Воротар:
Денис Бойко. 2015 рік. «Дніпро» - «Бешикташ». Вартість: 3,5 млн євро
Трансферна епопея з переходом голкіпера дніпрян в стан «чорних орлів» наробила добрячого шуму серед українських та турецьких вболівальників. Коли перші згорали від очікування того, чи вдасться, все-таки, трансфер чи ні, другі відчайдушно штурмували профіль Дениса в соціальній мережі «Instagram» із закликами – «Boyko, come to Besictas!».
Нажаль, очікування не виправдались і український голкіпер не закріпився в основі «Бешикташу», програвши конкуренцію іспанцеві Фабрі.
Літом 2016-го Бойко пішов захищати кольори «Малаги» в рамках оренди на рік.
Захисники:
2001 рік. Каха Каладзе. «Динамо» - «Мілан». Вартість – 16 млн євро.
Кахабер перейшов в «Динамо» Лобановського в 1998 році всього за 280 тисяч «зелених президентів». За два з половиною роки зігравши 63 матчі грузинський динамівець змінив «прописку» на італійський «Мілан», пішовши вслід за Андрієм Шевченко.
В стані «россонері» Каха виступав десять років, з яких стабільно в основу потрапляв лише в чотирьох, а завершив кар’єру в «Дженоа» у 2012 році.
2014 рік. Бенуа Тремулінас. «Динамо» - «Севілья». Вартість – 6 млн. євро
Француз Тремулінас перейшов у «Динамо» під час літнього міжсезоння у 2013 році. Видавши кілька непоганих матчів на старті Бенуа згодом став демонструвати ненадійну гру і програв конкуренцію Євгенові Макаренку. Згодом Тремулінас взагалі травмувався і пішов у «глибокий запас». Після відновлення повернення в основу «біло-синіх» не склалося і француз попросив відпустити його, щоб отримати більше ігрової практики перед ЄВРО-2016. В кінці січня Бенуа перейшов на півроку в оренду (1 млн. євро), у «Сент-Етьєн» з правом викупу, але його новий клуб цим правом не скористався і о завершенні оренди француз був проданий у «Севілью».
2007 рік. Родолфо. «Динамо» - «Локомотив». Вартість – 3 млн 700 тисяч євро.
Бразилець Родолфо підсилив киян на початку сезону 2004/05 років. Він швидко адаптувався та допоміг команді на осінній стадії ЛЧ. Йожеф Сабо регулярно ставив його в центрі захисту. Також, бразилець традиційно пробивав штрафні удари з дистанції до 30 метрів до воріт.
Взимку 2007 Родолфо перейшов у «Локомотив». На той час «біло-сині» мали перебір хороших гравців у захисті, а за бразильця київський клуб отримав пристойну суму відступних.
Півзахисники:
2013. Вілліан. «Шахтар» - «Анжі». Вартість: 35 мільйонів євро.
Бразилець Вілліан перейшов у стан «гірників» у 2007 році з «Корінтіанса». Вартість трансферу склала 14 мільйонів євро. Як виявилось, така сума за новачка була більше ніж виправданою. Вілліан ставав найкращим гравцем українського чемпіонату, чотири рази брав з «Шахтарем» золото української футбольної першості, вигравав Суперкубок України та Кубок УЄФА 2008/2009.
Награвшись вдосталь в Україні, Вілліан виявив бажання перейти в топ-чемпіонат. Влітку 2012 року «Шахтар» відхилив пропозицію «Челсі» в 30 млн євро, через що сам гравець був дуже розчарований. А першого лютого 2013 року Вілліан відправився в «Анжі» за 35 мільйонів євро.
2007 рік. Анатолій Тимощук. «Шахтар» - «Зеніт». Вартість: 14,5 млн євро.
Тимощук дебютував за «гірників» першого квітня далекого 1999 року, перейшовши з «Волині» всього за 125 тисяч євро. Згодом, Тімо став стабільним гравцем основи і капітаном «Шахтаря». На початку 2007 року «Зеніт» викупив контракт Тимощука, яким також цікавилися «Ювентус», «Рома», «Фейєнорд» та «Селтік».
2010. Олександр Алієв. «Динамо» - «Локомотив». Вартість – 8 млн євро.
Алієв перейшов у «Динамо» із «Борисфена» всього за 300 тисяч євро. Погравши і за дубль в «Динамо», і в оренді у запорізького «Металурга», у 2008 році Алієв розпочав виступати за першу команду «біло-синіх» під керівництвом Юрія Сьоміна. В сезоні 2008/09 Алієв зіграв за столичний клуб 43 матчі та забив 17 голів.
В першому матчі 2009 року Олександр травмувався, а після відновлення не потрапив в основу команди Валерія Газаєва і лютому наступного року перейшов у «Локомотив».
2008. Нері Кастілью. «Шахтар» - «Манчестер Сіті». Варість – 5 млн євро.
Кастілью перейшов у «Шахтар» з «Олімпіакоса» в 2007 році за рекордні для українського чемпіонату 27, 4 млн доларів. Але довго мексиканець не протримався в стані «гірників». Останнім матчем в «помаранчево-чорній» футболці стало протистояння в середині листопадаіз «Нафтовиком» з Охтирки. Кастілью пробив пенальті, забравши право на одинадцятиметровий у штатного пенальтиста «гірників» Крістіано Лукареллі в супереч протестам самого Крістіано та тренера Мірчі Луческу. Голкіпер «Нафтовика» парирував удар, а Нері був негайно замінений. Вже через місяць, в грудні 2008 року, Кастілью пішов в оренду у «Манчестер Сіті».
2017. Олександр Караваєв. «Шахтар» - «Фенербахче». Оренда: 100 тисяч євро.
В першій половні сезону 2016/17 Караваєв став одним з найкращих гравців «Зорі». Олександр зіграв на високому рівні як в українському чемпіонат, так і в Лізі Європи, тому трансфер до пристойного за рівнем чемпіонату був насправді очікуваним. Стабільність, харизматичність, коронні рейди по флангу з навісом до карний майданчик стали «візитною карткою» Караваєва. В решті решт, після очних матчів з турецьким «Фенербахче» в Лізі Європи, «канарейки» орендували українського вінгера на півроку.
Нападники:
2012 рік. Марсело Морено. «Шахтар» - «Греміу». Вартість – 6 мільйонів євро.
«Шахтар» підписав Морено в травні 2008 року за 9 млн євро. Морено не зміг закріпитися в основі «Шахтаря» та пішов в оренду спочатку у «Вердер», а потім у «Віган». Лише літом 2010-го року Марсело зміг повернутися в «Шахтар» і заграти в першій команді, а в грудні 2011 він став гравцем бразильського «Греміу».
2009 рік. Брандау. «Шахтар» - «Марсель». Вартість – 6 мільйонів євро.
Брандау дістався «гірникам» за мільйон євро. Перейшовши з бразильського «Іраті» в 2002 році, він зіграв за донецький клуб 220 матчі та забив 91 гол, ставши п’ятим бомбардиром в історії «Шахтаря». У сезоні 2005/06, по сумісництву з Еммануелем Окодувою, став найкращим бомбардиром УПЛ. Після цього гра у Брандау пішла на спад і він покинув «Шахтар» у 2009 році, перейшовши в «Марсель».
Наразі, трансферне вікно ще відкрите, і є шанси, що найближчим часом відбудеться ще один гучний перехід, а на даний момент, символічна команда найдорожчих та найцікавіших трансферів «на вихід» під час зимового міжсезоння в УПЛ може виглядати наступним чином:
Підготував Микола Тимощук