Команда підходить до матчу у бойовому настрої, адже вся Україна покладає величезні надії на цих хлопців. А деякі з них просто мусять взяти реванш за минулорічну поразку від “Мідлсбро” (5:0). В тому матчі на поле виходили гравці, яких ми очікуємо у стартовому складі проти “Аяксу”, це: Тимчик, Дубінчак, Шапаренко, Смирний та Алібеков, а в заявці також були Маханьков і Попов.
Зазначимо, що найстабільнішими гравцям “Динамо” U-19 за підсумками двох сезонів Юнацької Ліги чемпіонів є Владислав Дубінчак та Олександр Тимчик, які виходили на поле у 12 матчах.
Кажуть, що час лікує. Однак, рік потому гравці та тренери й досі згадають ту англійську поразку, але лише для того, аби не повторити помилок минулого.
Капітан команди Владислав Дубінчак також не забув про гіркоту минулорічної поразки:
“В минулому році було так, що ми провели один збір, зіграли 3 матчі, а чемпіонат Англії тривав. Тому вийшло, що суперник перед матчем був на ходу, а ми виявились не готові. Можливо, десь недооцінили суперника, адже вони пройшли Шлях чемпіонів країн, а ми вийшли з групового етапу ЮЛЧ.
Дякуємо керівництву, що зараз для нас організували ще один збір, ще 3 матчі, це обов'язково нам допоможе”.
Олександр Іщенко порівняв минулорічну команду, яка виступала в ЮЛЧ, з цьогорічною:
“В першу чергу склад команди зовсім інший, хоча залишилися хлопці, які грали того року. На успіх цієї команди вплинув ряд факторів: тренувальний процес, який зараз є однаковим у всій структурі клубу, набутий досвід, ці гравці вже побачили, що таке Ліга чемпіонів і не було такого мандражу, як в тому році, але тоді два суперника були сильнішими, ніж з тими, якими ми грали цього року, хоча це теж дуже високий рівень. А також та впевненість, яку вселяють в гравців, що вони не гірші когось, а краще. Все це і дало результат, окрім провального першого тайму проти “Бешикташу”, ми по грі виглядали добре, всі матчі виграли залужено.
Формула успіху Жозе Моурінью виглядає наступним чином: Успіх = Мотивація + Команда + Амбіції + Бойовий дух.
Складно не погодитися, що успіх без цих 4 компонентів неможливий. Адже запорукою перемоги завжди є команда гра, мотивація (команда завжди має мотивацію перемагати, а футболісти вмотивовані показувати свою найкращу гру), амбіції, ну і куди ж, переможцям, без бойового духу?!
Тому цю формулу можна розібрати на прикладі нашої юнацької команди, яка вже досягла проміжного успіху. Чому проміжного? Відповідь на це питання можна знайти в нещодавньому інтерв’ю капітана Владислава Дубінчака:
“Ми ще нічого не досягли. Так, ми вийшли з групи, але ви самі розумієте, якщо зараз в нас щось не вийде, то це все швидко забувається, як ми пройшли групу”.
Мотивація. Чи треба взагалі зайвий раз нагадувати про мотивацію динамівських юнаків? Певна річ, що мотивації у команди вдосталь, та й кожен гравець перед цим матчем надвмотивований. Пройдено чималий шлях, пророблена колосальна робота, а це не тільки 6 матчів групового етапу, це тренування кожного дня, а то і двічі на день, це напрацювання певних тактичних моментів, награвання ігрових схем, це десятки годин тактичних занять, розбір суперників, робота над помилками, це клопітка робота над реалізацією флангових атак, стандартних положень та багато чого іншого. Тому команда підходить до матчу з повною відповідальністю та шаленою мотивацією, адже ніхто не хоче змарнувати свій шанс, зруйнувати мрію, до якої йшли так довго, для якої працювали дуже багато.
На хлопців зараз лягає величезний тягар відповідальності, навіть набагато більший, ніж минулого року. Вони створили ажіотаж навколо своєї команди, вразили всіх та довели, що динамівська молодь - це сила. Зараз уся країна з нетерпінням чекає на 21 лютого, щоб подивитися ще один цікавий матч за участю “Динамо” U-19. Тому у “біло-синіх” мотивація довести та підтвердити, що вони команда, яка може гідно представляти нашу країну на міжнародній арені, що вони, як мінімум, не слабкіші за потужну школу голландського “Аяксу”.
Ще один виток мотивації для футболіста - це потрапляння до першої команди “Динамо”.
“Якщо ми виграємо Лігу чемпіонів, то думаю, що кожному з нас дадуть шанс зіграти в першій команди. Це зараз наше завдання”, — каже
Владислав Дубінчак
.
Тому можна зробити висновок, що мотивація у цих хлопців божевільна.
Команда. Успіх будь-якого футбольного колективу досягається за рахунок злагодженої командної гри.
Наше “Динамо” U-19 - це набагато більше, ніж просто команда, це справжня динамівська сім’я.
Хлопці виходять не лише на поле злагодженими колективом, але і поза футболом залюбки проводять час у компанії один одного.
Динамівський колектив славиться своєю командною грою, що можна побачити неозброєним оком, лише подивіться, як команда виходить у контратаки, які забігання роблять флангові захисники, і на те, як уся команда обороняється. У нашої команди є злагодженість, прекрасне взаємопорозуміння між футболістами, награні комбінації, креативний підхід, який нещодавно хлопці продемонстрували під час виконання пенальті, і це все безумовне знадобиться нам у вівторок проти “Аяксу”.
Захисники відіграють важливу роль в досягненні успіху в атакувальних діях команди. На думку Владислава Дубінчака 50% успіху атаки залежить від дій захисників, з ним погоджується і Віталій Миколенко:
“Так, центральні захисники починають атаку. Від того, як вони віддадуть першу передачу, залежить подальший розвиток атаки. Про це нам говорять і тренери. Також від центральних захисників потрібні диригентські функції”.
Тренер юнацької команди Максим Шацьких також розповідає, що в юнацькій команді “Динамо” в першу чергу всі працюють на команду:
“Футбол - командна гра. Наприклад, при виході 2 в 1 ми не просто просимо, а вимагаємо від гравців, щоб вони створювали якомога кращу ситуацію для партнера, а не забивали самі. Для мене це дуже важливо, я до сих пір їм пояснюю, що при такому виході гравець повинен не сам вирішувати епізод, а віддати передачу партнеру, який заб'є в порожні ворота. Тоді йому буде більший плюс, ніж автору гола, тому що він створив цей момент і зробив все для іншого. Тож і схема, і тактика у нас підібрані таким чином, щоб атакували не лише нападники, а й інсайди, і вінгери, ті, хто грає під нападниками. Тож це не дивно, що у нас забивають гравці середньої лінії, а іноді і номінальні опорні півзахисники. Нічого страшного, коли ми обігруємо суперника 5:0, і нападник при цьому не забиває”.
Євген Смирний лише підтверджує, що “біло-сині” не женуться за індивідуальними показниками, а усі разом працюють на команду:
“Гол - це заслуга не одного футболіста: кожен з його партнерів робить щось, щоб він відбувся, тож це заслуга всієї команди. А хто саме завдає вирішального удару - не найголовніше”.
Як і Богдан Лєднєв:
“Голи приходять, тому що ми командно добре діємо, без партнерів в моєму активі не було б стільки голів. Вони добре мене знаходять, а я відкриваюся під них”.
Можна зробити висновок, що в “Динамо” U-19 є справжня злагоджена команда, яка об'єднана однією метою і прагне понад усе пройти далі в Юнацькій Лізі УЄФА.
Амбіції. Юнацька команда “Динамо” має справжні чемпіонські амбіції. Дуже влучно про це сказав Максим Шацьких:
“Увесь тренерський штаб, всі гравці, весь наш колектив і наше оточення сходяться на думці, що у нас повинен бути фінал з «Барселоною». А що стосується гри з «Аяксом», в ній ми будемо зліші і більш мобілізовані, бо граємо на виїзді. «Динамо-машина» повинна все змітати на своєму шляху, і я вірю, що так і буде. Але все залежить від наших хлопців: якщо вони зберуться в єдиний колектив, в єдину сім'ю, все буде добре”.
Команда понад усе хоче дійти до фіналу, а ще більше хоче виграти його, чи це не чемпіонські амбіції?! А от капітан команди Владислав Дубінчак мріє зіграти з “Реалом” і зараз він разом з командою за крок від цього, адже у разі виходу до 1/4 фіналу, “Динамо” зустрінеться з переможцем пари “Монако” - “Реал”.
“Я ще в тому році хотів зіграти з “Реалом”, думаю все буде добре і моя мрія здійсниться”.
Також Влад ще раз підкреслив:
“Ми хочемо дійти до фіналу і будемо намагатися виграти його!”
Тобто, робимо висновок, що вся юнацька сім’я “біло-синіх” ставить перед собою лише максимальні цілі - перемогти “Аякс”, дійти до фіналу і виграти Юнацьку Лігу УЄФА! Ось це так чемпіонські амбіції у наших хлопців!
Бойовий дух. Про характер і бойовий дух найкраще скаже виїзний матч з “Бешикташем”. Тоді хлопці пішли на перерву програючи 3:0, а ось те, що сталося у другій частині матчу назавжди закарбувалося в пам'яті вболівальників команди. На поле вийшла зовсім інша команда, хлопці були заряджені і прагнули понад усе змінити ситуацію. І динамівцям це вдалось, вони зуміли шокувати всіх своїм неймовірним «камбеком» і вирвати нічию - 3:3. Цей матч став єдиним у цьогорічному розіграші Юнацької Ліги чемпіонів, в якому наша команда не перемогла.
Бойовий дух у нашій команді присутній у кожному матчі, хто слідкує за усіма матчами команди в ЮЛЧ і ЧУ це точно помітив. Хлопці завжди грають до останньої секунди, навіть коли рахунок дозволяє розслабитися, вони цього собі не дозволяють і продовжують, не шкодуючи сил, бігти в атаку і створювати супернику ще більші проблеми.
Якщо у команди щось не виходить у першому таймі, то обов’язково у перерві Юрій Мороз зможе “завести” так команду, що потім хлопці просто рвуть на футбольному полі. Також емоційний капітан команди Владислав Дубінчак “заводить” команду по ходу матчу.
Як приклад прояву бойового духу і характеру можна згадати матч “Бенфіка” - “Динамо”. Спочатку арбітр призначив сумнівне пенальті у наші ворота, а потім за рахунку 1:1 був вилучений Іван Калюжний на 58 хвилині. Команда у меншості проявила справжні бійцівські якості, бойовий дух, характер, хлопці змогли не тільки зберегти нічийний рахунок, а й довести матч до переможного, що забезпечило нам вихід з групи.
Тобто, констатуємо, що і 4 компонент формули успіху у нашої команди присутній.
Що ж, формулу успіху на нашій команді ми розібрали і віримо, що злагоджена команда гра, шалена мотивація, чемпіонські амбіції, бойовий дух та характер - це все стане запорукою успіху наших “біло-синіх” воїнів на футбольному полі, а саме у важливому матчі проти “Аяксу”.
Хлопці, ми віримо в вас, переживаємо, підтримуємо і впевнені, що перемога за вами!
Анастасія Мельник