Підсумки сезону. «Динамо». Раз на раз не приходиться

Динамо Київ 26 Червня, 09:14
Про плюси і мінуси столичного клубу в минулому сезоні.

Після двох поспіль чемпіонських сезонів «Динамо» робить крок назад, фінішує в УПЛ на другому місці і навіть втішний приз - Кубок України, - дістався основному, принциповому конкуренту киян - донецькому «Шахтарю». Однозначно сезон 2016/17 провальний для «синьо-білих», на всіх фронтах зазнали фіаско підопічні Реброва, за що власне Сергій Станіславович і поплатився. Від'їзд Реброва з «Динамо» не став сюрпризом ні для кого.

Причин такого невдалого виступу багато - це і спад в грі у лідерів команди, несвоєчасна і незапланована зміна поколінь, до того ж додав «Шахтар», здолавши «Динамо» у всіх ключових протистояннях. Також позначився відхід з клубу Рауля Ріанчо, щоб Ребров не говорив, але іспанський фахівець грав дуже важливу роль в тренувальному процесі киян.

Проте, як в чемпіонаті, так і в Кубку України у «біло-синіх» було кілька знакових, видовищних матчів, які цікаво розібрати більш докладно. З'явилися молоді футболісти, нове покоління, яке має замінити лідерів. Незважаючи на всі невдачі, майбутнє у цієї команди є, і хоч призначення на тренерський місток «Динамо» Олександра Хацкевича багато фахівців і вболівальники сприймають зі скепсисом, своїм шансом білоруський фахівець цілком може скористатися. Базис Ребров залишив досить грунтовний, і якщо провести точкову корекцію та роботу над помилками минулого сезону, цілком ймовірно, що «Динамо» поверне собі золото Прем'єр-ліги, а також вдало виступить в Лізі Чемпіонів. Це першочергові завдання, які стоять перед Хацкевич.

Трансферна кампанія

Минулої зими з «Динамо» пішло багато гравців, які не знайшли взаєморозуміння з Ребровим або просто не витримали конкуренції. Мякушко, Мораєс, Рибка, Калітвінцев, Макаренко, Гладкий, а також Драгович, футболісти з гарною репутацією, здатні підсилити будь-який клуб, тому можна їх вважати суттєвим послабленням для «Динамо».

На особливому становищі були в київському клубі ветерани - Олександр Шовковський, Данило Сілва і Олег Гусєв, але і їм довелося покинути команду. Вже цього літа стало відомо, що Гусєв повернувся в «Динамо», можливо, після «китайської практики» Мораєс затримається в українському клубі, що є дуже позитивним знаком. Також багато орендованих гравців, які виступали в інших клубах, мають шанс повернутися, принаймні, пройдуть збори з командою Хацкевича і, напевно, хтось із них посилить киян.

Пантич, Кадар і Яремчук, які прийшли в клуб (або повернувся, як Яремчук), не можуть називатися повноцінним посиленням, період адаптації у них в новому колективі ще не завершений, можливо, цього літа вони стануть своїми в «Динамо».

Фізична готовність

Традиційно хороша фізична підготовка киян є їх головним козирем, в минулому сезоні також у «Динамо» не було проблем в потужному, агресивному футболі, хоча звичайно, очікувалося більшого. Наприклад, в поєдинках з «Шахтарем», «Наполі» або «Бенфікою» цієї самої агресивності і не вистачало і аж надто багато уваги «біло-сині» приділяли обороні. Але знову ж таки, ці всі проблеми пов'язані зі спадом в грі лідерів команди.

Тактична гнучкість

Експерименти Реброва і гра з трьома центральними захисниками припали багатьом уболівальникам до душі. Популярна зараз в Європі схема 3-4-3 непогано прижилася в «Динамо», все ж Ярмоленко і Гармаш на позиціях флангових нападників виглядають більш переконливо і приносять більше користі. Єдине, що не вистачило часу тренерам, щоб награти цю схему. Залишається сподіватися, що Хацкевич також буде використовувати різні ігрові схеми, в залежності від суперників, це може стати серйозною перевагою київського клубу в майбутньому.

Оптимальний склад

Основним голкіпером «Динамо» в минулому сезоні був Рудько, 24 матчі у Артура, Коваль зіграв тільки в дев'яти поєдинках. Центральними захисниками у весняній частині чемпіонату стали Кадар, Пантич і звичайно Віда. Хачеріді зіграв в 20 матчах, але через розбіжності з тренером, травми і через складний характер, Євген у 2017-му році за основну команду не провів жодного офіційного матчу.

Морозюк і Антунеш є основними фланговими захисниками/півзахисниками, в залежності від схеми, яку використовував Ребров. У центрі поля у «біло-синіх» найбільше матчів зіграли Сидорчук та Рибалка, хоча в останніх матчах Рибалка виходив або на заміну, або його міняли, проте, ні Буяльський, ні Шепелєв, ні тим більше Корзун не провели в минулому сезоні стільки поєдинків, як Сергій.

Атакуючими фланговими нападниками є Ярмоленко і Гармаш, хоча Циганков і Гонсалес також часто користувалися довірою тренерського штабу. Основним центрфорвардом киян може називатися Бєсєдін, після відходу Мораєса, саме Артем виходив на поле в більшості ігор.

Найкращий гравець

Андрій Ярмоленко безумовний лідер команди і основна рушійна сила «Динамо» протягом останніх років. Важко уявити, київський клуб без «десятого номера», до того ж Андрій став головним бомбардиром Прем'єр-ліги і за системою гол + пас немає рівних Ярмоленку в Україні. У «Динамо» тільки Віда зіграв більше матчів, ніж капітан команди, але вся гра - атакуючі комбінації і навіть оборонні дії - будуються через Ярмоленка.

Розчарування

На жаль, при всіх своїх лідерських якостях і залежності команди від його гри, Ярмоленко не показав того футболу, на який здатний. Багато невдач «Динамо» пов'язані з тим, що Андрій в середині сезону перебував в кілька розбалансованому стані і не зміг показати своїх кращих якостей в протистояннях з сильними суперниками. Доводиться констатувати, що саме Ярмоленко одночасно є найкращим футболістом «Динамо» в минулому сезоні і головним розчаруванням киян. З таких гравців і попит завжди вище, ніж з інших.

Найкращий матч

26 травня 2017. Чемпіонат України. 31-й тур

«Шахтар» - «Динамо» 2:3

Турнірного значення цей матч вже не мав, але обіграти надпринципового суперника хоча б раз в сезоні «Динамо» було зобов'язане. В кінці чемпіонату в досить видовищному і результативному поєдинку «біло-сині» перемогли гірників, чим хоч трохи скрасили враження від провального сезону. «Помаранчево-чорні» грали без багатьох лідерів, втім, настрій у донеччан був самий, що ні є серйозний і багато резервістів зробили все можливе, щоб звернути на себе увагу Фонсеки. Тому і успіх «Динамо» не можна назвати рядовою подією.

Завдання на літо і перспективи

Все в руках Олександра Хацкевича. Як мінімум на один сезон у цього фахівця є карт-бланш, в розпорядженні у нового головного тренера «Динамо» обойма висококласних футболістів, можливо, ще будуть поповнення, і в новий сезон кияни зобов'язані увійти в повній бойовій готовності. Принаймні, від підопічних Хацкевича вболівальники чекають виходу в груповий раунд Ліги Чемпіонів і повноцінної боротьби з «Шахтарем» за чемпіонство. Це програма мінімум. Про програму максимум говорити поки рано, все ж необхідно подивитися хоч кілька перших ігор «Динамо» під керівництвом нового наставника.