1. Зінедін Зідан не дав жодних приводів сумніватися в Реалі. Абсолютно не вірилось, що Малага зможе зупинити мадридців. Під керівництвом Зізу «вершкові» стали зразком ефективності та втілення «паперової» переваги на полі. 2-га хвилина – швидкий гол Роналду, 55-та хвилина – Бензема знімає всі питання щодо чемпіона Іспанії. Реал найрівніше пройшов дистанцію та заслужено отримав титул. Флорентіно Перес чекав цього 5 років.
2. Ліверпуль не зробив Арсену Венгеру (на прощання?) подарунок. Перед останнім туром Арсенал міг розраховувати на потрапляння в Лігу чемпіонів лише за лояльності «червоних» мерсисайдців, однак ті без проблем впоралися зі слабким Мідлсбро, що перетворило поєдинок «канонірів» з Евертоном у формальність. Як наслідок, Арсенал вперше (і востаннє?) під керівництвом француза фінішував за межами топ-4 і вперше за 20 років не почує гімну найпрестижнішого європейського турніру. А відповіді на питання в дужках є очевидними – навіть перемога у фіналі Кубку Англії не врятує жахливий сезон.
3. Гонка Обамеянга і Лєвандовскі стала головною інтригою поточного сезону Бундесліги. Очікувана турнірна боротьба Борусії та Баварії давно розчарувала і зникла з горизонту, а от бомбардири двох великих німецьких колективів змагалися до кінця. На старті першості, коли форварди відкрили лік своїм голам, вони обмінялися жартівливими постами у Twitter, де закликали один одного забивати якнайбільше. Спрацювало! Габонець і поляк відзначилися 31 і 30 голами відповідно. Оба лише в останньому турі на останній хвилині ударом з пенальті обійшов баварського візаві.
4. Ювентус на 2/3 виконав потрійний стрибок. На тижні «б’янконері» у фіналі Коппа Італія переграли Лаціо, а через 4 дні помістили в кубок золоті медалі чемпіонату. Шосте поспіль скудетто не підлягало сумнівам і могло бути оформлене кількома турами раніше, але туринці приберегли свято для власних вболівальників, які перед урочистостями насолодилися розгромом Кротоне. Протягом сезону «стара синьйора» набирала розбіг, у середу зробила «скачок», у неділю – «крок», а заключний елемент умовної легкоатлетичної вправи – «стрибок» – виконуватиметься третього червня в Кардіффі.
5. Дієго Сімеоне не готовий капітулювати. Експерти сходилися на думці, що Ель Чоло досяг з Атлетіко стелі, пробити яку не видається можливим. Амбіції тренера переросли реалії «матрацників». Його сватали в Рому, Інтер, Арсенал та інші клуби, де виблискувала можливість розкритися по новому, проте аргентинець вирішив зробити ще одну спробу з перевіреними бійцями. Відповідна заява після перемоги над Атлетіком розчулила переповнений «Вісенте Кальдерон» не менше, ніж церемонія прощання з ареною.
6. Лондонський hArrYKane пронісся останніми турами АПЛ. 4 у ворота Лестера, 3 у сітку Халл Сіті. Завдяки цьому Тоттенхем отримав статус найрезультативнішої команди чемпіонату, а сам Кейн – звання найкращого бомбардира. Лідеру «шпор» всього 23 роки, а на його рахунку вже три сезони з 20+ голами. До того ж, існує прогрес: 21 – 25 – 29. У звітній кампанії Харрі пропустив 8 ігор через травми, відтак показники могли б бути ще більш вражаючі.
7. Ляказетт мусить піти з Ліону, щоб прогресувати. Александр – беззаперечний лідер «ткачів», а команда явно не відповідає його рівню. Талановитого вихованця клубної академії перетримали в рідних пенатах, сподіваючись, що він самотужки буде тягнути Олімпік. Після двох віце-чемпіонств ОЛ опинився аж на 4 сходинці Ліги 1, а Ляказетт нарешті зрозумів – топчеться на місці. Пріоритетним місцем для продовження кар’єри називають Атлетіко. Бажання піти вже висловив сам футболіст і, що важливіше, до переговорів готовий одіозний Жан-Мішель Ола. Ймовірне прощання гравця з Люм’єром ознаменувалося результативною нічиєю з Ніццою, в ході якої Алекс досяг символічної позначки в 100 голів у футболці Ліона.
8. Мюнхен черговий раз вразив навколофутбольною культурою. Заключний матч сезону футболісти Баварії провели в новій формі, після цього енний успіх у Бундеслізі Альянц-Арена традиційно відсвяткувала морем пива. Особливі емоції викликали проводи на пенсію трьох ветеранів: Тома Штарке, Хабі Алонсо та Філіпа Лама. Неймовірна атмосфера життя футболом заворожує.
9. Трофео Пічічі – втішний приз для Мессі. Цього вікенду футбольний рік для аргентинця остаточно набрав обрисів невдалого. Барселона зберігала теоретичні шанси на здобуття чемпіонства в 38 турі Прімери, але вони прогнозовано ні в що не переросли. Погані виступи каталонців у Лізі чемпіонів і програний чемпіонат ніяк не перекриються потенційним Кубком Короля, який ще потрібно завоювати. Четвертий у кар’єрі титул найкращого бомбардира Ла Ліги теж слабко втішає, однак стане невеличкою компенсацією, адже тут ненависний Кріштіану неабияк відстав – 25 голів проти 37.
10. Рома і Наполі надають Серії А кольорів. Італійський трон багато років розфарбований у чорне та біле. Додати на вершину інших барв наразі неможливо, тому всім бажаючим доводиться вдовольнятися битвою за друге місце. Саме вона є окрасою останніх турів – південні гранди наввипередки забивають у ворота суперників якнайбільше голів. «Вовки» відвантажили К’єво п’ять, а «партенопеї» засмутили Фіорентину чотири рази. Така синхронність грає на руку римлянам, які мають одне очко переваги.