УЄФА не став враховувати думку Асоціації європейських професіональних футбольних ліг, яка наполягала на збереженні старого формату, і розробив нову структуру єврокубків, змінивши насамперед кількісне представництво країн.
Нагадаємо, що протягом трьох сезонів, починаючи з 2018 року, чотири перші країни рейтингу (зараз це Іспанія, Німеччина, Англія та Італія) зможуть безпосередньо заявляти в груповий турнір Ліги чемпіонів по чотири команди. П'ята і шоста країни (Франція та Португалія) - по дві (і ще по одній - у 3-й відбірковий раунд).
Україна, якщо залишиться на восьмому місці в таблиці коефіцієнтів УЄФА за сезони 2012/13 - 2016/17, отримає право направити одну команду в груповий турнір Ліги чемпіонів і ще одну - у 3-й відбірковий раунд «Турніру 11». Крім цього ми зможемо заявити три команди в Лігу Європи - по одній у груповий турнір, 3-й і 2-й відбірні раунди.
Варто відзначити, що в груповий турнір Ліги чемпіонів через відбіркові раунди стане потрапляти куди легше, ніж зараз. Нагадаю, що там не опиниться іспанців, німців, англійців та італійців. І доведеться конкурувати з французами, португальцями, бельгійцями, турками, чехами, швейцарцями, голландцями, греками і австрійцями (з росіянами нас продовжать розводити по різних парах).
Для клубів, які виступають у відбіркових раундах Ліги чемпіонів, УЄФА придумав «подушки безпеки». Будь-невдаха головного єврокубкового турніру зможе продовжити боротьбу в Лізі Європи. Наприклад, втішним призом на випадок вильоту з 3-го відбіркового раунду «Турніру 11» стане пряме потрапляння в груповий турнір Ліги Європи.
В цілому схема переміщення команд між єврокубками непроста для сприйняття і потребує звикання. Але очевидно, що УЄФА віддавши «жирний шматок» провідним країнам і клубам, постарався залишити кілька «смачних кісточок» іншим.
А причина змін лежить на поверхні. Гроші - що ж ще? Відомо, що інтерес до Ліги чемпіонів в її новому вигляді вже проявили китайські інвестори, здатні заплатити за телевізійні та маркетингові права більше, ніж УЄФА заробляє зараз.