- Горан, чи закономірний підсумок матчу в Загребі між збірними Хорватії та України?
- Я побачив перш за все в цьому матчі серйозний настрій нашої збірної на матч з Україною. Ми давно не грали перед своїми вболівальниками, і це було великою мотивацією для Хорватії. Думаю, що в нинішньому відбірковому циклі це був кращий матч з боку хорватської команди. Україна мені сподобалася, але Хорватія була чудова.
Тому перемога господарів виглядає заслуженою, хоча не можна стверджувати, що вона вийшла легкою і Україна не створила проблем нашій обороні. Було видно, що українці приїхали в Загреб з хорошим настроєм, вони п'ять днів готувалися до цього матчу в Австрії. На мій погляд, було видно, що після Євро-2016 збірна України стала більш дисциплінованою і організованою. Вона прагнула в Загребі грати в комбінаційний футбол і знаходила слабкі місця в обороні Хорватії, щоб дістатися до наших воріт. Але не вистачило останнього слова, логічного завершення своїх атак.
Головна причина в цьому все ж через те, що на високому рівні зіграла збірна Хорватії, яка використовувала свої сильні якості та за підтримки трибун здобула три очки.
- Хто був найкращим, на вашу думку, в складі хорватів?
- Гра Хорватії була майже феноменальною, ніхто не випадав з гри. Але не можу не відзначити Луку Модрича. Він був помітний своїм високим коефіцієнтом корисних дій, встигав бути на всіх ділянках поля, міг сам забити гол, взяв участь в гольовий атаці і підтвердив свій високий клас. Не можна не похвалити і нашу команду за ідеальну атаку, яка принесла гол, коли Калінич виступив в ролі наконечника.
- Андрій Шевченко після матчу зізнався, що Хорватія добре вивчила гру України та не дала їй можливості проявити свої найкращі якості. Лідери збірної України - Коноплянка, Ярмоленко - були надійно перекриті?
- У цьому була величезна заслуга Манджукича і Брозовича. Крім того, знаючи, що Ярмоленко і Коноплянка дуже небезпечні флангові гравці, Чачіч зобов'язав Модрича і Баделя також доглядати за цими гравцями і допомагати партнерам. У більшості випадків вони впоралися з опікою лідерів українців, хоча в деяких моментах Ярмоленко і Коноплянка показували свою майстерність і вміння обіграти суперника один в один. На щастя, хорвати грали компактно, і була підстраховка.
- У другому таймі Хорватія побоювалася України, чи свідомо більше грала від оборони, намагаючись втримати переможний рахунок?
- Напевно, підсвідомо тримали в розумі переможний рахунок, але грати 45 хвилин на утримання було ризиковано, тому навряд чи була установка думати про оборону. Не варто забувати, що українцям відступати вже було нікуди, і вони хотіли домогтися хоча б нічиї, яка була б для них прийнятним результатом. В результаті останні 20 хвилин матчу вийшли складними для Хорватії і довелося притиснутися до своїх воріт.
- Які тепер турнірні перспективи у наших збірних? Хорватія вже однією ногою на чемпіонаті світу?
- Поки так рано говорити, проте ця перемога Хорватії дійсно стала важливим кроком, щоб наблизитися до чемпіонату світу. Найголовніше, що поряд з нами знову наші вболівальники, Хорватія може грати домашні поєдинки в такій теплій атмосфері. Збірна виконала хорошу роботу і тепер треба рухатися далі.
Що стосується України, то ми побачили, що Шевченко талановитий тренер, а раніше був великим гравцем. Завдяки своєму імені він об'єднав команду навколо себе. Для України велика удача мати такого тренера, який також зумів підібрати серйозних помічників, як Тассотті і Рауль, який працював в «Динамо» і тепер є головним тактиком-аналітиком в збірній України. Мені здається, в Україні з'являється нове покоління футболістів, які потрапляють в збірну з юнацьких команд «Динамо» і «Шахтаря», в яких працювали іноземні фахівці. Тренери з Голландії та Іспанії привнесли в український футбол комбінаційний стиль, вони вчать цьому молодих футболістів, і тепер це буде приносити плоди, - доносить слова Саблича