Зміна вітрів. Куди Чорноморець приведе нова кадрова політика

Футбол України 18 Липня, 11:52
Задаємося питанням, чого очікувати від оновленої команди Олександра Бабича

Зубейко, Антонов, Політило, Каверін, Бобко - це не частина орієнтовного складу «Чорноморця» років п'ять тому, коли «моряки» претендували на потрапляння до єврокубків, а посилення команди по ходу поточного трансферного вікна. Буквально минулої зими Олександр Бабич говорив, що в Одесі хочуть піти шляхом розвитку «Аякса», але вже влітку замість молоді клуб підписує футболістів, досвід яких не обмежується однією УПЛ.

З початком кризи в Україні кількість клубів, які встигли збанкрутувати і відродитися під трохи зміненими назвами вже обчислюється практично десятком. Весь цей час громадськість вважала (і вважає) «Чорноморець» як одного з наступних претендентів на падіння в прірву, проте у клубу поки виходить маневрувати між складнощами, залишаючись на плаву. Не в останню чергу це вдавалося шляхом скорочення витрат до мінімуму, коли довелося рахувати навіть зернятка, якими свого часу нехтували, змітаючи віником у корзину зі сміттям.

За три роки загальна стратегія роботи одеського клубу вималювалася: в команді з'являється виконавці, фінансові запити яких «Чорноморцю» під силу виконати; тут вони набираються сил і досвіду; а за сезон-два керівництво виявляється не в змозі утримати зміцнілих гравців і відпускає в статусі вільних агентів, запрошуючи чергову порцію новачків. Напевно, самі Коркішко, Хочолава, Кабаєв та інші розглядали Одесу як трамплін в своїй кар'єрі. Але якраз невміння заробити на відході ключових для команди футболістів і було однією з головних претензій до менеджменту «моряків» останнім часом. Однак з кінця весни подібні питання задавати стало нікому: гендиректора клубу Сергія Керницького спершу відправили у відпустку, а незабаром в «Чорноморець» були призначені нові керівники.

Мало хто і зараз представляє, на що здатний новий менеджерський склад одеситів на чолі з Анатолієм Місюрою. Першим кидається в очі як раз зміна трансферної спрямованості. На руку одеситам виявилася і ситуація в українському футболі, яка не дозволяє футболістам продовжувати диктувати свої фінансові умови, і доводиться погоджуватися на те, що є. Причому, можливість якщо не змінити, то трохи підкоригувати вектор в напрямку досвіду була ще за часів Керницького, проте тоді в клубі вважали за краще продовжувати дотримуватися однієї лінії розвитку.

Разом із приходом новачків у Олександра Бабича нарешті з'явилася можливість зайнятися не вихованням футболістів, а рішенням турнірних завдань. Протягом всього часу роботи в «Чорноморці» головкому доводилося боротися не тільки із суперниками, а й кадровими проблемами, наслідком чого став універсалізм деяких з гравців. Зараз же і в цьому питанні стало трішки легше: пішов Данченко - на його позицію в обороні з'явилися Балан і Зубейко. Кабаєва з Андрієвським можуть замінити Бобко (на фланзі), Антонов і Політило (в центрі поля). Найбільшою проблемою нині залишається хіба що центр оборони, де втрати Хочолави і Аблітарова вдалося компенсувати підписанням тільки одного Рахманова. Схоже, Бабичу знову доведеться вчити когось грати на незвичній для нього позиції, що для «моряків» зразка останніх років бачиться цілком буденним.

І поки команда живе своїм життям, клуб - своїм. Олександр Бабич напередодні поєдинку з «Динамо» відзначав, що боргів перед командою немає, а всі виплати відбуваються практично без затримок. Але цього ж не можна сказати про клуб. Стадіон і дві бази все ще знаходяться в заставі у НБУ. Але ж є ще борг за будівництво стадіону, який також нікуди не подівся. Власники «Чорноморця» поки що не поспішають розраховуватися за зобов'язаннями, тягар яких самі ж на одеський клуб і повісили. «Моряки» поки що ходять по лезу ножа, ризикуючи рано чи пізно піти шляхом «Дніпра» і зірватися в прірву. А разом з цим і всі кадрові проблеми відійдуть на другий план, залишивши на порядку денному лише питання виживання клубу.