10 найдивніших трансферів в історії Англії

Світовий футбол 22 Січня, 11:48
Популярний журнал FourFourTwo склав рейтинг найдивніших трансферів в історії англійського футболу.

Sportbox.ru виділяє найбільш цікаву десятку, в якій знайшлося місце переходу нападника Сергія Юрана зі «Спартака» в «Міллуол».

Кевін Кіган («Гамбург» → «Саутгемптон»)

Якщо сьогодні перейти з «Гамбурга» в «Саутгемптон», то в кар'єрі футболіста це буде вважатися кроком вперед. Але в лютому 1980-го все було навпаки: німці захищали чемпіонський титул, а англійський клуб боровся за повернення в еліту. Але Кевін Кіган відправився по такому шляху, хоча буквально за півтора місяці до цього виграв свій другий «Золотий м'яч».

Що найдивніше, про попередню домовленість ніхто не знав, трансфер вдалося довгий час тримати в таємниці. Уявіть, що сьогодні б Ліонель Мессі підписав контракт про перехід влітку в «Крістал Пелас», і всі мовчали б!

Бебе («Вікторія Гімарайєш» → «Манчестер Юнайтед»)

Перехід Бебе в «МЮ» супроводжувався величезною кількістю чуток. Говорили, що він грав (насправді такого не було) на чемпіонаті світу серед бомжів, що він порівнює себе з Кріштіану Роналду (насправді просто називав його кумиром). А вже після відходу з «Манчестера» всі думали, що він пропав без сліду, хоча його легко можна було знайти в заявках команд іспанського чемпіонату.

І тільки одне твердження ніхто не оспорює: навіщо він знадобився Алексу Фергюсону? Цього ніхто не зрозумів.

Жюльєн Фобер («Вест Хем» → «Реал», оренда)

Експерт телеканалу Sky Sports Пол Мерсон в прямому ефірі висловив крайнє здивування, коли йому повідомили про перехід Жюльєна Фобера з «Вест Хема» в «Реал», нехай і на правах оренди: «Його агента королева повинна посвятити в лицарі». І все-таки захиснику вдалося увійти в історію мадридського клубу. Ні, не тими двома матчами, які він провів за «галактікос». Одного разу він... заснув прямо на лавці запасних, і цей епізод вихопила камера.



Фоберу потім довелося виправдовуватися: «Я просто на секунду закрив очі від нудьги». Цього виявилося достатньо, щоб кар'єра в «Реалі» була закінчена, а опція викупу не була активована.

Папі Джілободжі («Нант» → «Челсі»)

Дійсно, один із найдивніших трансферів «Челсі» за часів Жозе Моурінью. Захисник «Нанта» Папі Джілободжі був придбаний у французів за 4 млн фунтів 1 вересня 2015 року. Зіграв рівно 62 секунди в компенсований час матчу 3-го раунду Кубка ліги проти «Уолсолла» (4:1). І... не вразив тренерський штаб! Після чого був відданий в оренду в німецький «Вердер».

Після закінчення сезону його викупив «Сандерленд» за 8 млн фунтів. Непоганий бізнес для «аристократів»!

В результаті у всіх залишилося тільки одне питання: навіщо взагалі купували Джілободжі на позицію центрального захисника, коли там були Джон Террі, Гаррі Кейхілл, Курт Зума і Браніслав Іванович?

Ніклас Бендтнер («Арсенал» → «Ювентус», оренда)

Датський форвард Ніклас Бендтнер, який належав «Арсеналу», регулярно здавався «канонірами» в оренду. Несподівано в сезоні 2012/13 його захотів взяти «Ювентус». Звичайно, сам Лорд (прізвисько нападника) відчував, що він заслужив таку увагу. Але... сьогодні будь-який бажаючий може знайти на Youtube відео з назвою «Всі голи Бендтнера за «Ювентус». Full HD). Як неважко здогадатися, там просто темний екран, тому що жодного м'яча в 11-ти матчах в Італії нападник не забив.



Карлос Тевес і Хав'єр Маскерано (MSI → «Вест Хем»)

Подвійний перехід в останній день трансферного вікна в Англії в 2006-му шокував багатьох. Карлос Тевес і Хав'єр Маскерано значилися в «Корінтіанс», але раптово опинилися у «Вест Хемі». Справа в тому, що права на гравців належали стороннім власникам - компанії MSI, яка вирішила відправити їх в Англію. Керівництво «молотобійців» заплатило за цей трансфер 12 млн фунтів, а потім ще 5,5 млн штрафу за порушення правил переходів гравців.

З іншого боку, гроші ці повною мірою окупилися в кінці сезону, коли голи Тевеса допомогли «Вест Хему» зберегти місце в прем'єр-лізі.

Аллан Сімонсен («Барселона» → «Чарльтон»)

1983 рік. Нападник «Барселони» Аллан Сімонсен допомагає каталонцям виграти Кубок володарів кубків, але незабаром розуміє: йому більше немає місця в клубі. Все тому, що в «Барселону» приїжджає великий Дієго Марадона і від одного легіонера потрібно позбутися. Вибір падає на Сімонсена. Тільки чому серед претендентів на нього рахується клуб другого англійського дивізіону «Чарльтон», велике питання. Одного неповного сезону (16 матчів, 9 голів Сімонсена) босам «Чарльтона» вистачило, щоб зрозуміти: вони більше не зможуть тягнути фінансові запити гравця. На нього витратили практично всю клубну казну.

Стівен Колкер («КПР» → «Ліверпуль, оренда)

Головний тренер «Ліверпуля» Юрген Клопп в терміновому порядку виписав в оренду з «КПР» захисника Стівена Колкера, оскільки в команді було багато травмованих гравців оборони. Але так вийшло, що користь новачок зумів принести... в атаці, куди виходив у трьох з чотирьох випадків появи у футболі мерсисайдців. Особливо запам'яталася його участь в атаці, що завершилася вирішальним голом Адама Лаллана в трилері проти «Норвіча» (5:4). Але як тільки одужали гравці основи, Колкер відразу ж присів на лавку запасних.

Естебан Камбьяссо («Інтер» → «Лестер»)

Півзахисник «Інтера» провів більше 300 матчів за італійський клуб, виграв купу всіляких трофеїв, але в один момент раптом вирішив кинути все - і перейти в тоді ще скромний «Лестер». Мало хто розумів сенс цього трансферу, укладеного всього на один сезон. Але відпрацював його аргентинець на совість, заслуживши повагу вболівальників. Шкода, не став підписувати новий договір (хоча йому пропонували), дивишся - став би чемпіоном Англії. А так поїхав до Греції...

Сергій Юран («Спартак» → «Міллуол», оренда)

«Головний тренер «Міллуола» Джиммі Ніколл сказав, що я найбільш непрофесійний гравець, якого він коли-небудь зустрічав. Це правда», - зізнався одного разу Сергій Юран в інтерв'ю.

Справа в тому, що в 1996-му Сергій Юран був закоханий у дівчину, яка жила в Англії. І поїхати до другорозрядного «Міллуола» він вирішив виключно заради великої любові. З точки зору спортивного результату цей перехід нічого Юрану не дав: 13 матчів і всього один забитий гол. Зате поруч із коханою людиною!