Наші за кордоном. Майже знамениті

Світовий футбол 6 Червня, 13:33
Невдачі українців у вирішальних матчах.

Виступи українців та їх команд у вирішальних матчах сезону 2016/17 нагадують виступи «Ювентуса» у фіналах Кубку Чемпіонів. І в останньому випуску рубрики нам доводиться розповідати про те, як «Генк» Руслана Малиновського та «ПАОК» Євгена Шахова в останню мить зіпсували сезон, який здавався чудовим, як «Ягеллонія» Тараса Романчука та Дмитра Хомченовського втратила історичне досягнення, як «Дачія» поступилася «Шерифу» у серії пенальті в Золотому матчі. Добре, що в Греції підстрахував Дмитро Чигринський.

Бельгія

Після трьох місяців і 13-ти матчів без поразок, після вражаючого виступу в плей-офф «Генк» все ж залишився без європейського футболу на наступний сезон. Наставник команди Альберт Стюйвенберг і її капітан Томас Буффель головною причиною невдачі в Оостенде в фіналі плей-офф назвали втому, що накопичилася після 65-ти офіційних матчів в сезоні (перше місце в Європі, до речі, «Оостенде» відіграв на 17 менше). Про ще один чинник - відсутність двох з трьох кращих гравців команди Алехандро Посуело і Леандро Троссара - вони не згадали. Щоправда, третій був на полі.

Руслан Малиновський (жовта картка) ще й почав матч активно, відмінним закиданням на Боетюса, який не опрацював м'яч як слід. Та й загалом здебільшого завдяки праці українця «Генк» спочатку домінував в центрі поля. При цьому обидві команди грали занадто повільно і без небезпечних моментів. Перші два й стали голами, причому в другому епізоді Руслан під час подачі суперниками кутового не дотягнувся до м'яча, і простріл Мусони з серією рикошетів закінчився влучним ударом Розеналя. Гості відповіли комбінацією українського легіонера з Боетюсом, який пробив неточно з лінії штрафного. А на 45-ій хвилині сам Малиновський під час рейду від центру поля технічно оминув трьох, впав в боротьбі з четвертим (на думку більшості вболівальників, бельгійських експертів, а також мою особисту, фолу там не було), і пенальті було реалізовано. Однак на другий тайм 18-й номер не вийшов, «Оостенде» швидко забив ще один гол і легко втримав перевагу. 1:3 - і чудовий історичний сезон в Лізі Європи затьмарений невдачею в лізі.

Греція

«ПАОК» також зіпсував до того чудовий сезон. Перемога в Кубку Греції і пристойний виступ у Лізі Європи були затьмарені поразкою в останньому турі плей-офф і втратою місця в Кваліфікації Ліги Чемпіонів. Головний тренер Владімір Івіч, який залишає клуб, назвав плей-офф у виконанні підопічних поганим та й скаржився на погрози на адресу власної родини. З іншого боку, відзначаючи, що «якби ми виграли у «Панатінаїкоса» - це був би найкращий сезон «ПАОКа» протягом останніх 30-ти років».

Втім, на перемогу «двоголові» не награли. Попри володіння м'ячем господарі грали слабко в атаці і дозволили супернику серію небезпечних контратак в першому таймі і досить спокійну оборону - в другому. Євген Шахов також не встигав, п'ять разів втративши м'яч, виконавши п'ять фолів і отримавши жовту картку. Закидання на результативний вихід сам-на-сам (перший гол) було виконане з-під нього. Повітряну дуель автору асисту під час подачі кутового (другий гол) також програв він. Двічі ведучи в рахунку, «ПАОК» пропустив два голи в останні 11 хвилин матчу і програв з рахунком 2:3.

Цей результат і перемога «АЕКа» в гостях над «Паніоніосом» з рахунком 2:1 вивели на перше місце саме команду Дмитра Чигринського. У першому таймі суперники створили замало в атаці. В другому ж на полі був лише «АЕК». «Паніоніос» закінчив матч з двома ударами у площину воріт, причому другий був кволим і здалеку. А ось перший став результативним, і в цьому епізоді був розіграний трикутник саме повз українця в його зоні відповідальності. Пізніше поразка Дмитра (жовта картка) у повітряній дуелі дозволила суперникові дуже небезпечно пробивати з 18-ти метрів.

Підсумовуючи сезон у великому інтерв'ю грецькій пресі, головний тренер Маноло Хіменес висловився і про українського легіонера. Якого назвав «великим професіоналом» з «бездоганною поведінкою», «Не сумував й під час відсутності через травми, а продовжував важко працювати і покращувати свою гру».

Польща

43, 41, 41, 41 і дві прямі битви команд з першої четвірки. Більш інтригуючий фініш сезону годі й вигадати. «Легія» не переграла «Лехію» (0:0), і тому перемога «Ягеллонії» вдома над «Лєхом» принесла б клубу з Білостока перший титул чемпіона Польщі в історії. Але не склалося. Тарас Романчук, який повернувся після дискваліфікації, до матчу говорив про те, що не слід повторювати втрату концентрації в другому таймі, як у попередньому турі. Його команда не повторила. «Вимкнувшись» вже в першій половині зустрічі. Тож довелося відіграватися з 0:2 після 39-ої хвилини.

Власне, «Лєх» грав відмінно в першу годину гри (крім десяти дебютних хвилин) і міг забити ще. Попри незвично пасивну гру надто втомленого Володимира Костевича. Протягом цього часу Романчук відзначився потужним ударом здалеку (воротар ледве перевів на кутовий) і витягнутим м'ячем майже з лінії порожніх власних воріт. Лише ближче до виходу на поле Дмитра Хомченовського (69-та хвилина) «Яга» почала тиснути і в підсумку голом на 87-ій хвилині повернула друге місце. 2:2 - і вперше в історії білостокці стають віце-чемпіоном Польщі! Але так хотілося більшого.

До речі, екс-гравець «Зорі» добре увійшов в гру, встигнувши двічі загрожувати воротам і вийти на перше місце в матчі за «кросами» в штрафний суперника (5). Тарас в підсумку став першим на полі і за торканнями м'яча, і за загальною кількістю передач, і за їх точністю, двічі прострілював в штрафний і завдав заблокованого удару. A Костевич став найкращим в «Лєху» за загальною кількістю передач. Щоправда, в епізоді з першим голом Новіковас легко оминув його на фланзі і віддав пас врозріз, а Горальскі забивав з-під українця. На 87-ій ж хвилині Свідерскі віддав пас п'ятою на Новіковаса під занадто слабким тиском Володимира. Його команда третя і також гратиме у Лізі Європи.

«Вісла» К - «Брук-Бет Термаліка» (8) 1:2. Артем Путівцев - повний матч. Володимир Коваль - запас. Крім провальних п'яти хвилин з десятої по 15-ту з голом і ударом у стійку воріт гості захищалися дуже впевнено.

«Погонь» - «Корона» (5) 3:0. Сергій Пилипчук поза заявкою. В клубі вирішили розлучитися з гравцем.

Туреччина

«Карабюкспор» (11) закінчив сезон другою перемогою в десяти останніх матчах і другою гостьовою в сезоні (першою - з жовтня 2016-го року). Євген Селезньов вже поїхав до табору збірної, а Олександр Рибка та Андрій Близниченко відіграли всі 90 хвилин проти «Акхісар Беледійєспора» (3:2). На рахунку воротаря три сейви, з них лише один серйозний, після потужного удару з 15-ти метрів. Також виграв вихід сам-на-сам, в цьому епізоді суперник пробив в стійку. Пропускав після пенальті і потужного удару з лінії воротарського.

Вінгер запам'ятався хіба що швидким вкиданням ауту в епізоді, що закінчився першим голом, і ударом з власної половини поля на останніх секундах. Голкіпера господарів було перекинуто, однак м'яч пройшов поруч зі стійкою. Також на правому боці штрафного скинув партнеру під неточний удар.

«Аданаспор» - «Фенербахче» (3) 1:3. Олександр Караваєв - запас.

Іспанія. Сегунда Б. Плей-офф. Перший матч. «Валенсія» II - «Мурсія» 2:1. Іван Зотько - повний матч і жовта картка.

Болгарія. Заключний тур. «Лудогорець» (чемпіон) - «Локомотив» 1:2. Ігор Пластун - повний матч.

«Дунав» (4) - «ЦСКА» 1:0. Олексій Ларін - повний матч.

Угорщина. Кубок. Фінал. «Вашаш» - «Ференцварош» 1:1, 4:5 у серії пенальті. Євген Павлов поза заявкою «Вашашу».

Македонія. Заключний тур. «Вардар» (чемпіон) - «Сілекс» 0:0. Євген Новак - поза заявкою.

Грузія. «Колхеті» - «Самтредія» (3) 1:1. Микола Ковталюк - гол.

Білорусь. «БАТЕ» - «Днєпр» Могильов (9) 2:1. Євген Чумак - гол.

«Іслоч» (15) - «Слуцьк» 1:2. Рінар Валєєв - гол.

Молдова. Золотий матч. «Шериф» - «Дачія» 1:1, 3:0 у серії пенальті. Володимир Заставний, Олександр Каблаш (55 хвилин) і Максим Гавриленко (71 хвилина) захищали кольори кишинівців. По закінченні матчу одіозний президент і фактичнo головний тренер «Дачії» Адлан Шишханов заявив про те, що Каблаш і один з місцевих гравців залишать клуб, оскільки «не дотримувалися плану гри і практично залишили команду вдев'ятьох».

Чорногорія. Плей-офф. «Петровац» - «Ібар» 4:0. «Ібар» - «Петровац» 1:1. Команда Андрія Корнійчука (не грав) залишається у Вищому дивізіоні.

Азія. Кубок АФК. «Істіклол» - «Алтин Асир» 1:0. Артем Барановський - повний матч. «Істіклол» перемагає в групі.