В неділю стартує черговий чемпіонат України з футболу. Чи можна розраховувати на нові рекорди в українському футболі? Саме на рекорди, а не антирекорди, які раз по раз встановлює, наприклад, український уболівальник.
Бомбардири
Максим Шацьких й надалі залишається найкращим бомбардиром в історії чемпіонатів України, забивши 124 м’ячі. Серед діючих футболістів найкращим є Андрій Ярмоленко, який на даний момент входить в топ-5 найкращих голеадорів (96 голів).
Якщо подивитися на список діючих футболістів УПЛ, то капітана Динамо в цьому чемпіонаті ніхто не зможе наздогнати. Олександр Гладкий, у якого 81 м’яч, востаннє забивав більше 15 голів десять років тому. На те, що бомбардирський талант 30-річного футболіста розкриється по-новому, дуже мало надії. Ще один українець в сучасних умовах УПЛ міг би наздогнати Ярмоленка, проте Андрій Шевченко завершив активні виступи ще в 2012 році.
Третім у списку діючих бомбардирів є ще один представник Динамо – Олег Гусєв (59 м’ячів).
Слід зазначити, що чотири забиті голи дозволять Гладкому потрапити в топ-10 голеадорів за всю історію чемпіонатів України, тим самим першу десятку покине Олександр Косирін. Забивши три рази, Гусєв посуне Васіла Гігіадзе і увійде в тридцятку кращих.
В топ-50 може потрапити Желько Любеновіч, але для цього необхідно шість разів вразити ворота суперників.
Щоб стати повноправним членом топ-100 Тайсону, як і Руслану Фоміну, потрібно забити лише раз, тому що наразі бразилець і українець разом з рядом гравців поділяють 95-102 позиції.
Втратив нагоду потрапити до сотні кращих Анатолій Діденко, який вирішив продовжити кар’єру в Першій лізі.
З діючих футболістів УПЛ список 100 кращих, а для цього потрібно мати 32 голи у активі, мають нагоду потрапити: Денис Кожанов (27), Марлос (24), Факундо Феррейра (22).
А з тих футболістів, які наразі не є гравцями УПЛ, але їх не можна виключати, тому що теоретично вони можуть повернутися в УПЛ, втрутитися за розподіл місць у першій сотні можуть: Марко Девіч (90), але в цьому випадку зірки на небі мають викласти фразу : Марко – повертайся!, Олександр Ковпак (74), Олексій Антонов (47), Денис Олійник (37), Костянтин Ярошенко (35), Роман Безус (29), Олександр Алієв (27), Артем Громов (25), Володимир Прийомов (22).
P.S. Тут до уваги взяті лише ті футболісти, які мають статус вільних агентів.
Гвардійці
Олександр Шовковський в минулому сезоні підняв планку для гвардійців до 426 поєдинків. Найближчим переслідувачем екс-№1 в Динамо є В'ячеслав Чечер, який має усі шанси досягнути позначки в 400 матчів у еліті українського футболу. Перед стартом чемпіонату у захисника «Зорі» 387 поєдинків.
Даріо Срна за попередні 14 сезонів награв 331 поєдинок, і якщо матиме постійну ігрову практику, то зможе витіснити з топ-10 Сергія Закарлюку, але для цього необхідно вийти на поле 26 разів.
Як і серед бомбардирів, третю сходинку серед діючих гравців займає Олег Гусєв – 315 матчів.
Позначки у 300 поєдинків, майже стовідсотково досягне Желько Любеновіч. Йому потрібно вийти на поле 4 рази, щоб стати 29-м футболістом в історії України, який закрив третю сотню.
Це може зробити і Олександр Гладкий, у якого 284 поєдинки, а ось Володимир Польовий і Євген Чеберячко відправилися підкорювати другу лігу 281 і 283 матчі відповідно.
Капітану Карпат Ігору Худоб’яку необхідно два рази зіграти, щоб потрапити у топ-50, зараз у представника львівського клубу 263 зустрічі. Та ж позначка може підкоритися і Андрію Пятову (251), а також капітану Зорі Микиті Каменюці (240) і новачку Вереса Миколі Іщенку (236).
Через два матчі з першої сотні один динамівець витіснить іншого. Андрій Ярмоленко (223) перевершить показник Валентина Белькевича (224).
Серед діючих гравців у топ-100 мають шанси увійти: Андрій Ткачук (218), Володимир Чеснаков (216), Тарас Степаненко (208), Павло Ребенок (207), Микола Морозюк (197).
Вільні агенти, які можуть втрутитися у боротьбу: Олександр Ковпак (271), Марко Девіч (219), Костянтин Ярошенко (214), Олександр Кучер (203), Василь Кобін (196)