Раптову заяву зробив колишній глава антидопінгового агентства ВАДА, Річард Паунд.
«Проведення змагань, в тому числі чемпіонату світу з футболу 2018 року в Росії, буде консенсусом, досягнутим всередині ФІФА. Але, тим не менше, не можна виключати, що деякі країни просто можуть відмовитися від участі в чемпіонаті в Росії в разі цієї антидопінгової історії, і це буде початком можливості позбавлення Росії права проведення. Але я далекий від ФІФА, тому мені складно говорити», - сказав він.
Чутки про перенесення чемпіонату світу з футболу з Росії в Катар з'явилися ще в лютому 2016 року. Їх навіть довелося коментувати керівництву ФІФА. Там заявляли, що запасного варіанту для проведення ігор, крім Росії немає.
Приводом для цих уточнень стало розслідування про корупцію в Міжнародній федерації футболу, яке влада Швейцарії проводить з 2015 року. І досі не закінчила. В результаті обраному президенту ФІФА Йозефу Блаттеру тоді довелося піти у відставку. Його та інших спортивних функціонерів звинувачували в отриманні хабара за розподіл місць проведення чемпіонатів світу 2018 і 2022 років в Росії та Катарі.
Обговорення долі чемпіонату почалося і в Росії. У популярному телеграм-каналі під назвою «НЕЗИГАРЬ» наведені слова анонімного джерела:
«Вже пізньої осені цього року все буде скінчено. Відповідно до статті XVI свого Статуту, рада ФІФА прийме рішення про тимчасове призупинення членства Російського футбольного союзу в своїх рядах «за серйозне порушення зобов'язань». Росія втратить право брати участь в будь-яких турнірах під егідою ФІФА. Так само як приймати такі турніри. До з'ясування обставин. І ЧС-2018 тихо переміститься в Лондон».
Про перспективи чемпіонату світу з футболу 2018 року розповів колишній президент оргкомітету зимових Олімпійських ігор в Сочі Андрій Вульф.
«Я вважаю, що ймовірність цього існує, але в процентному відношенні вона не дуже велика, і пов'язано головним чином це з тим, що як раз Міжнародна футбольна федерація - це організація в найбільшій мірі незалежна від яких би то не було великих міжнародних структур, включаючи МОК і WADA. Саме тому у неї своє весілля, свої політичні та економічні резони, і приймати рішення вона буде з великою часткою ймовірності без огляду на кого-небудь.
Не можна виключати того, що національні футбольні федерації виступатимуть з визначеними у цьому напрямку ініціативами і, як показує практика, іноді це виходить дуже ефективно. Англійська федерація футболу якраз досить критично взагалі відноситься, так би мовити, не тільки до Росії, але і до ФІФА взагалі.
Теоретично можливість, що ФІФА винесе рішення про позбавлення Росії чемпіонату, зрозуміло, є, але на практиці я в це не вірю за цілою низкою причин. По перше, в ФІФА ставлення до Російського футбольному союзу досить позитивне, по-друге, ФІФА, сама організація, як би це м'якше сказати, що знаходиться постійно останнім часом під численними небезпідставними звинуваченнями - корупційні скандали, зміна керівників.
По-перше, дійсно дуже складно в короткий термін перенести такого масштабу змагання чисто технічно, по-друге, комісії ФІФА, які постійно приїжджають в Росію, кожен раз дають певні і публічні, і неформальні знаки про те, що: «все в порядку, хлопці, готуйтеся, все буде», - сказав Вульф в ефірі програми «Настоящее Время».