Навіть геніїв критикують. Ліонель Мессі – один з найкращих футболістів не лише сучасності, але й всіх часів та народів. Однак від «злих язиків» на горіхи дістається і йому. Мессі докоряють тим, що, мовляв, без «Барселони», а точніше, без її гравців півзахисту, аргентинець не став би тим, ким є зараз.
Але час біжить; в півзахисті «Барселони» змінюються футболісти, а Мессі залишається все тим же генієм. Хаві Ернандес вже зійшов з футбольного небосхилу, а Андрес Іньєста в поточному сезоні, зокрема, більше бореться з травмами, аніж грає. Ось і доводиться Мессі співпрацювати з якісними, але не геніальними на зразок Іньєсти та Хаві півзахисниками на кшталт Деніса Суареса, Рафіньї, Івана Ракитича.
Ліонель Мессі блідо виглядав восени. Тоді гальмувала вся «Барселона», але найбільше у вічі кидалася невдала гра атакувального тріо Мессі-Неймар-Суарес. Зрозуміло. Від цих гравців у складі «гранатових» найбільшого чекають, тому їхньою грою, - в разі чого, - найбільше й розчаровуються. Але приблизно з середини грудня Мессі розцвів новими барвами. З середини грудня ми бачили старого доброго Мессі.
Тут і шикарні голи зі штрафних, тут і знущання над кількома захисниками команди-суперниці водночас, тут і елегантна робота з м'ячем. А ще, - і це, мабуть, найголовніше, - просто шикарні передачі на партнерів.
Ліонель Мессі зараз виконує ті функції, які зазвичай лежать на плечах Андреса Іньєсти. Аргентинець наче рукою роздає передачі, з яких його партнерам важче не забити, аніж забити. Цей факт яскраво доводить твердження про те, що Мессі – самодостатній футболіст. Геній, який залишається генієм навіть без підтримки Іньєсти та Хаві.
Проблемою для «Барселони» може бути хіба що те, що такі функції Мессі, - функції диспетчера, - позбавлять потужності атакувальну ланку, тобто, постраждає завершення атак. Але тут вже запитання до Луїса Енріке...