За підбором виконавців однозначно сильнішими за Ворсклу є тільки два клуби – Шахтар і Динамо. Керівництво клубу повністю довіряє тренерському штабові на чолі з Василем Сачком, під керівництвом якого полтавці розпочинають п’ятий сезон. Якщо виходити виключно з цих критеріїв, то можна було б говорити про вдумливу, системну діяльність клубних структур, що для українського футболу явище доволі рідкісне.
Однак хіба в минуле міжсезоння ситуація не була ідентичною? В попередній чемпіонат Ворскла теж входила з начебто амбіційними планами. А на ділі виробляла щось із розряду «очевидного – неймовірного».
Як грали у сезоні-2016/2017
На старті минулого чемпіонату полтавці перемогли у Києві 2:0 Динамо. Однак той результат був виключенням з правил. Усе, що чинила впродовж першого етапу чемпіонату Ворскла виглядало демонстрацією небажання «зелено-білих» потрапити в наступному сезоні у «зону Ліги Європи». У добрій половині матчів полтавська команда відбувала номер і трохи збадьорилася лише тоді, коли місія непотрапляння до першої шістки була успішно виконана.
Рік тому дубль нинішнього новачка команди Юрія Коломойця приніс полтавцям перемогу над Динамо
Тенденції
Те торішнє неподобство вже позаду. Кадрова діяльність клубу в міжсезоння свідчить, що амбіції у Ворскли є. Інакше навіщо би клуб запрошував футболістів рівня національної збірної? Правда, найголовніше навіть не те. Важливо, що полтавці зберегли кістяк команди весняного зразка, втративши з важливих виконавців лише орендованих у Динамо Дмитра Хльобаса і Сергія Мякушка.
Прийшли: Владислав Кулач (Зоря), Ґеґам Кадимян (Зоря), Микола Матвієнко (Карпати), Юрій Коломоєць (МТК, Угорщина)
Олександр Ковпак*
Пішли: Сергій Мякушко (Динамо), Дмитро Хльобас (Динамо), Олег Баранник
* - курсивом виділені ті трансфери, які ще офіційно не відбулися
Полтавці докомплектували ті позиції, які стали після повернення з оренди в Динамо М’якушка і Хльобаса проблемними. Інша річ, що є сумніви, що заміна рівноцінна. Бо Ґеґам Кадимян після невиразного львівського етапу кар’єри не зумів себе зарекомендувати і в Луганську. Так само не став у Зорі повноцінно основним Владислав Кулач. Якби став – Юрій Вернидуб Владислава до табору одного з основних конкурентів не відпустив би. Натомість нападник Юрій Коломоєць, якого полтавці повернули з угорського МТК, має підсилити команду однозначно.
Хоча, звісно, найгучніше придбання Ворскли – лівий оборонець збірної України Микола Матвієнко, про річну оренду якого полтавці домовилися з Шахтарем. Так, у Ворскли на цій позиції є Ігор Пердута. При потребі в обороні може зіграти й вінґер Павло Ребенок. Однак погодьтеся, що гравець основи збірної України на цьому тлі – зовсім інший рівень.
Орієнтовний склад: Шуст (Сарнавський) – Сапай, Ардін Даллку, О-др Чижов, М. Матвієнко – Чеснаков (А. Ткачук), Шарпар (Скляр, Д. Кравченко) – Одарюк, Кулач, Ребенок (Кадимян) – Коломоєць
Окрім вище згадуваних, на зборах у Словенії Василь Сачко переглядав ще кількох виконавців. Зокрема серед новачків може бути центральний оборонець.
Чого бракує
У цілому склад Ворскли виглядає вельми збалансованим. На кожну позицію тренери мають мінімум по два виконавці хорошого класу. Певні сумніви виникають хіба стосовно флангових гравців, проте Вадима Сапая може підмінити Ігор Пердута (чи навпаки), а Володимир Одарюк конкуруватиме за місце в основі з Євгеном Зарічнюком. При потребі з флангу здатен атакувати й Кулач.
7 липня. Контрольний матч. Ворскла - Динамо (Заґреб) - 0:1. В атаці новачок полтавців Ґеґам Кадимян
На що претендуватимуть
Якщо Ворскла демонструватиме максимум можливостей у кожному матчі, а не епізодично, вона здатна боротися з Зорею та Олександрією за третє місце. Питання про потрапляння до першої шістки стояти не повинне взагалі. Якщо ж схожий провал трапиться вдруге поспіль, варто вести мову про профпридатність кожного окремо взятого гравця і тренера Сачка.