Григорій Суркіс: ​«Орендовані футболісти повинні грати проти рідних клубів»

Футбол України 19 Листопада, 22:01
Віце-президент УЄФА, почесний президент ФФУ Григорій Суркіс висловив свою думку з приводу надзвичайно обговорюваного в Україні питання про орендованих футболістів.

Він пояснив, чому жоден клуб не може впливати на суперника при виборі складу на гру.

– Орендовані футболісти повинні брати участь у всіх без винятку матчах, навіть проти рідних клубів, – підкреслив Суркіс в інтерв'ю «Футбольному клубу». – Що відбувається, коли «Шахтар», «Динамо» або хтось ще використовує своє право вето і забороняє перспективним гравцям в очних зустрічах виходити на поле за інші команди? Ми в'яжемо самі себе по руках і ногах, послаблюючи Прем'єр-лігу. Адже заборони, як правило, передують найбільш цікаві та напружені матчі, знижуючи їхню інтригу. Звичайно, це дратує глядачів і, м'яко кажучи, не сприяє підвищенню загальної турнірної напруги.



Щоб подолати орендне вето, не потрібно винаходити велосипед. Ви ж знаєте, що УЄФА категорично проти подібних заборон. У дисциплінарних правилах УЄФА все це чітко прописано. Згадайте, наприклад, випадок з Тібо Куртуа. Навесні 2014 року в пресі з'явилася інформація, що він, тоді ще голкіпер «Атлетіко», взятий в оренду у «Челсі», не зіграє в матчах між цими клубами в Лізі чемпіонів через вето лондонців.



УЄФА тут же зробила офіційну заяву «про чистоту конкуренції», у якому роз'яснила – жоден клуб не може впливати на суперника при виборі складу на гру! Було підкреслено, що будь-який пункт контракту між клубами, обумовлює вихід того чи іншого гравця на поле, не має ніякої сили в турнірах УЄФА. Скажу навіть більше. Найменша спроба примусу до виконання такої умови контракту вважалася б прямим порушенням дисциплінарних правил УЄФА і відповідно тягла за собою найсуворіші санкції.



Погодьтеся, ніщо не заважає організаторам українських змагань прописати в регламенті такі ж чіткі і однозначні умови. Не потрібно нічого вигадувати – досить запровадити в життя вже напрацьоване рішення, використовувати європейський досвід. На мій погляд, необхідно було зробити вже давно.