Даніло Сілва:
Бразильський захисник за шість років проведених у складі київського “Динамо” зумів стати одним із кращих легіонерів в історії столичного клубу. Вболівальники “біло-синіх” полюбили Даніло за його відданість команді. Сілва виступає в “Динамо” на позиції правого та центрального захисника. Також не одноразово виводив команду на поле в ролі капітана.
Трансфер Даніло зимою 2010 року за чотири мільйони євро з “Інтернасьонала” повністю себе виправдав.
Тарас Михалик:
Ще тоді молодий талановитий 22-річний центральний захисник приєднався до київського “Динамо” зимою 2006 року. Тоді головним тренером “біло-синіх” був Анатолій Дем'яненко, який на одній з прес-конференцій і оголосив про перехід Михалика.
Сезон 2005/2006 Тарас розпочав у складі “Закарпаття”, проте права його належали київському ЦСКА. Михалик відіграв в “Динамо” цілих сім сезонів і залишився в серцях динамівських вболівальників.
Гільєрме:
Один із найбільш дорогих та багатообіцяючих трансферів “Динамо” оформило в січні 2009 року. Талановитий нападник, за якого боролись потужні європейські клуби вибрав у підсумку київський колектив. Тоді “Динамо” придбало гравця за 14 мільйонів євро. Говорять, що Гільєрме хотіли підписати “Валенсія” та “Ліон”.
Бразилець чимось особливим в Україні не відзначився, хоча це можна пояснити не довірою тренерського штабу. В принципі, Гільєрме забивав м'ячі, але чомусь часто не виходив на поле. Тоді його віддали в оренду московському ЦСКА, а згодом він повернувся в бразильський чемпіонат.
Домагой Віда:
Перехід Домагоя Віди зі складу загребського “Динамо” зимою 2013 за 4,5 мільйони євро викликав у прихильників киян та українських експертів масу питань. Мовляв, це не гравець рівня “Динамо” Київ, тим більше дістався він не за малі гроші і Віду вже відправляти до трансферів із ряду провальних. Але, як то кажуть, не сталося як гадалося. Домагой своєю грою довів, що всі ці сумніви були порожніми балачками і за декілька років виступу в клубі перетворився у справжнього лідера “Динамо”, бійця, без якого вкрай не просто.
Зараз у послугах гравця збірної Хорватії зацікавлений цілий ряд європейських команд, тепер “Динамо” дедалі важче буде втримати його у колективі.
Тож той зимовий трансфер Домагоя Віди із загребського “Динамо” у 2013 році можна назвати одним із найбільш успішним за часів чемпіонату України, який оформило київське “Динамо”.
Горан Гавранчич:
Югославський захисник, вихованець “Црвеної Звезди” приєднався до київського “Динамо” зимою 2001 року. До переїзду в Україну захищав кольори “Чукарічки”. Горан Гавранчічі зумів за сім років гри в “Динамо” виграти з колективом 11 титулів. Серед яких чемпіонати, Кубки та Суперкубки України. Свою співпрацю сторони завершили у 2008 році.
Флорін Чернат:
Румунського півзахисника кияни придбали у “Динамо” Бухарест, як тоді повідомляли ЗМІ, за один мільйон євро. Чернат провів незабутні для себе і вболівальників “біло-синіх” 130 офіційних матчів за вісім років перебування в клубі. Румунський футболіст окрім стабільної та класної гри також час від часу відзначався забити голами та результативними передачами. У підсумку, він допоміг “Динамо” Київ виграти 11 внутрішніх титулів.
Варто зазначити, що Чернат, незважаючи на свій вік (36 років), продовжує на високому рівні виступати в турецькій Суперлізі у складі “Карабюкспору”.
Георгі Пеєв:
Болгарський півзахисник приєднався до “Динамо” разом із Чернатом та Гавранчичем, але трансфер Пеєва обійшовся киянам найдорожче. Керівництво столичного клубу заплатило софійському “Локомотиву” за Георгі 2.2 мільйони євро.
Паєв чимось неймовірним в “Динамо” не відзначався. Провів в команді п'ять років, відіграв близько ста матчів. Потім відправився в оренду в “Дніпро”, а згодом поповнив ряди російського “Амкару”.
Клебер:
Перспективний в сезоні 2003/04 бразилець Клебер перейшов до київського “Динамо”. Український клуб на той час заплатив “Сан Паулу” за футболіста 3,1 мільйон євро.
Період кар'єри в чемпіонаті України, безперечно, є найбільш успішним для футболіста. Керівництво “Динамо” та тренерський штаб не прогадали із цим трансфером. Клебер відіграв в колективі п'ять сезоні і забив 30 голів. Також виграв із киянами 7 титулів.
Євген Хачеріді:
Підійшла черга і до Жені. Свої перші кроки у професійному футболі Хачеріді починав в Луцьку у складі “Волині”. Що цікаво, купувало “Динамо” Євгена як опорного півзахисника. У віці 20 років це була рідна позиція Хачеріді. Тоді на трансфері свого вихованця луцька “Волинь” заробила один мільйон доларів.
У Євгена завжди були проблеми із надто агресивним характером на футбольному полі. Він завжди ліз сперечатися із суперниками, арбітрами, за що кожного разу був покараний вилученням. Тай не тільки арбітрами. Керівництво “Динамо” також на залишало це поза увагою. Як би там не було, користі Євген “біло-синім” приніс багато. Своєю надійною грою в центрі оборони він заробив собі статус одного із кращих в Україні на своїй позиції.
Сергій Сидорчук:
Сидорчук провів не так багато часу в “Динамо”, але майже відразу після переходу із запорізького “Металурга” почав отримувати шанси закріпитися в основі, якими Сергій успішно скористався.
Це вже четвертий сезон Сергія у футболці київського “Динамо”. За цей час Сидорчук став одним із основних півзахисників “біло-синіх”. Під час переходу Сидорчука ЗМІ інформували, що “Динамо” заплатило “Металургу” за гравця близько 250 тисяч євро.
*Бонус - Андрій Ярмоленко:
Зимою 2007 року київське “Динамо” провернуло одну із найбільш успішних угод у своїй історії. На перегляд в команду прибув тоді молодий Андрій Ярмоленко, який виступав у складі чернігівської “Десни”. На той час Андрію було всього 17 років і вже тоді його називали “новим Шевченком”. Покладені на нього надії повністю футболіст виправдав. З часом, виступаючи у київському “Динамо” Ярмоленко став одним із кращих футболістів українського чемпіонату, лідером збірної України. Своєю яскравою грою привернув увагу клубів з Європи, проте він і далі продовжує захищати кольори київського клубу.
“Десна” взамін за Ярмоленка отримала безкоштовно декількох гравців “Динамо” на правах оренди.
Підготував Михайло Корпан.