Нашим і не снилося. Як в Європі штрафують футболістів за порушення дисципліни

Світовий футбол 26 Грудня, 20:27
​Багато футболістів отримують хороші зарплати, про які нам, простим смертним, залишається тільки мріяти. Проте за порушення поза футбольним полем їм доводиться розплачуватися з власної кишені. Українським гравцям такого і не снилося.

Свого часу воротар мюнхенської «Баварії» і збірної Німеччини Олівер Кан вважався одним з найбільших скандалістів Європи. Чимало витівок витворяв він на полі і поза ним. Під час матчу Ліги чемпіонів з «Міланом» Кан отримав травму. Йому призначили курс лікування і порадили під час реабілітації дотримуватися режиму. Оліверу не завадив статус травмованого гравця.

Його не переконали поради і приписи лікарів. Спочатку футболіст грав в свій улюблений гольф, але потім йому здалося, що цього мало, і він вирішив порушувати рекомендації фахівців. Загалом, відправився Кан разом зі своїм братом на дискотеку. І дотанцювалися ... Тренери команди були обурені такою зневагою до футбольного режиму і покарали волелюбного гравця виплатою штрафу, що дорівнював його зарплаті. А зарплата у нього така, яку і вам бажаю ...

З недавніх пір бельгійські футболісти змушені дотримуватися суворої дієти для того, щоб скинути зайву вагу і зберегти вміст власних гаманців. Керівництво деяких клубів прийняли рішення, що гравці з надмірною вагою повинні платити штраф - за кожен зайвий кілограм 500 доларів! Рішення було зустрінуте по-різному. Несподіване нововведення опротестували футболісти клубу «Standard Luik». Щоб довести свою правоту, гравці заявили, що, по-перше, штраф дуже великий, а по-друге, такий поворот подій не прописаний в контракті.

Також учасники протесту запропонували власну величину штрафу за кожен зайвий кілограм - 10 доларів. Адже інші порушення клубної дисципліни обходяться бельгійцям набагато дешевше. Наприклад, один з гравців «Standard Luik» розповів журналістам, що за запізнення на тренування необхідно заплатити 5 євро, а за бійку з одноклубником - 200 євро. Директор клубу висловив свою точку зору. Він вважає, що тільки за допомогою суворих заходів можна змусити футболістів схуднути і привести себе в потрібну ігрову форму.

Поява рішення про дорогі зайві кілограми збіглися з невдалою серією ігор «Standard Luik». Футболісти не забили жодного м'яча за дев'ять матчів. Може, і справді необхідно було схуднути?

Колишній гравець англійського «Лестера» Роббі Севедж потрапив у незвичайну і дуже неприємну ситуацію. Сталося це під час гри його клубу з «Астон Віллою». Почалося все з банальності. Футболіст вирішив скористатися туалетом. Виявивши, що він в роздягальні зайнятий, гравець попрямував в клозет, призначений для арбітрів. Цей вчинок Роббі Севеджа був помічений арбітром зустрічі Гремом Поллом. Принциповий суддя зазначив це у звіті про матч. Хто б очікував, що цей факт викличе таку несподівану і неоднозначну реакцію різних сторін.

Футбольний клуб «Лестер» порахував власного гравця винним в порушенні правил і зобов'язав виплатити штраф, який дорівнює його двотижневій зарплаті - 70 тисяч доларів. У свою чергу одноклубники Роббі Севеджа висловили своє здивування і обурення з приводу такого несправедливого покарання. Один з них, Маззі Іззет, у виправдання товариша сказав, що Роббі приймав лікувальні препарати. Ці ліки йому призначили медики клубу. Один з побічних ефектів лікування - проблеми з животом. Іззет не розуміє, чому «Лестер» карає футболіста, який слідував приписам медиків. А Футбольна асоціація Англії вирішила провести слухання у цій справі, щоб відновити справедливість.

Футбольна майстерність досягається наполегливими тренуваннями. З цим важко не погодитися. Кожен тренер хоче, щоб футболісти на тренуваннях посилено працювали і не відволікалися ні на що, крім футболу. Такої позиції дотримувався і тренер іспанської «Валенсії» Рафаель Бенітес. Але не все відбувалося так, як йому хотілося б. Іноді «кажани» не проти були розважитися під час занять. Одного разу Рафаель Бенітес скасував важливе тренування перед стартом іспанського чемпіонату.

А сталося це так. Валенсійці зробили пробіжку перед початком тренування. Наставник «кажанів» помітив і не схвалив факту, що футболісти дуріють і сміються замість того, щоб усередині намотувати кола. Тренер зробив всім догану і відправив до роздягальні. Як з'ясувалося пізніше, «винуватцем» виявився Марчена, який на бігу розповів одноклубникам кумедний анекдот, що шалено обурило серйозного тренера.

Навряд чи гравці «Валенсії» після цього знову зважилися жартувати під час тренування, так як наставник планував вдатися до неабиякого покарання футболістів. А саме - змусити їх пробігти марафонську дистанцію! Зрештою, тренер одумався і вирішив, що це вже занадто жорстоке покарання.

Шестеро футболістів сербської «Црвена Зірки» надовго запам'ятають святкування старого Нового року. Гравці так захопилися процесом, що не помітили, як пролетів час свята, відпущений клубним керівництвом. В результаті вони просиділи вночі в ресторані довше дозволеного. Гравців очікував новорічний «сюрприз» від керівництва. А саме: штраф з кожного розміром в 10 тисяч євро. До того ж, до цих «подарунків» Ненад Лалатович отримав ще один маленький сюрприз - його позбавили капітанської пов'язки. Так що наступного разу гравці напевно задумаються про майбутні святкування і вже не забудуть подивитися на годинник, щоб потім не шукати під ялинкою подібних «подарунків».

І на десерт ось така цікава футбольна інформація.

«Гарматний удар». У 1962 році німецька команда «Гамбург» вирішила з'ясувати, що таке «гарматний удар». На поле виїхала машина з радаром. Кращий снайпер Уве Зеелер, про якого писали, що його м'ячі «пролітають крізь сітку воріт», показав скромний результат - 62 км/год. Рекорд же встановив гравець резервного складу Ганс Кремер. Після його удару швидкість м'яча досягла 87 км/год.

15 братів. Брати-футболісти - не рідкість. Але чи доводилося вам бачити, щоб в одній команді грали 11 братів, а ще четверо сиділи в запасі? Відзначимо, що «Клуб 15-ти братів» був створений в аргентинському селищі Лаваллі.

Гол забитий... рукою. Не вірите? Взагалі-то ви маєте рацію. Забити гол рукою неможливо. Правда, якщо гравець відправить руками м'яч в свої ворота - це гол. Теоретично може забити м'яч у чужі ворота воротар команди суперника, відбиваючи, припустимо, кулаком м'яч в сторону чужих воріт (хоча це малореально). А польовий гравець... Втім, не будемо поспішати.

Є випадок саме такого характеру. Він стався під час матчу першості СРСР між хабаровською командою СКА і томською «Томич». Це було в червні 1958 року. Гравець СКА Борис Семенов з такою силою вкинув м'яч з-за бокової в штрафну площу чужих воріт, що той долетів до воротаря Віктора Лиханова, потім вдарився об його руку і зрикошетив у ворота.