Діого Рінкон
Звідки: «Інтернасьональ»
Сума: 4, 5 млн євро
Прийшов у 2002-му, пішов у 2009-му
Діого Рінкона все пам'ятають і знають як одного з найобдарованіших і майстерних бразильців в історії «Динамо». На жаль, все одно залишається гірке відчуття, що Діого не розкрився на всі сто і міг би досягти більшого, якби не проблеми з самодисципліною і зайвою вагою...
За п'ять перших років Діого провів в «Динамо» 166 матчів і забив 46 м'ячів, багато з яких були дуже красивими, а головне - важливими. Тричі вигравав чемпіонат і чотири рази - Кубок України. Потім відправився на півроку оренду в «Корінтіанс». Після ще одного сезону в київському клубі Рінкон достроково розірвав контракт з киянами і поїхав до Греції, де рік виступав в грецькій «Кавалі». У 2012-му перейшов в бразильський «Каноас», який покинув після закінчення кар'єри гравця і завершив кар'єру гравця.
Клебер
Звідки: «Сан-Паулу»
Сума: 2 млн. євро
Прийшов у 2004-му, пішов в 2008-му
Період Клебера в «Динамо» є суперечливим. Адаптувався чемпіон світу серед збірних U-20 в Києві не відразу, але за Йожефа Сабо виступав дуже навіть непогано. З мінусів - знову-таки проблеми з дісципліною і навіть підлістю - Георгій Пеєв якось розповідав, що Клебер напав на нього зі спини...
Бразильський форвард виступав у «Динамо» 3 роки, за які встиг зіграти в 74-ох матчах і забити 28 м'ячів. Двічі вигравав чемпіонат і тричі - Кубок України. Останній рік перед від’їздом з київського клубу Клебер провів в оренді в «Палмейрасі», а потім пішов в інший бразильський клуб - «Крузейро».
Після «Кру» Клебер повернувся в «Палмейрас», потім пограв за «Греміо» і «Васко да Гама», а зараз захищає кольори «Корітіби».
Родріго
Звідки: «Сан-Паулу»
Сума: 5 млн. євро
Прийшов в сезоні 2005-му, пішов в 2010-му
Родріго, як і його колегу Родолфо (про нього - нижче), зразком ідеально надійної гри і дисципліни не назвеш (згадати хоча б його знамениту бійку з Алієвим за право виконати штрафний), але, тим не менш, він вірою і правдою служив клубу як мінімум три роки. В останні два центрбек більше їздив по орендах - то у «Фламенго», то в «Сан-Паулу», то в «Греміо». За час, проведений у «Динамо», він один раз ставав чемпіоном України і двічі вигравав Кубок.
Після «Динамо» Родріго відправився на правах вільного агента в «Інтернасьонал», потім грав в «Віторії», «Гояс», а зараз виступає у «Васко да Гамі», де є капітаном команди.
Родолфо
Звідки: «Флуміненсе»
Сума: 2 млн. євро
Прийшов в сезоні 2004-му, пішов в 2007-му
Цікаво, що за три сезони центральний захисник і майстер стандартів Родолфо так жодного разу і не виграв чемпіонство з киянами. Зате двічі вигравав Кубок і один раз - Суперкубок.
Після «Динамо» Родолфо виступав в «Локомотиві» (в складі якого вигравав Кубок Росії), «Греміо» і «Васко да Гамі». Із 2015-го року бразилець захищає кольори «Терека».
Корреа
Звідки: «Палмейрас»
Сума: 3,2 млн. євро
Прийшов в 2006-му, пішов в 2012-му
Карлоса Корреа в Києві пам'ятають, в першу чергу, як виконавця стандартів і майстри передач. Якщо чесно, такого Корреа, яким він був спочатку в столичній команді, дуже не вистачає в «Динамо» нинішньому - людини з баченням поля, нестандартним мисленням, точним пасом.
Карлос провів в «Динамо» три повних сезони, після чого двічі відправлявся в оренду - в «Атлетіко Мінейро» і «Фламенго», опісля ще рік намагався повернутися закріпитися в основі киян, але вже не зміг. У підсумку в 2012-му Карлос повернувся на батьківщину, де виступав спочатку в «Палмейрасі», потім - в клубі «Португеза Деспортос», а зараз захищає кольори «Форталеза».
Бетао
Звідки: «Сантос»
Сума: 1, 6 млн. Євро
Прийшов в 2008-му, пішов в 2013-му; повернувся в 2015-му на півроку
Бетао для уболівальників киян, в першу чергу - бразилець «з динамівським серцем», вірний клубу легіонер, що в наш час велика рідкість. Пригадується картинка, яку центрбек якось запостив в соцмережах: на ній він здирає шкіру, а під нею - динамівська форма... Можливо, серед легіонерів київського клубу хіба що Огнен Вукоєвич так само любив і був вірний «Динамо». Що стосується ігрових якостей, то «Бетон», мабуть, найкраще себе показав під керівництвом Юрія Сьоміна, коли разом з командою дійшов до ½ фіналу КУЄФА.
У 2013-му Бетао півроку провів в «Евіані», а потім перебрався в клуб «Понта-Прета». Втім, вже у січні 2015 го кияни повернули бразильця. Причина проста - для глибини складу і можливості ротації. Як результат, Бетао став першим іноземним футболістом в історії «Динамо», який повернувся в команду після переходу в інший клуб. А ще бразилець віддав в динамівську школу свого сина...
На жаль, через півроку клуб прийняв рішення не продовжувати контракт із захисником, і той повернувся в «Евіан», де виступає і по їй день.
Леандро Алмейда
Звідки: «Атлетіко Мінейро»
Сума: 4,5 млн. євро
Прийшов у 2009-му, пішов у 2013-му
3,5 роки провів в Києві Леандро Алмейда, але, якщо чесно, для нас залишається загадкою, чому він так довго пробув у «Динамо». Адже Алмейда, по суті, був захисником середнього рівня... Втім, Валерій Газзаєв, судячи з усього, думав інакше.
У січні 2013 року Леандро перейшов в «Корітібу», де провів два сезони. Потім грав за «Палмейрас», «Інтернасьонал» і, нарешті, знову за «Палмейрас», де виступає і зараз.
Данило Сілва
Звідки: «Інтернасьональ»
Сума: 4 млн. євро
Прийшов в 2010-му, пішов в 2017-му
Данило Сілва - єдиний бразилець в «Динамо», який провів у київській команді 7 років і жодного разу не пішов в оренду. Він - справжній довгожитель серед південноамериканців в столичному клубі. Не скажеш, що Сілва був дуже яскравим футболістом, але і «провалом» його не назвеш - його виступи були цілком стабільними і, що називається, «на рівні». А зараз вже якось навіть важко уявити «Динамо» без бразильця - настільки все до нього звикли...
Але він все-таки пішов, і залишається тільки побажати Сілві скоріше відновитися після травми, знайти собі новий клуб і домогтися в ньому успіхів. Удачі, Данило!