7 найкращих євросезонів України

Динамо Київ 23 Лютого, 15:10
Пропонуємо згадати, яким був початок єврокубкового шляху для наших клубів та якими були найуспішніші євросезони.

Підраховуючи очки української асоціації в цьому євросезоні, я раз у раз зітхаю від відчаю, згадуючи, як успішно наші клуби виступали в минулому. Пропоную і вам згадати, яким був початок єврокубкового шляху для наших клубів та якими були найуспішніші євросезони.

Починалося все в дрімучі часи початку дев'яностих. Тоді була інша система підрахунку коефіцієнтів, тому заглиблюватися в походження цифр із таблиці ми не будемо, а просто констатуємо факт: починали ми з глибин таблиці та з успіхами рівня нинішньої Білорусі.

Так і тривало наше не дуже успішне плавання, поки не вдарили сезони 97/98 і 98/99 з чвертьфіналом і півфіналом Ліги чемпіонів відповідно. Втім, навіть півфінал ЛЧ не дозволив нам набрати хоча б 8 балів, але й 7,333 для асоціації з одним граючим клубом було більш ніж круто. Зверніть також увагу на показники Греції, Чехії, Шотландії та Росії.

Подальше затишшя тривало довго, до сезону 2004/05, на якому ми зупинимося детальніше, адже в ті часи в «Шахтарі» з'явився Мірча Луческу, який у майбутньому зробив гірників грандом українського футболу і вельми зубастим клубом на рівні єврокубків.

Починали свій єврокубковий шлях «гірники» з 2-го кваліфікаційного раунду, де в обох зустрічах був пройдений «Пюнік». У наступному раунді вдома був впевнено обіграний «Брюгге», в той час як «Динамо» вдома поставило себе в незручне становище, поступившись «Трабзонспору». У матчі-відповіді кияни виправилися і приєдналися до донецького клубу на груповому етапі.

З групами нашим учасникам ЛЧ відверто не пощастило: «Мілан», «Барселона» і «Селтік» для «Шахтаря» і «Реал», «Рома» і «Байєр» для «Динамо». До честі гірників, їм вдалося зайняти «своє» місце, обігравши вдома «Селтік» і «Барселону» і відправитися в Кубок УЄФА. «Динамо», в свою чергу, до останнього туру претендувало на вихід з групи, але вирішальний матч провалило повністю.

Варто також відзначити наших представників в Кубку УЄФА: «Іллічівець», «Металург» Донецьк і «Дніпро». Для недосвідчених азовців і нефартових «металургів» все закінчилося досить швидко, а от дніпряни успішно пройшли всі відбори і здобули 3 перемоги в дикій на сьогоднішній час групі з п'яти команд.

Раунд плей-офф в Кубку УЄФА, на жаль, подолав лише «Шахтар», який обіграв «Шальке», але поступився в 1/8 АЗ.

У підсумку, сезон 2004/05 приніс нашій асоціації

8,100 бала

.

А через кілька років настав сезон 2008/09, який став для українських уболівальників без перебільшення леген...- почекайте... - дарним! Перемога «Шахтаря», звичайно ж, була епічною, але варто звернути увагу і на інше: Україна в тому пам'ятному сезоні виграла таблицю коефіцієнтів з показником

16,625 бала

. На сьогоднішній день це звучить якось нереально, але все це насправді було, і було не так давно.

Далі слідував провальний сезон 2009/10, який змінився сезоном 10/11 з двома чвертьфіналами єврокубків від наших грандів і

10 балами

для асоціації. І якщо виліт «Шахтаря» від «Барселони» питань не викликав, то «ніяке» «Динамо» в матчі-відповіді з «Брагою» розчарувало багатьох уболівальників.

Сезони 14/15 (10,000) і 15/16 (9,800) ще свіжі в пам'яті, тому давайте згадаємо давніший сезон 12/13 (9,500), який багатьма вболівальниками вважається найкращим в історії УПЛ за силою чемпіонату.

На жаль, з точки зору виступів в єврокубках той сезон запам'ятався епічним вильотом всіх клубів, що брали участь у раунді плей-офф, яких тоді було аж четверо.

Причини? Головною причиною, як би наївно це не звучало, можна назвати нещадний жереб, який підкинув нам «Боруссію» Д, «Базель», «Бордо» і «Ньюкасл». Такого жахливого жеребу для наших клубів з тих пір особисто я не пригадую.

Загальна таблиця для всіх клубів:

Як ми бачимо з таблиці, з точки зору набору коефіцієнтів були сезони більш вдалі, ніж 98/99, але всім запам'яталася саме та гра з «Баварією» і сам факт виходу в півфінал ЛЧ.

Зазначу також, що двічі «Дніпро» і один раз «Металіст» ставали найкращими в сезоні в плані набору очок для асоціації. Для затравки ще можна порівняти показники «Динамо» і «Шахтаря» за останні роки, але я все ж вважаю, що для країни важливі показники кожного клубу та порівнювати успіхи клубів з однієї асоціації потрібно з обережністю.