три представники цього поєдинку відзначені журналістами UA-Футбол. Чемпіон України з великими труднощами здолав одного з аутсайдерів УПЛ і тільки один гравець «Динамо» звернув на себе увагу редакції. Зате довгоочікувану перемогу здобули «Карпати» і автор звіту про матч на «Арені-Львів» Іван Вербицький назвав трьох головних творців цього успіху львів'ян.
Воротар
Євген Боровик («Чорноморець» Одеса). 2-й виклик в збірну туру
У матчі в Одесі, приблизно до 75-ї хвилини, «Зоря» створила біля воріт Боровика три-чотири хороших моменти, в цих ситуаціях голкіпер вистояв і впевнено впорався з ударами Петряка, Караваєва і Каменюки. Проте в кінцівці луганчани взяли в облогу штрафний майданчик «моряків» і створили більше небезпечних моментів, ніж за всю гру - все ті ж Петряк, Караваєв, а також Любенович виявлялися на вістрі і мали супер шанси забити. Довелося Боровику попітніти, щоб зберегти ворота «сухими» і, як наслідок, стати справжнім героєм цього протистояння.
Захист
Василь Кравець («Карпати» Львів). 2-й виклик
Не так давно львівські вболівальники не особливо жалували захисника, який, варто визнати, дійсно багато помилявся, в першу чергу позиційно. Але завжди потрібно робити скидку на досвід - з кожним матчем він діє все більш впевненіше, а його зв'язка з Володимиром Костевичем стає дійсно грізною зброєю. У грі з «Ворсклою» Кравець гідно протистояв спочатку Одарюку, потім Турсунову, не забуваючи при цьому регулярно ходити вперед. До слова, ще однією важливою якістю Василя є його універсалізм, він вже грав на обох флангах і в півзахисті. З огляду на дискваліфікацію Нестерова, не здивуємося, якщо проти «Шахтаря» в наступному турі він вийде в центрі оборони.
Давид Хочолава («Чорноморець» Одеса). 2-й виклик
Неймовірно самовіддано зіграв грузинський легіонер «Чорноморця» в дуелі з «Зорею». Гра в Одесі вийшла дуже жорсткою, часто на межі фолу, та й самих порушень було більше ніж достатньо. Хочолава в такому футболі не розгубився, і проявив свої найкращі якості - встигав закривати швидкісного Петряка, вигравав боротьбу у Кулача і повністю закрив Пауліньо. Кілька разів Давид був помітний і в наступальних діях.
Рафаел Форстер («Зоря» Луганськ). 1-й виклик
Бразильський захисник луганчан встигав відпрацьовувати як в обороні своєї команди, причому кілька разів підчищав за партнерами і підстраховував їх при відвертих провалах, так і підключався до атак «Зорі». Коли гра у «біло-чорних» не йшла, Рафаел сам намагався вирішити долю матчу і три рази пробивав по воротах і віддав кілька перспективних загострюють передач. Також Форстер був корисний в середині поля, вигравши ряд підбирань і єдиноборств.
Півзахист
Сергій Сидорчук («Динамо» Київ). 1-й виклик
Важко складається командна гра в «Динамо», явні проблеми у чемпіона з останнім пасом, комбінаційною грою і створенням атак взагалі, навіть в матчі з кризовим «Дніпром» були добре помітні ці складності у киян. В таких умовах лідери «біло-синіх» повинні брати ініціативу на себе і на «морально-вольових» вирішувати долю зустрічі. Сидорчук залишив в грі багато сил після протистоянь з Ротанем, Кравченко і Політило, брав участь, як в атаках, так і в обороні, але головне набрався сміливості і пальнув по воротах здалеку, що принесло перемогу «Динамо». Неймовірної краси вийшов гол у Сергія.
Руслан Ротань («Дніпро»). 2-й виклик
Якщо в «Динамо» в центральному матчі туру кращим, безсумнівно, став Сидорчук, то «Дніпро» важко уявити без капітана «синьо-біло-блакитних» - Руслана Ротаня. Майже одну й ту ж саму роботу, що й Сергій робив 35-річний хавбек дніпрян, так само якісно і впевнено відіграв, і міг принести результат свому клубу. Ось тільки після класного удару Ротаня на шляху м'яча опинився Хачеріді, якому потім ще довго надавали меддопомогу.
Ігор Худоб'як («Карпати» Львів). 2-й виклик
Для довгоочікуваної перемоги львів'ян Худоб'як зробив, напевно, більше, ніж половина команди. Ігор не тільки роздавав найгостріші передачі і пробивав по воротах, диригував атаками «Карпат» і допомагав молодшим партнерам, але і регулярно вступав в жорсткі відбори і постійно, немов у кращі роки повертався в свою штрафну площу. Крім того, Худоб'як відзначився і результативним пасом, вперше цієї осені. Останній раз віддати гольову передачу у живої легенди «Карпат» виходило ще в серпневому матчі з «Зорею».
Бернард («Шахтар» Донецьк). 3-й виклик
Можна лише позаздрити тренеру «Шахтаря», у Фонсеки приємна головний біль при виборі лівого флангового півзахисника, коли доводиться віддавати перевагу або Тайсону, або Бернарду. Однак якщо Тайсон серед тижня став героєм зустрічі в Лізі Європи, то вже в чемпіонаті скористався своїм шансом Бернард і став одним з кращих в поєдинку з «Олександрією». За безпосередньої участі «десятки» гірників було забито два м'ячі донеччан.
Марлос («Шахтар» Донецьк). 7-й виклик
Це вже навіть не цікаво, Марлос протягом усього сезону, в матчах на різних рівнях і з різними суперниками демонструє настільки високий рівень, що навіть знайти невеликі вади в його грі не виходить. Причому стабільно виступає бразилець, незалежно в якому турнірі - Лізі Європи, чемпіонаті України або національному Кубку. Однозначно Марлос кращий гравець осені в УПЛ. «Олександрія» переконалася в цьому сповна, 11-й номер гірників доставив максимум неприємностей підопічним Шарана і від його швидкісних проходів городяни не змогли знайти «протиотрути».
Напад
Роман Яремчук (ФК «Олександрія»). 3-й виклик
Коли пізно ввечері в неділю Андрій Шевченко оголосив список футболістів, які будуть готуватися до матчів проти Фінляндії і Сербії, багатьох напевно здивувала відсутність в ньому форварда «Динамо», що виступає в команді Володимира Шарана на правах оренди. В останніх п'яти матчах на рахунку Яремчука шість голів - ось що означає довіра тренера і ігрова практика. При цьому забивав форвард не найпростішим командам - «Дніпру», «Ворсклі» і «Шахтарю». Гірникам вже в двох матчах поспіль. У 14-му турі Роман створив гол фактично з нічого - перехопив пас Срни, вийшов сам на сам з П'ятовим і пробив точно в кут. Яремчук, Бесєдін, Борячук, Петров, Хльобас - і не кажіть, що у нас перевелися форварди.
Густаво Бланко Лещук («Карпати» Львів). 1-й виклик
Якщо і є в складі зелено-білих гравець, який претендує на звання головної зірки, то це Густаво-Бланко Лещук. Він поки не ключовий виконавець команди, але точно найпомітніший на поле. Навіть коли «Карпати» не вигравали 14 матчів поспіль, аргентинець все одно регулярно вражав ворота суперників, хоча партнери створювали для нього не так вже й багато шансів. Цього разу його точний удар (виграна верхова боротьба при подачі корнера у одного з найбільш високих на зріст захисників Ліги Дитятьєва) приніс довгоочікувану перемогу.
Тренер
Олег Дулуб («Карпати» Львів).
Тепер у наставника «Карпат» є повний набір результатів за свій новий клуб, таким чином, прокляття «Арени-Львів» знято, принаймні, для команди Дулуба. Чи знав білорус про це прокляття - вже інше питання. Спочатку в рідних станах у «біло-зелених» була нічия з «Дніпром», потім поразка від «Сталі» і, нарешті, здобуто три очки в матчі з міцною «Ворсклою». Перша перемога Дулуба в УПЛ вийшла не дуже переконливою, але важливість цього успіху важко переоцінити, адже це всього друга за всю історію вікторія для «Карпат» на новому красені-стадіоні, і це може стати хорошим імпульсом для майбутніх звершень львів'ян.