«Говорячи про формат нинішнього чемпіонату України, перш за все, хочу сказати, що я категорично проти цього поділу на «шістки». Особисто для мене — це варитися у власному соку. Немає ніякого сенсу грати, наприклад, двом командам по п'ять або шість матчів між собою. В Англії, Іспанії чи Італії протистояння двох принципових суперників тому і називається «класико», оскільки грається два рази на рік. Отже, і футболісти, і вболівальники дуже чекають цих матчів. А якщо ми будемо проводити подібні зустрічі по п'ять-шість разів, то статус «дербі», принциповість просто загубиться. Це буде буденність. Людина так влаштована, що вона усім швидко перенасичується.
Що стосується матчів між командами «другої шістки»: мотивації в цих поєдинках у колективів практично немає. З одного боку — є команди, які вже практично приречені, з іншого — є клуби, які так і залишаться в середині таблиці. Дуже важко грати без мотивації. І коли кажуть: «Яка мотивація? Виходь і грай» — це все гасла та загальні фрази. Якщо командою не рухають якісь турнірні цілі, то знайти мотивацію вкрай складно. Тому, за що саме борються команди у «другій шістці» — не зовсім зрозуміло. Я боюся, щоб останні матчі і зовсім не були «прохідними».
Тому, особисто я — за нормальний формат з 16 командами. Чому? Мене дуже сильно підбадьорив Кубок України. Клуби першої ліги, які зуміли пробитися в чвертьфінал, півфінал турніру, в ігровому плані зараз практично ні в чому не поступаються командам з «другої шістки» УПЛ. Клуби елітного дивізіону зараз не настільки сильні, щоб вигравати на одній нозі той же «Нафтовик». Думаю, якщо б в Охтирку поїхала та ж «Волинь», то вона б там не виграла. Впевнений, ті команди, які зайдуть з першої ліги в еліту, вони ні в чому не поступатимуться більшості клубів УПЛ, за винятком двох-трьох колективів. Однак при цьому ми отримаємо інтерес глядачів до футболу на місцях. Ми бачили, скільки в тій же Охтирці людей прийшло на матч з «Динамо». Отже, на будь-яку команду Прем'єр-ліги вболівальники будуть ходити. Це також стосується і Чернігова, і Рівного, і Маріуполя. Футбол буде розвиватися в регіонах, і ми, зрештою, не будемо варитися у власному соку. Навіщо нам ці бельгійські схеми, якщо за рахунок більшої кількості учасників ми піднімемо загальний рівень. У регіонах вболівальники будуть ходити на такі матчі, а у президентів цих клубів буде стимул і далі утримувати команди, нехай і з невеликими зарплатами для футболістів.
У той же час, є і свій «мінус» в такому форматі — це інфраструктура клубів, яка залишає бажати кращого. У багатьох немає підігріву поля. Проблема інфраструктури — це єдине «але», яке стримує впровадження всієї схеми. Однак і це питання можна вирішити, домовившись, у випадку форс-мажору, про проведення поєдинку на іншому стадіоні», — сказав Венглинський.
Олег Венглинський: «Якщо ми будемо проводити «класико» по п'ять-шість разів, то статус «дербі» просто загубиться»
Експерт програми «Профутбол» — про формат чемпіонату України.