Євген Красніков: «Серйозне фінансування залишилося тільки у двох клубів»

Футбол України 16 Грудня, 22:42
Спортивний директор збірної України розповів про розвиток дитячо-юнацького футболу в нашій країні.

«Харківська обласна федерація спільно з президентом ФФУ Андрієм Павелко докладе максимум зусиль, щоб повернути до Харкова футбол, - запевнив Євген Красніков. - Можливо, поки не в тому обсязі, ще не такого рівня, на якому він був кілька років тому. Але таке місто, як Харків, зобов'язане мати команду вищої ліги. Воно зобов'язане мати команду, яка грає в Лізі Європи, а, можливо, в майбутньому і в Лізі чемпіонів. Плюс у нас дуже велика кількість дитячих спортивних шкіл, інтернатів, я знаю багато приватних шкіл. Вони обов'язково повинні готувати кандидатів в усі збірні України - починаючи від юніорських і закінчуючи національною.

Кілька років тому в Харкові дуже сильно розвивався футбол. Він розвивався у всій Україні. Але це був трішки інший розвиток: весь український футбол будувався за рахунок приватних інвестицій багатих людей. Зараз зовсім інший час, і з усіх клубів вищої ліги, яких раніше було 16-18, серйозне фінансування залишилося тільки у двох клубів - це «Шахтар» (Донецьк) і «Динамо» (Київ). Всі інші клуби знаходяться в занепаді, і, в принципі, до цього все йшло..Під час будь-якої економічної кризи ті люди, які мають клуби, починають заробляти набагато менше, і, відповідно, це завдає удару по футболу.



Країни Європейського Союзу давно пройшли цей етап і зараз багато з них застосовують досвід, який є в Латинській Америці: організовуються спеціальні групи фанатів, які сплачують членські внески, і за рахунок цього існують клуби. Плюс футбольний клуб розвивається за рахунок сильного менеджменту і підготовки своїх вихованців. Виростаючи, дитина починає коштувати великих грошей, і багато клубів живуть від продажу футболістів. Таке часто практикується в країнах Центральної та Східної Європи. У країнах Західної Європи, таких як Англія, Німеччина, футбол поставлений на широку ногу: клуби заробляють за рахунок великої спонсорської допомоги, продажу квитків, телевізійних прав. В Україні поки це зробити неможливо - ми не в тому економічному стані знаходимося.



Найбільша проблема нашого футболу - це те, що після розвалу Радянського Союзу робота дитячого тренера стала абсолютно непрестижною. З цього все починається. На мій погляд, повинна бути державна програма, спрямована на відкриття якомога більшої кількості центрів підготовки дитячих тренерів. Моя думка: Федерації футболу України необхідно вибудувати певну систему, при якій тренер, який виховав гравця, отримував би премію при кожному його переході на більш високий рівень - у другу лігу, в першу, до вищої. Щоб не тільки школа отримувала, а й особисто тренер. Повинна бути певна підтримка, певні інвестиції - і обов'язково з'являться вихованці. Треба знаходити тренерів-фанатів, створювати їм умови, щоб вони не думали, як додому принести поїсти, а думали тільки про футбол. Сподіваюся, в недалекому майбутньому ми почнемо робити конкретні кроки в цьому напрямку», - зазначив Красніков.