— «Олімпік» погано налаштувався на матч чи йому не вдалося тактично переграти «Динамо»? Нова схема виявилася не по-зубах?
— Для початку похвалимо «Динамо». Ми звикли запитувати з них по-максимуму і коли «біло-сині» виграють, то ми починаємо із слабкості суперника. До перевірки в матчах з «Шахтарем» і кубкових баталій, які допоможуть вияснити новий рівень «Динамо» і на скільки корисна нова схема. З великим інтересом спостерігаю за цим експериментом. Можливо, він розпочався випадково, зважаючи на набір гравців, які були в стані команди під час від’їзду в збірну. Зимою ми нічого подібного не спостерігали, коли був найкращий час для награвання схем. Матч з «Ворсклою» показав, що ця схема працює, а сьогодні ми бачимо, що вона приносить хороші плоди. Звісно, статистики ще недостатньо, ми не грали з тими командами, після яких можна сказати: «Це наше світле майбутнє», але це вже дуже цікаво.
За цією схемою непогано розкрилися Морозюк і Антунеш, але робити глобальні висновки дуже рано.
Що стосується «Олімпіка», то не варто виключати той момент, що команда пропустила дуже рано. Другий м’яч – помилка голкіпера, після якої всі захисні маневри, які донеччани непогано реалізовували в матчах з «Динамо», не мали жодного сенсу. Мені цей матч нагадав поєдинок в Сумах, коли «Динамо» теж забило чотири голи. Фактично, боротьба в цьому матчі закінчилася після голу Ярмоленка на 27-ій хвилині. Я вже не вірив, що напад «Олімпіка» піде вперед і переломить хід гри, забивши, як мінімум два м’ячі. Що «Олімпік» робитиме в єврокубках, коли команда «розвалюється» від пропущеного м’яча? Надіюсь, що Роман Санжар винесе з цього якість уроки.
— До когось з динамівців є претензії по грі за новою схемою? Всі добре справляються?
— По матчу з «Олімпіком» важко комусь висловити якісь претензії. Фактично, «Динамо» грає за схемою 3-4-2-1, як «Челсі». Мені здається, що саме англійська схема з трьома нападниками мала надихати Сергія Реброва. Ця аналогія напрошується. «Динамо» ще не пройшло справжню перевірку. Дочекаємося матчу 21 квітня і там будемо робити якісь висновки. А поки що – перший тайм в Олександрії і другий з «Олімпіком» залишає дуже позитивні враження від гри команди. З іншого боку, потрібно говорити не тільки про силу «Динамо», а й про слабкість суперників, які лякає, зважаючи на те, що це дуже ймовірні учасники єврокубків від України.
— Молодіжна команда і дубль будуть переведені на цю схему у випадку вдалої апробації на основі?
— Звісно. Я думаю, що це рішення було випадковим і виходило з наявних захисників на той момент. Як вболівальник «Динамо» я щиро надіюся, що це стане джерелом з живильною водою, до якого припаде команда і вийде на новий рівень гри, не зважаючи на труднощі з підсиленням. В світлі останніх матчів «Шахтаря», відрив у 11 пунктів здався переборним, на якийсь момент. Згадався чемпіонат 2008 року, коли прийшов Юрій Сьомін і «Динамо» ледь не відіграло 12 пунктів. Якби не досадна нічия з «Металургом» 3:3, то ця шаленна гонка могла б увінчатися успіхом. Я дивлюся на ці 11 пунктів і на 4:0 і 4:1 і думаю: «Давайте, динамівці, дерзайте! Немає нічого неможливого. Явіть нам чудо!».
— Поразка «Шахтаря» стала для Вас несподіваною?
— Так, але логічний лад проглядався. Мабуть, Пауло Фонсека має проблеми з мотивацією гравців. Спочатку був відрив в 15 очок, вже 11. Він дуже великий, але гравці думають, що чемпіонами ми все одно станемо, байдуже з яким відривом. З єврокубків вилетіли. І це все розслабляє. Тепер завданням тренера є стрепенути команду. Можливо, матч з «Чорноморцем» це зробить. Вболівальниками «Динамо» хотілося б, що у «гірників» і надалі виникали такі складнощі. Проте, багато важливого ми дізнаємося в матчі 21 квітня. Якщо «Динамо» цей матч не виграє, то розмовляти про це все просто смішно.
Розмовлям Микола Тимощук