26 січня з'явилася інформація, що президент «синьо-біло-блакитних» Ігор Коломойський вирішив припинити фінансування клубу. Очікується, що в кінці сезону команду чекає сумна доля харківського «Металіста» - чи то пак, зникнення з футбольної карти України.
«Обозреватель» пропонує згадати, як Коломойський довів «Дніпро» «до ручки». При цьому ми виділили три основні фатальні для клубу моменти.
ЖАДІБНІСТЬ
Про проблеми з фінансуванням «Дніпра» стало відомо на початку 2015 року. Тоді в ЗМІ вперше публічно прозвучало, що Коломойський заборгував колишньому тренерському штабу на чолі з Хуанде Рамосом 1,6 млн євро й іспанський фахівець почав із клубом судову тяжбу.
Крім того, активно почала мусуватися тема, що футболісти дніпрян перестали отримувати преміальні, а також виникла 2-місячна затримка по зарплаті. Саме через це бразилець Ежідіо розірвав контракт із клубом, відігравши за дніпрян лише один матч.
Однак, як виявилося пізніше, Коломойський хотів «кинути» не тільки гравців і тренерів. Через пару днів після поразки «Дніпра» в фіналі Ліги Європи Лозаннський суд забрав всі гроші дніпрян, зароблені на турнірі. А це, ні багато, ні мало, 9 млн євро. Справа в тому, що бізнесмен не заплатив німецькій компанії Hochtief, яка будувала «Дніпро-Арену». У підсумку вони подали позов і виграли судовий розгляд.
БЕЗДУМНА ТРАНСФЕРНА ПОЛІТИКА
Багато вболівальників «Дніпра» болісно сприйняли той факт, що головна зірка команди Євген Коноплянка безкоштовно пішов з клубу. І їх невдоволення вельми виправдано. Замість того, щоб добре заробити на продажу найкращого футболіста України, Коломойський потріпав нерви самому гравцеві, а також не виділив коштів на покупку хоча б віддалено гідної заміни.
Крім того, після успішного виступу в Лізі Європи попит на гравців «Дніпра» солідно виріс. Тому відхід ще кількох виконавців був неминучий. Однак яке ж було здивування фанатів, коли клуб відпустив двох провідних футболістів практично за безцінь. Забивний форвард Нікола Калінич пішов в італійську «Фіорентину» за 5,5 млн євро, а французький «Реймс» заплатив за головного «бульдога» дніпрян в центрі поля Джаба Канкаву всього 1,1 млн євро.
Посилившись за 3 млн євро сім'ю «найпотужнішими» новачками (Артем Довбик («Черкаський Дніпро»), Міхель Бабатунде («Волинь»), Данило Соуза («Мордовія»), Едмар («Металіст»), Джон Руїс («Лілль»), Іван Томечак («Рієка») і Андерсон Піко («Фламенго»)), «Дніпро» продовжив безглуздий розпродаж, бездумно відпускаючи провідних гравців наліво і направо.
За півроку команду покинуло 13(!!!) футболістів. І якщо Денис Бойко перебрався в «Бешикташ» за 3,3 млн євро, то всі інші банально розірвали контракти і пішли безкоштовно. Вільними агентами стали: Артем Федецький, Роман Зозуля, Євген Шахов, Євген Селезньов, Роман Безус, Валерій Федорчук, Дмитро Чигринський, Бруну Гама, Ян Лаштувка, Лео Матос, Андерсон Піко і Джон Руїс.
ПУСТИВ КЛУБ НА САМОПЛИВ
Здавалося б, продаж декількох гравців і серйозне розвантаження зарплатної відомості можуть із легкістю дозволити клубу виплатити заборгованість перед колишнім тренерським штабом. Однак Коломойський так не думав. Ігор Валерійович просто «забив» на «Дніпро», пустивши команду на відвертий самоплив.
Не дивно, що головний тренер Мирон Маркевич не став терпіти наплювацьке ставлення президента і пішов у відставку. Більш того, терплячий наставник і зовсім подав до суду на «Дніпро», бажаючи отримати заборгованість в розмірі 1,7 млн доларів.
Мирон Богданович відверто зізнався, що Коломойський не йде на контакт вже досить довгий час. Вимагати ж чогось від керівництва клубу в особі гендиректора Андрія Стеценка безглуздо, адже він нічого не вирішує, а є заручником пофігізму бізнесмена.
Віце-чемпіон України 2014 року і фіналіст Ліги Європи-2015 йде на дно з кожним днем. Здається, що власнику «Дніпра» абсолютно все одно, чим закінчиться славна історія клубу. Відсторонення від єврокубків з боку УЄФА і позбавлення очок від ФІФА лише підтверджують байдужість Коломойського, який нічого не робить для порятунку свого дітища.
Доводиться констатувати той факт, що в новому сезоні футбольна Україна може вже не побачити команди з Дніпра. Сумно, товариші.