Сергій Ребров: «Сподіваюся, що вболівальники почнуть повертатися на трибуни нашого стадіону»

Динамо Київ 12 Грудня, 15:39
Головний тренер київського «Динамо» поділився своїми очікуваннями від матчу з «Шахтарем», розповів про шанси на чемпіонський титул, назвав секрет успіху молодіжної команди в Юнацької Лізі УЄФА і позначив причину низької відвідуваності футбольних матчів.

- Сергію Станіславовичу, команда днями видала результативний і видовищний матч проти «Бешикташа». Розкажіть, яка зараз обстановка в команді, який настрій у футболістів перед найважливішим і ключовим матчем проти «Шахтаря»?

- У команді все нормально. У хлопців був один запланований вихідний день, як ви знаєте, графік ігор у нас досить напружений. Гравці в четвер вийшли на тренування. Всі футболісти здорові та готові віддати сили в матчі проти «Шахтаря». Я багато разів говорив про те, що для нас всі матчі важливі. І важлива не тільки гра проти донецького клубу. У майбутньому матчі, як і в поєдинку з будь-яким іншим суперником, можна завоювати максимальні три очки. Природно, багато хто розуміє значення цієї гри, це дербі, тому гра 12 грудня дуже важлива. Ми готуємося до неї з підвищеною відповідальністю.

-Зараз відрив «Шахтаря» від «Динамо» становить 10 очок. Як би Ви оцінили шанси «Динамо» не тільки скоротити це відставання, але за підсумками цього сезону стати чемпіонами, чи можливо це?

- Шанси завжди є. Просто кожному треба серйозно ставитися до своєї справи. Концентровано і відповідально підходити до тренувального процесу і віддавати всі сили, як на тренуваннях, так і в іграх. Це дуже важливо. На мій погляд, немає нічого неможливого. Важливо якісно готуватися від матчу до матчу і не зацикливати свою увагу на тому, що буде в кінці сезону.

- Останнім часом все частіше лунають розмови про те, що в команді є баласт, і про це не так давно сказав президент клубу. Що думаєте з цього приводу?

- Ви знаєте, про це я говорив ще раніше, на початку цього сезону. Не можу назвати це баластом, просто є в команді футболісти, які не мають належної мотивації, щоб грати в нашій команді. Підкреслю, що це особисто моя думка. Вона склалося з того, що я бачу на тренуваннях, а також в іграх. Мабуть, це побачив і президент, який щодо даного питання також має свою думку.

- Поговоримо про більш приємні моменти. «Динамо» U-19 продемонструвало найкращий результат серед усіх учасників групового раунду Юнацької Ліги УЄФА, що Ви скажете про це?

- Щоб досягти успіху, потрібно проробити величезну роботу. Тренери і футболісти цю роботу виконали добре, тому домоглися першого рядка в групі. Розслаблятися не варто, попереду чекають матчі плей-офф. Молоді гравці повинні розуміти, що їм необхідно прогресувати і прагнути потрапити в основну команду. У них для цього є всі можливості. Вони поїдуть із основною командою на збори до Іспанії. Для них це цінний і потрібний досвід. Ми дуже розраховуємо на хлопців.

- Сергію Станіславовичу, Ви часто торкаєтеся теми мотивації футболістів. В Англії, де Ви грали, багато років існує традиція щомісяця визначати найкращого гравця англійської Прем'єр-ліги. В Україні нещодавно стартував щомісячний подібний конкурс, організаторами якого стали УПЛ спільно з титульним спонсором - ТМ «Parimatch». На ваш погляд, завоювання такої нагороди може надихати і мотивувати футболістів?

- Ви згадали Англію, то коли я грав у цій країні, в принципі там не було такого, що футболіст може вийти на гру або на тренування без бажання і без віддачі. У всякому разі, коли я грав у футбол в Британії, з мотивацією у футболістів проблем не виникало. Мабуть, ті футболісти, які стануть номінантами на завоювання такої нагороди («Кращий гравець Ліги Парі-Матч» - Авт.), вже будуть спочатку мотивовані. Якщо ми говоримо про кращих гравців, то для того, щоб бути таким, потрібно проробити величезну роботу і, відповідно, бути мотивованим.

- Після гри з «Бешикташем» Ви дорікнули шанувальникам «Динамо» в тому, що турецьких фанів було більше на трибунах «Олімпійського», ніж київських уболівальників. Були часи, коли ще на «Республіканському стадіоні», який вміщував 100 тис. чоловік, особливих проблем з відвідуваністю не було. А зараз на 70-тисячному «Олімпійському» аншлагу вже немає навіть на матчах Ліги чемпіонів. Може, причина криється в тому, що раніше футбол був грою мільйонів, а тепер він став грою мільйонерів?

- Я думаю, що причина, в першу чергу, полягає в економічній ситуації в Україні. Прекрасно розумію, що далеко не всі бажаючі можуть прийти на стадіон на матч Ліги чемпіонів. Знаю, що ціни на квитки були досить високі. Та й сам матч пізно починався і турнірне становище команди не залишало шансів на прохід далі. Напевно, вболівальники намагаються приходити на гру, яка представляє інтерес. Ця гра була грою престижу. Ми довели, що у нас є команда, і я сподіваюся, що вболівальники будуть повертатися на трибуни нашого стадіону. Я ні в якому разі не дорікав би уболівальникам. Це виключно їх право, і тільки вони можуть вирішувати, йти їм на стадіон чи ні. Я висловив свою думку, що вболівальники повинні бути з командою в будь-яку хвилину.

- Ви людина з багатим футбольним досвідом. Грали не тільки в Україні, але і в Англії, Туреччині, Росії. Напевно, у Вас є своє бачення організації футболу в цілому. На Ваш погляд, з огляду на сьогоднішні реалії, що потрібно зробити, щоб у цей непростий для країни й її громадян час, залучити людей на трибуни?

- Клубу треба більше вести роботу з вболівальниками. Напевно, це питання не зовсім до мене. Я займаюся питаннями, пов'язаними з організацією безпосередньо всередині колективу. Знаю, що клуб робить певні кроки для залучення людей на стадіон, але їх необхідно покращувати, раз ми маємо низьку відвідуваність на домашніх матчах.

- Незабаром в Україні настане зимова футбольна пауза, але вже після новорічних свят команда почне підготовку до весняних матчів. Вирішенням яких проблем тренерський штаб і менеджмент клубу буде займатися під час перерви?

- (Важко зітхає і посміхається). Проблем дійсно багато, але більш конкретно я Вам сказати не можу, -

р

озповів Сер

гій Станіславович в інтер

в'ю «Фактам».