Екс-глава департаменту суддівства та інспектування був затриманий 7 червня за підозрою в отриманні хабара (ч. 1 ст. 430). Незабаром почалися слідчі заходи, а запобіжний захід — взяття під варту — залишався незмінним. Майже відразу ж СК пред'явив Жукову звинувачення і, відповідно, порушив кримінальну справу.
Досудове розслідування тривало протягом чотирьох місяців, після чого всі зібрані документи опинилися в суді. Там безпосередньо розгляд почався 4 листопада, коли прокурор Максим Чуприс встиг зачитати суть обвинувачення, а суд допитав всіх свідків, у яких не було поважних причин для відсутності і які змогли з'явитися на засідання.
З'ясувалося, що Андрію Михайловичу пред'явлені ч 1 ст. 430 КК РБ (отримання хабара) і ч 2 ст. 430 (одержання хабара повторно). Загальна сума склала 650 доларів і пляшка коньяку. Всього — шість епізодів, в кожному з них судді «дякували» підсудному за ті чи інші призначення. Хабарниками виступили арбітри Андрій Сорока, Андрій Диваков, Олег Мурашкевич і Вадим Панченко, а також головний тренер «Сморгоні» Микола Риндюк.
По суті, всі підходили до трибуни повторювали свідчення, дані на стадії попереднього слідства — за винятком Андрія Дивакова. Той заявив, ніби слідчі чинили на нього тиск, чим і спровокували написання заяви в правоохоронні органи про надання Жукову двох хабарів. Втім, підтвердження ці скарги не знайшли. Ні в день допиту свідка, ні згодом.
Тим більше обвинувачений чітко висловив ставлення до озвученого: мовляв, все визнаю в повному обсязі.
У четвер, 5 січня, був оголошений вирок — без присутності адвоката. Зате засвідчити його у чималій кількості зібралися представники ЗМІ, в тому числі телевізійники. Щодо допустимості відеозйомки, до речі, суддя запитала обидві сторони, однак проти цього висловився Жуков.
Монолог Тетяни Рак він вислухав стримано, стоїчно. Вже не плакав, як під час виголошення останнього слова — загалом, не висловлював рівним рахунком ніяких емоцій. На питання з залу, чи збирається оскаржити вирок, відповів коротко: «Не знаю».
А він виявився суворим. Андрій Михайлович був визнаний винним за двома статтями кримінального кодексу і шляхом поглинання більш легкої статті важкою засуджений до п'яти років позбавлення волі, такого ж терміну заборони на заняття керівних посад, штрафу у розмірі 500 базових величин та конфіскації майна. Саме перерахування останнього і зайняло більшу частину часу у судді. Дачна будівля в Лепельському районі, автомобіль, телевізор, годинник, золотий ланцюжок...
Таким чином, суд повністю став на бік обвинувачення, по суті, не взявши до уваги доводи захисту. Разом — Жукову судилося перебувати в місцях позбавлення волі ще чотири роки і п'ять місяців з урахуванням вже проведеного, - інформує pressball.by.