«Чорноморець». Штиль напередодні тривожного літа

Футбол України 23 Лютого, 18:44
UA-Футбол розмірковує про перспективи одеського клубу на весняну частину чемпіонату з урахуванням роботи, яку клуб провів цієї зими.

Вперше за тривалий час «Чорноморець» не зумів втримати всіх своїх лідерів під час трансферного вікна. Голкіпер Євген Боровик і опорник Артем Філімонов вирішили проміняти Одесу на більш фінансово стабільні «Карпати», а вінгер Владислав Калітвінцев тепер буде виступати за «Зорю».

Всі три гравці були, поза всяких сумнівів, важливі для «Чорноморця», але зводити їх цінність до культу, мабуть, буде зайвим. Боровик був лідером на полі, хоч далі свого штрафного практично не виходив. Але за його спиною вже давно сидить Безрук, якому поки трохи не вистачає досвіду і впевненості у свої сили. Філімонов був другою ключовою особою в цьому «Чорноморці», однак його любов до жовтих карток разом із партнером по опорній зоні Смірновим часом тільки створювала додаткові проблеми. Ну, а без Калітвінцева одесити намагалися вчитися жити всю осінь, і начебто це у них виходило. Кожен з них приніс свою користь клубу, але зараз прийшов час всім сторонам (гравцям і клубу) рухатися в своєму напрямі, тому дані пертурбації бачаться не більше, ніж звичайний перебіг життя.

Але насправді, це лише перші дзвіночки. Вже під час літнього міжсезоння кількість втрат може виявитися значно більшою. Закінчується термін оренди у Данченка і Андрієвського; через завершення контрактів одесити в перспективі залишаються без пари центрбеків Хочолава-Мартиненко, а також хавів: Коркішка і Ковальця. Шість осіб. Це не просто скелет, а практично живий організм з нормально функціонуючими дихальними шляхами.

У зв'язку з такою не найоптимістичнішою перспективною тренерському штабу разом з керівництвом слід замислитися над тим, що буде далі, вже зараз. Адже навряд чи український «Аякс» має славитися лише вихованням гравців і розставанням з ними безкоштовно. Не так повинен функціонувати будь-який клуб, який мріє стати солідним.

Думається, саме у зв'язку з бурею, що насувається в центрі захисту, в тренувальному таборі одеситів цієї зими і з'явився Аблітаров. Захисник як для першої ліги – а він до останнього часу виступав саме там – один з найсильніших. Але вже ні для кого не секрет, що не тільки легіонерам, але і гравцям з української трясовини потрібен час для адаптації в УПЛ, до її стилю та інтенсивності. Не всім цей шлях проходити вдавалося. Тим паче, приклади не найвдаліших підписань у задню лінію у селекції «моряків» вже є (привіт Матеусу та залишаються питання по Гадрані з Азацьким).

Як мінімум не менш важливипем трансфером в Одесу повинен виявитися реїзд Карнози. З урахуванням відходу Філімонова «Чорноморцю» не вистачало гравця в центр поля. Так, Артур гравець трохи іншого плану, але варіативності Олександру Бабичу в районі центрального кола Артур додати однозначно повинен. А у своїй кращій формі він здатний стати лідером і душею команди.

А вже підписання форварда Еліаса так і взагалі схоже на трансфер «на численні прохання». Одеса давно чекала нападника і його отримала. Причому, атакера різнопланового, здатного зіграти не тільки забивалою, але і в підіграванні, що може певною мірою розв'язати руки Коркішку.

В цілому, даний перехід варто обов'язково розглядати в комплексі не тільки або навіть не стільки тієї користі, яку він принесе команді, а яку службу складе клубу. «Чорноморець» вже забув, коли востаннє брав гравця з таких далеких нині світів у західній Європі, і приїзд легіонера нехай і з не найсильнішого чемпіонату повинен показати, що «моряки» готові співпрацювати. Залишилася справа за «малим»: навчитися не тільки запрошувати, але і віддавати за фінансову винагороду.

У всій трансферній кампанії поки що одним з головних невідомих залишається запрошення голкіпера Смородіна. Якщо вже і проводити аналогію з «Аяксом», то знову відправляти до запасу трьох своїх заради легіонера з Узбекистану виглядає не зовсім логічним. Зрозуміло, що можна бути незадоволеним своїм першим номером, але в такому випадку і Безрук, і Канєвцев, і Кожухар з колонії вічно перспективних навряд чи кудись ще зростуть.

Двоє інших – перший трансфер зими, Каплієнко, і прихід Машніна – поки бачаться більше як гравці ротації. Перший з них вже має як досвід гри в УПЛ, так і за кордоном, але його головний опонент в особі Люльки має послужний список однозначно не гірший. Як варіант, відправити новобранця команди в опорну зону, де він досвід гри також має. Благо, вакантна позиція цієї зими якраз там і утворилася. В іншому випадку, універсала очікує доля Сільвіо по відточуванню майстерності в молодіжному чемпіонаті.

Плюс, не забуваємо про Азацкого з Гадрані. Від першого одеські вболівальники вже давно очікують більш впевненої гри, а другому пора б вже виходити з тіні.

Вираз «залатати проблемні позиції» по відношенню до зимової роботі не зовсім підходить до «Чорноморця». У команди і до цього були резерви, щоб у разі необхідності замінити тих, хто пішов. Інша справа, що умовному запасу не вдавалося повною мірою використовувати свої шанси по ходу перших місяців сезону. Кожну гру «моряків» зараз слід розглядати крізь призму наступного чемпіонату. І від рішень, які прийматиме тренерський штаб, залежить вектор розвитку клубу надалі. Як мінімум, його ігрова складова.

СТАТИСТИКА ЗБОРІВ

12 матчів: 7 перемог, 0 нічиїх, 5 поразок; різниця м'ячів 17:14.

Географія суперників: Болгарія, Грузія, Сербія, Косово, Білорусь, Туркменістан, Казахстан

Найбільша перемога: 3:0 - «Жемчужина-2» (Одеса), «Атирау» (Казахстан)

Кращі бомбардири: Кирило Ковалець, Максим Третьяков, Михайло Попов, Микола Мусолітін - по 2 голи